Přemysl Votava: Děravá kapsa Dopravního podniku

obrazek
12.2.2014 11:19
Zpráva, která cestující MHD v Praze nepotěší. Pražský dopravní podnik (DP) na příští rok požaduje 10% nárůst jízdného. Děravou kapsu DP mají naplnit, tak jako již tradičně, cestující. Je to každoroční stejná písnička DP, přitom miliardy korun u DP létají téměř oknem. Miliardy sem, miliardy tam. Podivné hospodaření v té naší zlaté Praze.

Finanční zdroje pro DP v Praze je nutno hledat především u samotného DP. Přesněji u jeho předražených miliardových zakázek. Je jich celá řada, některé jsou již „zameteny“ pod kobercem, na některé jsme ještě nezapomněli.  Tedy na ty velké a medializované causy, jako je Opencard, nebo v počtu zcela nadbytečném, objednané tramvaje od firmy Škoda Transportation.  které dnes v tomto počtu vedení Prahy nechce. Posledním příběhem je nedávno zveřejněný audit v DP, který ukázal na velké chyby při stavbě metra A do Motola. I zde jde o miliardovou zakázku. Tedy další miliarda, která mizí v neprůhledném hospodaření. Bohužel ta zlatá, stověžatá Praha se tak stává pověstná i svým tajemným hospodařením.   Podivné praktiky pražských radních nemají konce. Před soudem dnes stojí i vysocí úředníci města. Praha asi neměla v posledních letech štěstí na dobré hospodáře.

„Vyčistit Augiášův chlív“, to je staré antické rčení, které se hodí na tento stav. Je výzvou k odstranění úděsného nepořádku, tedy k úklidu ve společnosti, nebo v hospodaření. Myslím, že se ten Augiášův chlív hodí do dnešní Prahy.

premysl-votava
Česká strana národně sociální
Klíčová slova: Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.