Případná akce Ankary a Rijádu prohloubí chaos

15.2.2016 15:40
Záměr Turecka a Saúdské Arábie zapojit své ozbrojené síly do konfliktu v Sýrii je zoufalou snahou vrítit „rovnováhu“ do syrského konfliktu, ve kterém protivládní rebelové ustupují pod náporem syrské armády a ruského letectva, píše britský list „The Independent“.

Turecké ministerstvo zahraničních věcí v sobotu hovořilo o možnosti společné akce obou zemí „proti Islámskému státu“. The Independent ovšem podotýká, že ve skutečnosti Ankara a Rijád se snaží podpořit protivládní síly v Sýrii. Turecko se také v rámci operace chystá vyřizovat své zájmy se syrskými Kurdy, kteří zase úspěšně válčí proti Islámskému státu. „Zuřivost Ankary sílí kvůli tomu, že Rusko také začalo navazovat těsné vztahy s Kurdy," praví se v textu britského deníku. Připomeňme, že Kurdové mají také podporu USA. Vojenská operace Turecka a Saudské Arábie by podle The Independent prohloubila chaos v Sýrii.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Svět je čím dál složitější,

Svět je čím dál složitější, dalo by se konstatovat hotový blázinec.  Co je nepřekonatelný problém na jednom místě, nevadí o kus dále vůbec a naopak. Např.  se stačí "otřít" o něčí státní hranici vysoko v oblacích a "hříšník"  jde bez milosti k zemi. Naproti tomu naprosto v pořádku je vyslání vojska k sousedům aniž by o to kdo požádal. Nebo jinde zablokují sousedovi pozemní dopravu zboží a když ten odpoví stejně, chová se prý protiprávně. Někdo právo na sebeurčení má a jiný zase nemá, to podle toho s kým dotyčný aktuálně  "kamarádí". Prostě totální nepřehledno.

paysan

Pane Palečku,

přehledno ale je. Jen se o tom otevřeně nemluví. Jen se někteří říkat pravdu nebojí, jiní jsou raději tzv.politicky korektní. Dnes obojí nádhetrně demonstrovali pánové Fico a Sobotka!

duchodce

Samozřejmě pane Sedláčku,

Samozřejmě pane Sedláčku, přehledno je a to dokonce více než obvykle (byla to spíše ironie). Okolnosti přinutily některé tzv. "přiznat barvu", spousta neznámých už není neznámých. Ono většinou se člověk dozví, kdo je kdo až když se tzv.  "láme chleba". Člověk chodí po ulici, potkává mraky lidí a má dojem, že naprostá většina jsou slušní, korektní spoluobčané. Pak se ale ocitnene v mimořádném prostředí či situaci a zjistíte, jak to vlastě je. Např. taková "vojna" za komunistů, to mohla být vzorová laboratoř výzkumu lidské morálky. Počínaje prvním dnem druhého roku služby si bylo možné již po několika hodinách (obvykle však stačilo již několik minut)  udělat naprosto reálný obrázek o každém jednotlivci.  Zjištění to nebylo příliš veselé. Z  některých jedinců se zcela nečekaně "vyklubali" brutální agresoři. Nebylo jich mnoho, ovšem o to více bylo zbabělců (patřil jsem mezi ně), kteří dělali, že nic nevidí, aby sami neupadli v nemilost. 

paysan

Je to jasné

Pokud Ankara napadne Sýrii, pak od naší vlády očekávám odsouzení tohoto agresivního faktu a iniciativu k vyloučení Turecka z NATO. Pokud k vyloučení nedojde, je potom na místě iniciovat náš odchod z aliance.