Dalších 40 miliard dolarů Ukrajině

us zbraně
11.5.2022 17:26
V úterý večer americký Kongres schválil téměř 40 miliard dolarů za novou pomoc Ukrajině, protože Washington nadále stupňuje svou roli při podpoře Kyjeva ve válce proti Moskvě.

Prezident Biden požádal Kongres o 33 miliard dolarů na nový balíček pomoci Ukrajině, ale demokraté v Kongresu jej zvýšili na 39,8 miliardy dolarů. Balíček zahrnuje prezidentské čerpání 11 miliard dolarů, které prezidentu Bidenovi umožňuje poslat ukrajinské vojenské vybavení z amerických zásob.

Pomoc také zahrnuje 6 miliard dolarů z financování Iniciativy bezpečnostní pomoci na Ukrajině, které umožňuje americké vládě nakupovat zbraně od výrobců zbraní a posílat je na Ukrajinu.

Pentagon obdrží 8,7 miliardy dolarů na doplnění zásob zbraní, které byly na Ukrajině, a 3,9 miliardy dolarů na zaplacení rozmístění jednotek ve východní Evropě.

Nový plán ve výši 39,8 miliardy dolarů přinese celkovou pomoc USA pro Ukrajinu jen v roce 2022 na více než 53 miliard dolarů. Abychom uvedli toto obrovské číslo do perspektivy, jak upozorňuje portál Antiwarnews,

celý ruský vojenský rozpočet na rok 2021 činil zhruba 65,9 miliardy dolarů.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Naco a na co, NATO?

Na flintičky.