Gorbačov: NATO připravuje válku

9.7.2016 17:29
Veškerá rétorika NATO je prodchnuta možností vyhlásit Rusku válku, řekl dnes k summitu Severoatlantické aliance poslední ruský prezident Michail Gorbačov. Aliance se připravuje na přechod ze studené války k válce horké, dodal.

Jak uvedla agentura AP, Gorbačov měl prohlásit, že Varšavský summit přináší do vztahů s Ruskou federací stále větší napětí. „NATO začíná s přípravami na přechod od studené války na válku horkou. Veškerá tato rétorika ve Varšavě je prosáklá téměř přáním vyhlásit Rusku válku,“ cituje agentura Interfax. Gorbačov přitom odle ní dodal, že „NATO hovoří o obraně, ale ve skutečnosti se připravuje na útočné operace“. NATO v pátek oficiálně oznámilo plán na posilnění vojenské přítomnosti v Polsku, Litvě Lotyšsku a Estonsku. Dále buduje raketové základny v Rumunsku a Polsku a zvyšuje, za pomoci Ukrajiny a Rumunska, námořní přítomnost v Černém moři.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Vzkaz Rusku z NATA lze v

Vzkaz Rusku z NATA lze v podstatě shrnout do jedné věty. Dokud nám, res. ukrajinské armádě nepovolíte  "vypořádat se"  s etnickými Rusy na východě Ukrajiny, přesněji s těmi, co nestačí prchnout do Ruska, nemáme se o čem bavit. 

paysan

Ještě k summitu NATO

Naše média mi zprostředkovala jakousi výzvu, kterou mělo NATO na závěr Varšavského summitu adresovat Rusku ve vztahu k Ukrajině. Onen apel zněl přibližně takto: "Aliance vyzývá Rusko, aby přestalo podporovat separatisty na východě Ukrajiny politicky, ekonomicky i vojensky!" Mám pocit, že přítomní pánové a těch pár dam pravděpodobně ztratili rozum, či jeho zbytky. Normální člověk, který zná alespoň malinko situaci na východě Ukrajiny a zajímal se o to, jak se tam vše semlelo, musí přece jasně a ostře vidět, že taková výzva v podobě ultimáta je pro Rusko naprosto nepřijatelná! Pánové a dámy z NATO, kde jsou závěry Minsku 1 a 2? To jako na vaše písknutí mají být obětovány tisíce lidí na Donbase a v Luhansku? To považujete za normální? Jste zcela při smyslech, anebo znaveni mnohahodinovými debatami? Zamyslete se jen na chviličku, co by to pro povstalce, muže, ženy i děti v tzv. Doněcké a Luhanské reublice znamenalo? Vzpomínáte na Srebrenici? Na nekontrolované exody z míst, kde se bojuje? Zapoměli jste co to jsou utečenci? Ubožáci jste! Do jednoho!