Debata k americkému radaru už začíná

paroubek radar
14.11.2016 15:15
Ve včerejších Otázkách Václava Moravce poslankyně M. Němcová z ODS s upřímností sobě vlastní podpořila v rámci „nejlepších tradic“ své strany umístění americké základny na našem území.

M. Němcová v Otázkách řekla: „Když Zeman říká, že má blízko k Trumpovi, tak bych byla ráda, kdyby podepsal s Donaldem Trumpem dohodu o radaru.“

Premiér Sobotka na tuto záležitost velmi správně reagoval, že taková věc není třeba, neboť radar se měl stavět kvůli Íránu, ale s Íránem je nyní podepsaná dohoda..

To ministr Stropnický z hnutí ANO je jiný kabrňák než Sobotka. Ten mluví o tom, že je potřeba počkat, že s uvidí a že vlastně ještě není co řešit.

Novináři se samozřejmě s ohledem na to, že šéf ministra obrany vlastní největší mediální dům v zemi, Stropnického tak nějak zapomínají ptát tak důsledně, jako to činí u jiných politiků a stačí jim pronesení řady slov, která v podstatě říkají: „Bez komentáře“. A že zrovna ministr obrany by takovou věc jako je možnost umístění amerického radaru na české území komentovat měl, nekomentují už vůbec.

Otázka ohledně umístění amerického radaru je kardinální. Při jejím pravdivém zodpovězení je možné očekávat oddělení levicových voličů od hnutí ANO a jeho šéfa A. Babiše. Dříve nebo později budou muset Babiš se Stropnickým a dalšími borci z hnutí ANO přiznat barvu. A to je dobře.

Americká ambasáda však z následného pádu volebních preferencí hnutí ANO nebude mít radost…

Jiří Paroubek

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

domat

Radar a M. Němcová v OVM. Je zajímavé,že  má mnoho výhrad k Zemanovi,podepsání dohody o radaru by jí nevadilo. Kdybych nevěděl,že je z líhně a lůna ODS,byl bych překvapen,že otázku radaru někdo znovu  naivně nastolil.Tady je skutečně třeba pochválit premiéra,že se proti tomu jasně vymezil i s poukazem na minulost. Jen by to chtělo, aby se ti neobjektivní novináři ptali těch ,co o tom budou případně rozhodovat-tedy ministerstvo obrany v čele s ministrem Stropnickým a Babiš jako šéf ANO.Je nesporné,že bude-li radar vážně znovu vtažen do hry na celostátní úrovni,může to být jedním z restartů pro nárůst preferencí ČSSD.A bylo by nanejvýš důležité,aby svou významnou roli sehrála protestní občanská společnost.To by bylo rozhodně důležitější než protestovat na podporu Hermana a proti prezidentovi. Že to nebudou stejné skupiny lidí je jisté! Gunnar Kűnzel