Výzva ke čtenářům a blogerům Vasevec.cz

23.11.2010 10:30
Velice si vážíme Vašeho zájmu o náš web a rádi bychom Vás požádali - jak jsme ostatně již dříve slíbili - abyste se vyjádřili ke struktuře našeho názorového portálu. V současné době - tedy za fakticky pět týdnů existence - je na našem webu přihlášeno téměř třista blogerů. Řada z nich je mimořádně autorsky aktivních. Zdá se ale, že současná struktura webu už trvale se zvětšujícímu zájmu jeho blogerů i čtenářů neodpovídá.

Na mou výzvu ke spolupráci se ozvala řada velmi zajímavých a kvalifikovaných lidí. Ještě jsem se se všemi zatím nedokázal sejít. Tímto se jim omlouvám.

Už dnes bychom mohli na našem webu uplatnit např. rozčlenění článků a dalších textů do rubrik tak, jako je tomu v tištěných časopisech, týdenících. Např. domácí politika, parlament, ekonomika, zahraniční politika, ekologie, kultura, sport, regiony a obce, příp. další rubriky. Rádi bychom slyšeli Váš názor na tuto věc. Uvítáme i jinou, možná zajímavější představu.
 
Stejně tak si umím přestavit, že bychom na webu ve zvláštní rubrice dali prostor neziskovým společnostem, odborům, občanským iniciativám typu ProAlt, Ne základnám, Mladí lékaři apod. Umím si také představit např. okénko ze života významných sociálně – demokratických stran Evropy a světa.
 
Prosím, pošlete nám Vaše náměty, jak zlepšit a zatraktivnit tento web pro co největší počet čtenářů. Předpokládám, že bychom změny jeho struktury uplatnili od počátku příštího roku.
 
Samozřejmě, předpokládáme, že tento web bude zaměřen jasně opozičně, protivládně. To ale neznamená, že nebude také kritický vůči opozičním silám tam, kde si to zaslouží.
 
Své náměty posílejte na e-mail info@vasevec.cz
 
S přátelským pozdravem

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

kosina
Určitě by měla být zavedena nová strukturalizace webu. Do sekce blogy píše kdekdo, někdo tam plácne jen pár řádků a v podstatě zabírá místo. Jsou autoři, kteří si se svými příspěvky dávají skutečně práci, ale někteří jen plácají co je napadne bez hlavy a paty a když se to smíchá dohromady, na nezúčastněného čtenáře webu to může působit neseriózně. Pokud někdo rád píše jen postřehy nebo glosy, měl by mít prostor v sekci články. Smícháme-li všechno dohromady, bude z toho akorát guláš hospodských mouder a odborných analýz. Je potřeba oddělit zrno od plev. Je sice hezké mít 300 registrovaných blogerů, ale místo kvantity bych preferoval kvalitu. U autorů, kteří nejsou příliš silní v pravopisu by určitě pomohlo, aby jejich článek před autorizací zkontrolovala a opravila redakce. Jinak vasevec nikdy nebude konkurentem tištěných periodik, ale pouze spolkem internetových kecalů. Rovněž vítám návrh p. Paroubka ohledně vzniku rubrik a okénka evropských a světových socdem stran - tam bych se velmi rád realizoval.
stvan
Rozhodně jste se mne nedotkl pane Vlku.Mrzí mne, pokud jsem svá slova poskládal tak, že Vám dala důvod k omluvě.
stvan
Pane Vlku, nepochybně by nebylo správné omezovat diskuzi na serverech, které to mají přímo v popisu práce. Svůj návrh jsem napsal jen proto, že si myslím, že by Vase.vec měly více připomínat skutečné novinové periodikum, které nutí čtenáře, aby korigoval svůj názor jen s konkrétním textem. Je to z mé strany reakce, na neochotu lidí samostatně přemýšlet A podle toho to také např. u voleb vypadá.
stvan
Rozčlenění textů podle zaměření, by nepochybně bylo ku prospěchu věci. Nelze přehlédnou, že se s množstvím příspěvků vytrácí přehlednost. Možná budu považován za tvrdého cenzora, když si myslím, že k vytvoření podoby s novinami a časopisy je nutné zrušení komentářů u jednotlivých příspěvků. Podle mne by stačilo, aby byl každý příspěvek obohacen o kontaktní elektronickou adresu a všichni ti, kteří by chtěli vést názorovou diskuzi, by tak činili privátně.Když čtu skutečné noviny,tak jsem také nucen si vytvořit vlastní názor na vytištěný text a nehledám po přečtení názorovou podporu u ostatních čtenářů. Konec konců by se jednalo o převzetí zaběhnuté praxe v tištěných médiích, které dávají možnost privátně reagovat přímo na příslušného redaktora. Tím se zamezí negativním a příliš konfrontačním střetům. Pokud by došlo ke změně, tak bude nutné zvolit co nejracionálnější okruh témat, aby, obrazně řečeno, neměla každá lidská činnost svoji rubriku.Možná by také nebylo od věci stanovit si buď podobu týdeníku, ale maximálně měsíčníku a po určité době vše vymazat, či překlopit do archívu a nechat tvořit nové vydání. To by podle mne zachovalo přehlednost a aktuálnost textů. Prostě by to byly skutečné noviny.