Přestanou kravály proti M. Zemanovi?

4.12.2014 10:00
Když jsem v pondělí večer sledoval Události a komentáře v ČT, nepřepnul jsem tentokrát v okamžiku, když se objevil nápis „Duel“. Pondělními duelanty byli stařičký profesor Jičínský a jeho protivníkem kontroverzní umělec David Černý. Ano, tentýž Černý, který se se svým uměleckým veledílem zvaným Entropa a vystaveným na počátku českého předsednictví EU v Bruselu postaral o několik diplomatických zápletek. Pokud si dobře pamatuji, nechal si za svůj skvost zaplatit od miliardáře Bakaly, dnes směřujícího se svým NWR zřejmě nezadržitelně k bankrotu 10,3 mil. Kč. Velmi střízlivě řečeno, on a objednatelé (Vondra a spol.), žádnou slávu tehdy republice neudělali.

D. Černý byl do ČT povolán zřejmě jako reprezentant našich rozčilených spoluobčanů, dříve voličů K. Schwarzenberga, kteří se stále nedokáží vyrovnat ani po téměř dvou letech se svou porážkou v prezidentské volbě. Také vazba na Z. Bakalu je v tomto případě zcela jasná. Má mu být za co vděčný. Deset milionů za Černého umění je setsakra hodně peněz.

Dožadoval se odvolání prezidenta parlamentem, aniž by cokoliv tušil o ústavních mechanismech, které toto řeší. Také znalosti politických reálií jsou v případě Černého zcela titěrné. Tvrdit, že na summitu NATO Zemana usadil švédský prezident, může opravdu pouze odumřelý mozkový závit. D. Černý by byl jistě upřímně překvapen, kdyby se dozvěděl – Z. Jičínský ho zesměšňovat nechtěl – že Švédsko bylo a zůstává monarchií v čele s králem!

Z. Jičínský trpělivě vysvětloval, že k odvolání prezidenta by bylo třeba mu prokázat nějaký protiústavní čin. Vulgarita, ani jiný politický názor než mají pánové Černý, Bakala, Schwarzenberg a spol. takovým protiústavním činem bezpochyby nejsou.

Poté, co vcelku selhal s argumentací věcnou, vytáhl D. Černý skutečný trumf. Ve Washington Post napsali, že Zeman je prý agentem Ruska a postupuje v rozporu s odkazem V. Havla. Ve Washingtonu to přece vědí nejlépe.

Že Zemanovy názory na nesmyslnost jednostranné politiky Západu proti Rusku, včetně hospodářských a dalších sankcí, vadí Američanům a jejich zpravodajským službám, netřeba pochybovat.

O tom, že se najdou tací, co budou tvrdit (ovšemže bez důkazů), že za organizací kraválů proti prezidentovi – a za organizaci podobných kraválů na Slovensku a Maďarsku - stojí americké zpravodajské služby, není třeba pochybovat. To by se dalo jistě velmi jednoduše vyvrátit tím, že se zveřejní zcela transparentně sponzoři výroby a distribuce červených karet. Zatím se nikdo s takovým zveřejněním sponzorů neobtěžoval… A částky to nebudou zrovna zanedbatelné.

V pondělí přispěchala se svou troškou do mlýna k podpoře protiprezidentských kraválů zveřejněním všech „občanských“ iniciativ odhodlaných M. Zemana pronásledovat pískotem, slovními útoky, házením předmětů, či vytahováním červených karet a požadováním jeho demise, Babišova Mladá fronta Dnes. Aby se tito antizemanovci necítili tak osamocení a dodali se jim další pomocníci, zveřejnila přehled organizovaných aktivit proti M. Zemanovi v zemi. Ještě chybělo zveřejnit telefony a mailové adresy Mladou frontou zveřejněných „představitelů“ těchto iniciativ.

Pro zajímavost iniciativy uvedu:

- Miloši, my tu ještě jsme

- Manifestační petice za odstoupení prezidenta

- Červená karta pro Zemana

- Prezidente, odejděte!

- Distancujemese.cz

- Miloši Zemanovi sebereflexi jeho jednání

(převzato z MFD)

Jsem vůči M. Zemanovi velmi kritický, ale takto vyvolávanou nenávist nedokážu pochopit. Hysterie a nenávist nejsou program. Miloš Zeman byl zvolen v přímé volbě prezidentem před necelými dvěma lety. Schwarzenbergovi stoupenci by si rádi střihli repete prezidentské volby. Já k tomu nevidím žádný důvod, M. Zeman se žádného protiústavního činu nedopustil.

A upřímně, při cestě po Jihomoravském kraji vyřídil M. Zeman své hlasité a okázalé kritiky ironií a vtipem. Obávám se, že zákulisní organizátory kraválů a nátlakových akcí vůči prezidentovi to nezastaví. Ve hře je příliš mnoho – samostatná zahraniční politika českého státu. A tihle Bakalové, Schwarzenbergové a další nepodaření epigoni V. Havla, kterému ovšem nesahají ani po kotníky, již dávno otevírají deštníky, když ve Washingtonu začíná mrholit.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny
jokles

Ale Václave ! Slovo "nevyvážené" používají pouze oni ! A také vaše konstatování, že je "nepravdivé" také není charakteristické !   Pravdou je, že ČT 24 trvale, nonstop drze a nehorázně lže ! Ale pouze jenom jim to říkat nemá vůbec smysl ! Oni to vědi sami nejlépe !

jokles

Nicméně musím připustit, že se panu presidentovi "podařil" skvělý kousek, samozřejmě ve spolupráci s Putinem, když se mu povedlo na chvílí, než se NewYork-Praha Caffe znova nadechne, a to zorganizováním sérií výbuchů v muničních skladech na zlínsku, čímž odsunul antizemanovskou kampaň na druhé místo v mediích ! Navíc tím  poukázal na neskutečný šlendrián v oblasti kontroly zbraní a výbušnin na našem území, ne-li přímo na existenci tajných skladů zbraní, určených pro cizí, zejména ukrajinské, žoldnéry, kteří " v případě nepříznivého politického vývoje u nás, budou připraveni nastoupit a rázně sjednat nápravu" (pokud to někomu připomíná citaci z tajných dodatků  v přistupové smlouvě do NATO, či EU, pak je to shoda čistě náhodná !) Mimochodem, kolik takových skladů je rozseto po celé naší zemí se patrně nikdy nedovíme !  Miluji tuto "lidskoprávní demokratickou" zemí ! A přikláním se přecejenom pragmaticky k názoru, že není-li shoda mezi názorem vlady a národa, je třeba v každém případě vyměnit  lid !

antoninsebek

Předesílám, že nejsem příbuzným či známým pana ing. Jiřío Paroubka a nejsem členem žádné politické strany nebo hnutí. Můj komentář k článku a jeho autorovi zní takto:

Všichni víme, že byste měl dostatek důvodů jednak jinak. Naštěstí Vy opravdu nejste jako Oni.   

Vážený pane ing. Jiří Paroubku, velmi oceňuji Váš článek a děkuji za něj. Antonín Šebek st., H.Králové

Václav Semerád

Proč pořád lamentujete, že je zpravodajství České televize nevyvážené?

Podstatně větším problémem je, že je až příliš často nepravdivé!

jiri-paroubek

Milý Olegu, mně jde o věc. Pokud si myslím, že Zeman hájí linii samostatné zahraniční politiky, budu ho podporovat.Pokud bude zitra blábolit nesmysly nebo sprostoty, budu to kritizovat. Nelíbí se mi ani zemanovský slovník. Nemluvil bych o lumpenkavárně. Nevím, proč bych urážel lidi, kteří mají jiný názor. Je třeba si klást otazku, proč je M.Zeman tak konfrontační a proč použil tak děsivé vulgarismy. Nejspíš ví, že s ohledem na svůj nedobrý zdravotní stav už podruhé kandidovat nebude...j.p. 

pavlovsky

Prostě nám vládne mediokracie...dnes ve 12 hodin v publicistice pí. Heleny Šulcové se vyskytl předpředbývalý ministr dopravy...Stanjura...to bylo sebechvály...ale o to nejde...myslíte si, že zpravodajsví našich veřejnoprávních medií je vyvážené...dle mne ani náhodou, podívejte se na publicistiku...tam se zvou velice často zástupci pravice...Kalousek, Stanjura, Schwarzenbek, když je tam náhodou někdo z levice...tak jsou to útoky mladých děvuch ...třeba tento týden na p. Filipa...útočila celkem neúspěšně pí. Tvarůžková, no a pan Takáč to také umí...holt media jsou 6. velmoc.  Dle mne jste udělal chybu, když jste odcházel ze soc. dem. a ponechal tam svářící se mládežníky... p.Sobotka se mi začíná líbit...  už leccos  pochopil...

oleg-gubin

Jiří, blahopřeji k precizní analýze. Také jsem onen duel viděl a vzápětí jsem měl chuť poslat na VaVě příspěvek na téma, jak si ČT vybírá do svých zpravodajských pořadů nejen představitele pražské "lumpenkavárny", ale přímo lůzy. Musel bych se hodně brzdit před vulgárními výrazy. Lůza neprojde, no passaran, to bylo jedno z nosných témat akce na podporu Miloše Zemana na státní svátek na pražském Klárově. Tvůj text je o to cennější, že obecně kritický postoj Jiřího Paroubka vůči Miloši Zemanovi je všeobecně známý.