Z něčích úst zní slovo omluva směšně, pane Ungere

18.1.2011 12:57
S úsměvem jsem si přečetl blog šéfredaktora serveru Aktuálně.cz pana J. Ungera o tom, že bych se měl omluvit redaktorce tohoto internetového periodika M. Machové (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/redakce-aktualne.php?itemid=11905). Musím říci, že pan Unger je jako šéfredaktor ten první, kdo by se měl omlouvat.. Jeho periodikum - a jmenovitě i redaktorka M. Machová v nedávné i dávné minulosti - napsalo spoustu nepravd a lží, na jejichž vyjmenování bych potřeboval alespoň týden. Uvedu proto jen ty z poslední doby, které se týkají lží o Petru Bendovi, kvůli kterým bych se měl snad M. Machové omlouvat.

Aktuálně psalo například o tom, že P. Benda má cokoliv společného s podivnými nákupy Krajské zdravotní v minulosti. Redaktoři Aktuálně si ani nedokázali ověřit, že tyto podivné obchody byly uzavírány ještě za bývalého vedení krajského úřadu z ODS. Ostatně, přístroje neobjednávali členové představenstva ani z ODS, ani z ČSSD, ale management Krajské zdravotní. A ten má k dispozici externí audit, že postupoval správně. Ptám se tedy: Co s tím má společného P. Benda? Kde je omluva Vašeho serveru, pane Ungere?

Další věc - nesmyslná kauza atentátu v Chorvatsku, který měl naplánovat P. Benda a já ho měl údajně krýt, která se dostala i díky Aktuálně na povrch několik týdnů před komunálními volbami. Samozřejmě, že blábol s rozkoší převzala další média. Pár dní po nich se ukázalo, že byla celá věc úplnou smyšlenkou. Kde je omluva Vašeho serveru, pane Ungere?

A v neposlední řadě se pana Ungera zeptám, zda je v pořádu, že jeho periodikum - stejně jako všechny ostatní - bezhlavě papouškuje lživá a nepodložená obvinění P. Bendy z úst V. Bárty, který dokonce sám přiznal, že žádné důkazy o těchto tvrzeních nemá? Už jste se omluvil, pane Ungere?

A mohl bych pokračovat...

Jakube Ungere, měl byste mi říci: Promiňte. Dokážete to? Je to krátké kouzelné slůvko. Do doby nežli se omluvíte, budu mluvit o Vašich redaktorech velmi otevřeně.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.