Miroslav Němec: Jsme inteligentní národ, anebo banda hulvátů?

obrazek
16.10.2013 10:41
V posledních dnech jsme si mohli, takřka na všech serverech, přečíst zprávu, že proti prezidentu Miloši Zemanovi, který v rámci návštěv jednotlivých regionů navštívil i středočeskou Dobříš na Příbramsku, tam protestovala zhruba padesátka odpůrců. Tito „inteligenti“ údajně nesli různé hanlivé transparenty s nápisem „Nechci rady bonmotáka“, „Vrať nám republiku, šarmantní alkoholiku“, „Lež a Zeman vítězí nad pravdou a demokracií – zatím“, „Běž domů Zemane“, apod.

Uvědomují si tito hulváti, že vědomě uráží nejvyššího představitele naší země, že vědomě uráží prezidenta České republiky, který byl řádně zvolen a to navíc přímou volbou občanů, kterou si sami občané dlouhodobě přáli, a že to nevidí pouze naši občané, ale i statisíce či miliony lidí v zahraničí a podle toho si také vytváří i obraz naší republiky, obraz kulturnosti našeho národa a našich lidí vůbec?

Uvědomují si tito duševní chudáci, že zde již není prezidentská volební kampaň, kde se snad mohlo nějaké to „vybočení“ tolerovat, a ve které se opakovaně zcela zesměšnil právě protikandidát Miloše Zemana, Karel Schwarzenberg, a to nejen svou blekotavou mluvou, nesouvislými větami, „spavou“ nemocí, ale i zásadní neznalostí české státní hymny a dalšími svými projevy?

Ve zprávě bylo dokonce uvedeno, že mezi protestujícími byl i místní evangelický farář, hokejový trenér Slavomír Lener a manželka starosty, který prezidenta osobně doprovázel. To je tedy opravdu síla. Už jen to, že tam „strašil“ jakýsi flanďák je drzostí nejvyššího stupně, neboť nikdo neprofitoval z této podivné „pseudodemokratické“ společnosti více, než „tuneláři“ a církve, ale že se tam angažoval i hokejový trenér Lener, je zcela nepochopitelné a neomluvitelné. Účast manželky tamního starosty na straně protestujících je naprosto nepřípustná a sám takový starosta by z toho měl vyvodit odpovídající závěry. Nechápu, jak může takový trenér a dokonce bývalý trenér české hokejové reprezentace a současný šéftrenér ČSLH, správně vést náš hokej, když ani neví, jak se má chovat k hlavě našeho státu?

I tyto případy ukazují, že někteří lidé jsou skutečnými šašky, kteří jsou v rámci svého dalšího „zviditelnění“ schopni udělat takřka cokoliv, nedomýšlí důsledky svého jednání a podléhají názorům různých pomatenců, mezi které patří, bohužel, i někteří naši novináři. Jak jinak si vysvětlit, že jakýsi novinář napíše, že….“Středočeský kraj zaplatí za návštěvu prezidenta až jeden milion korun…….hejtmanství bude platit ze svého například obědy a večeře pro prezidenta a jeho delegaci…..a, kromě kraje budou část nákladů za prezidentovu návštěvu platit také města a obce, kam zavítá…..“.

Co je smyslem takto podané informace? Rozhodně to není žádná demokratická kontrola „hlídacích psů“ demokracie, ale jde o bohapusté pobuřování našich, již tak naštvaných, lidí proti současné hlavě státu, proti našemu současnému prezidentovi Miloši Zemanovi a rozdmychávání nenávisti v současné etapě vývoje naší společnosti místo toho, aby se všichni snažili o její sjednocení.

Nebo si tito ubožáci myslí, že by prezident měl sedět na Hradě a mezi lidi nejezdit? Myslí si snad, že když takto jezdil po našich městech prezident Masaryk, že to bylo zadarmo? Je třeba si uvědomit, že když některé městečko, městys či vesnici navštíví prezident republiky, normální lidé to vnímají jako obrovskou poctu právě tomu jejich místu a nějakých pár korun za obědy, večeře či ozvučení pódia je naprosto nezajímá. A je třeba dodat, že pokud to někdo chápe jinak – je to provokatér. Zamyslete se nad tím, vy méně přemýšliví občané, alespoň příště, než zase uděláte nějakou ostudu!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paul

Vážený pane docente, mluvíte mi z duše! Parta havloidních vlastizrádců a sluhů nadnárodní mafie se nám snažila vnutit toho DG.poskoka Bilderbergu a když jim to nevyšlo a Čechové ukázali že nejsou "ještě větší blbci než doufali" tak jsou nepříčetní vzteky.A nezbývá jim než pokračovat v zakládání trapných NGO se zoufalými názvy jako je žalostný výkřik "Vrate nám stát". Nekdy mám pocit, že odříznutí těch pravdoláskařů a havloidů od trubek státního rozpočtu(což by znamenalo jejich pomření hlady) by vyřešilo podstatnou část problémů této země...

heriot

Zdravím také pane Štingle. Těmi pravidly jsem měl na mysli pouze příslušné zákony - ústava, zákon o volbách apod. Jinak je to jistě hra absolutně bez pravidel...

heriot

Pane Štváne, rozhodně neberu praktickou politiku jako"jednotku cnosti". Abych byl upřímný ani dost dobře nechápu co jste tím myslel....

Já chápu praktickou politiku jako prosazování názorového či ideového směru v rámci daným pravidel. To Zeman dělá a jako jeho volič a občan výrazně levicově zaměřený mu to zkrátka schvaluji. Boj s Kalousky, "jeho jasnostmi" a podobnými zločinci se skutečně nedá vést kavárenským žvaněním o nadstranickosti.

 

stvan

Bylo by vhodné, aby jste praktickou politiku nebral jako jednotku cnosti. Ano, v praktické politice se vize a stranictví vzájemně proplétají, ale ne vždy  je to ku propěchu věci. Ku prospěchu jednotlivců ano. Prezident má právo vyjadřovat své politické vize, ale nemá právo, myslím tím etické, neboť to skutečně trestné není, veřejně říkat, že je zajistí konkrétní politická strana.

heriot

Tak to si rozhodně nemyslím. Vidím to v praktické politice jako jedno a totéž.

stvan

Mezi politickou a stranickou preferencí je rozdíl jako mezi vodou a vodkou. Nebo ne?

heriot

Pane Štváne, klišé o nadstranickém prezidentovi, které sem zavedl Havel a média to donekonečna omílají a každého tím vydírají, je ve své podstatě nesmysl. Ona také ta tzv. "nadstranickou" aby byla pochválena, musí být výrazně protilevicová....

Každý má nějaké politické preference, proč by je neměl mít prezident. Já naopak chci prezidenta, který je má jasné a pokud ho budu volit tak budu chtít aby je aktivně prosazoval.

Tedy, pokud prezident preferuje a podporuje jednu politickou stranu, osobně na tom nevidím nic špatného. Zvláště v současné době, kdy pravice a veškerá média opět mobilizují možné i nemožné prostředky  aby se opět dostala k moci, není čas na to hrát si příliš v rukavičkách.

stvan

Politikem ano, ale ne kovaným straníkem, jak to předvádí Zeman. Je něco jiného vykládat politické vize a něco jiného je propagovat konkrétní politickou stranu, zvlášť když slibují být nadstranickým prezidentem. Pokud to nevidíte, pak nepochybně jenom proto, že to vidět nechcete. Jiné vysvětlení, bohužel, nemám.

heriot

Pane Štváne, každý politik a i prezident politikem je, vždy nahání hlasy pro svoji stranu, pro svůj program, pro svoje názory. Nikdy tomu nebylo jinak. A asi ani nebude.

A pokud máme prezidenta, který jezdí mezi lidi a to vše vysvětluje, je to jen dobře. Vždy je tam totiž i velká šance zpětné vazby.

Jaký rozdíl proti třeba Havlovi zavřeného na hradě...I když ten i kdyby jezdil tisíckrát mezi lidi nepochopil by stejně vůbec nic...

stvan

Klidně to tak mohlo být, ale v zájmu objektivity a mravního poselství tohoto servru je nutné dodat, že profesionální"protestanti" kritizovali profesionálního nahaněče hlasů pro SPOZ.

heriot

Tito dobře jistě dobře placení profesionální "protestanti" proti Zemanovi ať on se objeví kdekoliv, jsou více než cokoliv jiného směšní. Přece nikdo soudný nemůže věřit, že to je spontánní projev občanů.

A když ulhaná média napíší, že jich bylo 50 lze s pravděpodobností hraničící s jistotou předpokládat, že jich bylo maxmálně do 10.

Odkud vítr vane přece netřeba dlouho hledat...

stvan

Pane docente, nemyslím si, že by v demokratické společnosti nemělo být místo pro tento druh projevů. Co by za ně například, místo vajíček na saku, dal J.Paroubek.Nepamatuji se, že by Zeman veřejně házení vajec odsoudil. Jak mají lidé názorově vyjádřit nesouhlas s prezidentem?Vždyť po kraji putuje a stravuje se za jejich peníze. A to nejdůležitější. Zeman si také nedělá problém s tím koho urazí, tím nechci ani náznakem tvrdit, že ti co s ním nesouhlasili použili vyloženě neslušná slova.

rku

Mezi projevy hulvátství jistě patří i pojmenovat evangelického faráře výrazem flanďák. Jistě připojí pochvalný komentář Štingl, všech hulvátů futrál.