Miroslav Němec: Neúčast bývalých ministrů na prezidentské večeři je vrcholem arogance

obrazek
6.7.2013 10:01
Prezident Miloš Zeman pozval podle protokolárních zvyklostí odstupující vládu na Pražský Hrad na rozlučkovou večeři a jen toto pozvání spatřilo světlo světa, již se – samozřejmě, že přes média – ozvali někteří ministři s tím, že se této večeře nezúčastní.

Vztah těchto pravicových ministrů a potažmo i celé této Nečasovy vlády, která byla vůbec nejhorší českou vládou v našich novodobých dějinách, k prezidentu Zemanovi je dostatečně znám a nevychází ani tak z toho, že Miloš Zeman je inteligentní a hlavně lidový levicový politik, který ví, co chce, ale zejména z toho, že doslova převálcoval jejich pravicového kandidáta Schwarzenberga, kterého chtěl na Hrad dosadit bývalý ministr financí Kalousek, který si v této - duchem chudé - vládě dělal vždy - co chtěl. Bylo jasně vidět, že pan Kalousek, na rozdíl od ostatních členů této mizerné vlády, vždy myslel hlavou, myslel politicky, viděl hodně dopředu, politicky intrikoval, systematicky ničil jakoukoliv konkurenci jen vystrčila růžky, aby sám vynikl a právě proto mu doposud všechny jeho plány vycházely podle jeho představ. Je třeba přiznat, že ministr financí Kalousek, ač původně chemik z pražského Mitasu, vždy ostatní členy vlády (vyjma snad jen ministra školství prof. Fialy), inteligenčně převyšoval o několik tříd a jeho politické ambice byly vždy značně vysoké, leč nepracoval pro občany, ale většinou jen pro sebe. Teď však - s Milošem Zemanem - přišla na vládu studená sprcha a jistě nastane i nezbytné vystřízlivění.

Na Hradě by totiž „spícího monarchu s motýlkem“ viděl rád nejen pan Kalousek, ale i někteří další ministři, a poslanci, kteří by ho tam nutně potřebovali zejména poté, co přijdou o svou poslaneckou imunitu, která je doposud ochraňovala ve všem, co podnikli i proti lidem této země a hlavně poté, co policie konečně „opráší“ jejich zatuchlé letité operativní a vyšetřovací spisy, na které doposud nemohla ani sáhnout a začne konat podle zákona. Jejich poslední nadějí byl totiž právě manipulovatelný Schwarzenberg, který by těm obviněným chudákům politikům, kteří tady - jistě nevědomky - rozkradli takřka celý stát a zbytek zaprodali zahraničním mafiím, z vděčnosti nad svým zvolením, jistě podepsal cokoliv, nikoliv pouze nějakou amnestii, kterou vyhlásil – jako odměnu svým příznivcům - bývalý prezident Klaus.

Zvlášť výmluvné je vyjádření pana Kalouska, který jako vždy, pózoval před televizními kamerami jako první, že Miloš Zeman nejedná v souladu s Ústavou, a pak také i všude spícího ministra zahraničí, který jako hajný měl tu drzost celé tři roky likvidovat naši, již tak ubohou, zahraniční politiku, navíc ve funkci místopředsedy vlády, odmítl jmenovat velvyslancem prvního (a zřejmě i posledního) českého kosmonauta – Ing. Vladimíra Remka, tedy vysokoškolsky vzdělaného a ve světě uznávaného člověka, ale hamižníky s chartistickou minulostí tam instaloval jako na běžícím pásu.

„Spící muž“ přímo před televizními kamerami jen tak letmo pohlédl do svého zápisníku a prohlásil, že on má tolik moc dalších pozvání, že mu to měl Zeman sdělit poněkud dříve. Kdyby chtěl být Zeman jízlivý, jistě by mu to řekl již krátce po své inauguraci, protože horšího ministra zahraničí jsme doposud nikdy neměli a bylo jen otázkou času, kdy bude muset být Schwarzenberg vyměněn i přesto, že tam byl uměle držen jen proto, že je vlastně předsedou jedné z vládních koaličních stran. I přesto si já osobně myslím, že pro místopředsedu české vlády a stále ještě ministra zahraničí, byť v demisi, nemůže být nic tak důležitého, aby to mohlo zmařit jeho účast na schůzce či večeři s prezidentem republiky, byť to bude večeře „pohřební“. Pan Schwarzenberg měl tedy správně veškeré další akce zrušit či odložit a večeře se, když už si hraje na slušně vychovaného muže, zúčastnit. Určitě by se i tam mohl něco důležitého dozvědět a sdělit to pak svému objeviteli a mysliteli Kalouskovi, který by už zase něco rozehrál.

Domnívám se, že ten ministr, který nebude v den rozlučkové večeře na Pražském Hradě na smrtelné posteli být omluven nemůže a svou neúčastí dokáže pouze jediné – totiž, že nepohrdá jen prezidentem Milošem Zemanem, ale i celým prezidentským úřadem, což by ho mělo navždy diskvalifikovat z veškerého politického dění u nás. A voliči si to jistě zapamatují.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Všechno už tady bylo. Na poslední večeři Páně  dorazilo všech 12 apoštolů. Včera se to naopak 12 nehodilo, prostě hrozná smůla. Omluveni budou jen vegetariáni, muslimové a abstinenti.  

Premiér, ten přijít musel. Hostina byla pod širým nebem, neboť nebyl žádný nečas. Mistr zbrojíř musel přijít také, protože jej čekají další večeře. Kdo sehraje roli Jidáše, to se ještě uvidí. Možná některý ze sponzorů budoucího správce státní kasy.

rku

Pane Němče,

zdá se mi, že velmi podceňujete mladé lidi- a to nejen v tomto blogu. Nakonenec oni zde budou žít a tak si musí vybrat. Volby zmanipuluvané nebyly, přehnaná reklama většinu  starších lidí znechutila, šli k volbám a volili Zemana. Koho zajímá kdo nás osvobodil, ten se to může velmi jednoduše dozvědět. My, když jsme byli mladí, tak jsme se to mohli dozvědět jen z vypravění rodičů, ve škole a na manifestacích jsme děkovali pouze Rudé Armádě. Kdyby se někdo zeptal např. na pakt Ribentrop- Molotov, tak by z té školy okamžitě vyletěl.

stvan

Trvám na tom, že tento druh politické slušnosti neschvaluji. Podle mne vznikl na stejném principu, jako vznikaly dohody o válečných zajatcích, aby se  s důstojníky, kteří dávali rozkazy k zabíjení, muselo zacházet lépe a s úctou, než s řadovými vojaky. Zeman, který si evidentně nedělá problém s konvencemi, tuhle, pro mne nelogickou, tradici mohl klidně zrušit. Večeře, jako prezidentské díkuvzdání za vládní práci, je do nebe volající protimluv jeho předvolebních slibů. Měl místo nich pozvat stejný počet náhodně vybraných bezdomovců, neboť politika této vlády pro bezdomovectví vytvářela mimořádně ideální podmínky. Zkrátka a dobře. Já si po té večeři řeknu.teď si dávají společně do nosu a připíjejí si na zdraví a zejtra do sebe budou teatrálně řezat. A to je podle mne vrchol arogance.

nemec.miroslav.doc

Pane Kulíku,

Vy si opravdu myslíte, že ty internetově zmanipulované volby, proti Zemanovi, pomocí studentíků, kteří ani neznají naše dějiny, nevědí, kdo nás v roce 1945 osvobodil a byli zcela zblblí Kalouskovou propagandou  s „čírem“, pročež pak volili „spícího manekýna“, aniž o něm vůbec něco věděli,  jsou opravdu výrazem toho, jak by tyto volby bývaly měly dopadnout? To jste naprosto slepý? To byla stejná podlost, jako když Kubice těsně před volbami podrazil Jiřího Paroubka a ČSSD tou nepravdivou zprávou a zmařil tak na další čtyři roky vývoj naší země směrem vpřed. A i přesto Miloš Zeman vyhrál přesvědčivě a i přes všechny problémy, které u něj jsou, je o 100 % lepším prezidentem, než by byl ten cizák, který nám všude ve světě dělá jen ostudu, a když zrovna nespí, tak veřejně prohlašuje, že nikdy nebudeme vyspělou demokracií? To si dovolí říci ve funkci místopředsedy české vlády a ministra zahraničí jen proto, že jsme si ho nezvolili prezidentem? Hnus! Měl by se stydět a z politiky odejít někam do obory krmit divočáky, protože k tomu má řádnou kvalifikaci.

Ke studiu všech škol je samozřejmě  třeba určitého nadání a nikdo netvrdí, že ten kdo vystudoval fyziku či medicínu je blbec. Právě naopak! Ale obecně existují dva typy lidí, jedni mají nadání na přírodovědné obory a druzí na společenskovědní obory. Do politiky se však nejvíce hodí právě ti, kteří vystudovali společenskovědní obory, znají politologii, ekonomii, právo a umí perfektně mluvit. Ti druzí umí sice lépe počítat, jsou vynikajícími inženýry , konstruktéry a vědci, ale do politiky se většinou nehodí. I když může existovat čestná výjimka, Nečas do politiky rozhodně chodit neměl, neboť jeho nerozhodnost, manipulativnost a další negativa nakonec vedla k jeho sebezničení, byť to může být jinak slušný člověk.

Jde-li do politiky jakýkoliv lékař, měl by tam jít až po odchodu do důchodu (jako např. já), neboť lékařské povolání není obyčejné povolání, ale poslání a vystudovaný lékař má toto své poslání ke společnosti nejprve splnit. Jde-li tam dříve a nedělá-li politiku jen při své hlavní práci, kterou je léčení lidí, zřejmě nic v medicíně neumí, nemá příslušné odborné atestace a schopnosti, což je také takřka na všech lékařích, kteří kdy do politiky zatím šli, vidět a jedinou výjimkou byl mimořádně výřečný David Ráth, kterého se báli i renomovaní politologové. Bohužel však, možná i právě proto, dopadl velmi špatně.

Pokud chcete snad zesměšňovat kohokoli, že má - jak Vy uvádíte na příkladu “Bárta“….“policajtské školy….“, chci Vás ubezpečit, že žádné „policajtské“ školy u nás nejsou, vyjma několika středních policejních škol, které jsou nazývány  buď „Střední odborná policejní škola“ a nebo „Vyšší odborná policejní škola“ a kde mohou studovat pouze policisté, kteří již před tím absolvovali civilní střední školu zakončenou maturitou. Od roku 1993 v České republice existuje rovněž „Policejní akademie České republiky “ se sídlem v Praze, která však není žádnou „policajtskou“ školou, ale je to státem řádně uznaná, a opakovaně  odborně akreditovaná, prestižní  vysoká škola univerzitního typu, na které mohou studovat jak civilisté, tak i policisté, pokud ovšem složí, velmi náročné, předepsané přijímací zkoušky. A když Vám řeknu, že se tam každoročně na pouhých 100 civilních míst, hlásí několik tisíc uchazečů a po vyhodnocení,  tam takřka všichni pláčou, byť měli na maturitním vysvědčení samé jedničky, umí několik světových jazyků a mají i některé další předpoklady, je z toho i mně samotnému velmi smutno.

Pokud jde o pana poslance Víta Bártu z Věcí Veřejných, o kterém píšete, mohu Vám klidně sdělit, neboť jsem ho také učil a zkoušel, že on studoval nejprve medicínu a protože ho to nebavilo, přešel ke studiu právě na Policejní akademii České republiky v Praze, kde vystudoval nejprve bakalářský a poté i magisterský stupeň v oboru „Bezpečnostně právní studia“ a následně složil rigorózní doktorskou zkoušku na „Akadémii Policajného zboru“ v Bratislavě, kde také získal titul doktora práv (JUDr.), který zdejší Policejní akademie ČR neuděluje.

 

Na naši prestižní Policejní akademii České republiky v Praze, kde mám tu čest přednášet již od jejího vzniku, tj. celých 21 let její dosavadní existence, však studovala i celá řada dalších významných lidí, včetně takřka všech řídících pracovníků současného managamentu Policie České republiky, náměstků ministrů a ředitelů odborů různých ministerstev, jakož i politiků napříč celým politickým spektrem (např. poslanec za ODS Vidím, poslanec za ČSSD Hulínský), řada redaktorů a televizních komentátorů a dalších osobností.   

libuse-zavoralova

Pane Kulíku,

vyhrát volby s 10% náskokem za situace hysterické manipulace voličů všemi myslitelnými prostředky opravdu znamená převálcovat.

A  ke vzdělání - názor T.G.Masaryka: " Vzdělání bez morálky je k ničemu." V politice by měli být lidé nejen vzdělaní, ale i slušní.

rku

Pane Němče,

Vy si opravdu myslíte, že vyhrát volby o 10% znamenmá doslova převálcovat? A že vystudovat fyziku, lékařskou fakultu, nebo získat titu Dr v technické kybernetice mohou neinteligentní lidé?( nevyjadřuji se k ostatním vlastnostem, ale to Vy jste také nedělal). Myslíte, že jediné školy hodné inteligentních lidí jsou školy policajtské- tu zase má Bárta.

Nejméně mohla policie konat v době kdy vládl Zeman s podporou Klause- a také v té době se začaly formovat všechny ty mafie, které existují dodnes.