Bohuslave Sobotko, naléhavě Vás žádám...

obrazek
31.8.2012 09:03
Počátkem září bude opět Policie ČR žádat sněmovnu o vydání poslance Ratha ke stíhání pro tři nová podezření. Poslanci většinou tvrdí, že je pro ně důležitý názor sněmovního Mandátového a imunitního výboru. Proto se s naléhavou žádostí obracím na jeho předsedu Bohuslava Sobotku.

Vážený pane předsedo,

jsem toho názoru, že Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR učinila spravedlnosti zadost už prvním vydáním poslance a středočeského exhejtmana Davida Ratha ke stíhání. Záměrně říkám prvním, neboť to vypadá, že se Policie ČR v jeho případě vydala na neprofesionální cestu pokusů a omylů.

Pokud se nepletu, tak byl Sněmovnou vydán souhlas ke stíhání poslance Ratha na základě "kauzy Buštěhrad". V případě prokázaní viny mu hrozí trest odnětí svobody na dvanáct roků. Vzhledem k tomu, že se u nás tresty nesčítají, tak nechápu, proč by měl být sněmovnou opět vydán, neboť jsem se nikde nedočetl, že má být vydán ke stíhání za zločin, za který mu hrozí trest vyšší. Tím chci říct, že je aktuální povinností sněmovny trvat na dotažení "kauzy Buštěhrad" do konce, aby se prokázalo, že první vydání neproběhlo na základě, lidově řečeno, policií a státními zástupci vycucaných zločinných konstrukcí z prstu a že hlavním důvodem druhé žádosti o jeho vydání ke stíhání není snaha kmotrů do konání Krajských voleb vytvářet dojem, že je David Rath vinen.

Je přeci naprosto jasné, že prokázání opaku ještě před krajskými volbami by zásadním způsobem ovlivnilo jejich výsledek, nehledě na to, že by se ukázalo, že nové ikony české spravedlnosti jsou sice, jak se říká, nová košťata, co dobře metou, ale jen navenek.

Nelze přehlédnout, že aktuální policejní "škatulata hejbejte se" vyvolávají u většiny občanů pocit, že s Policií ČR neustále někdo manipuluje. Proto dejte Policii ČR šanci, aby na kauze "Buštěhrad" dokázala, že pracuje profesionálně. Za profesionalitu nelze považovat s obrovským humbukem podanou žádost o vydání poslance Ratha, následné tápání a obrazně řečeno, hledání dalších holí, kterými by mohla nepohodlného psa bít.

Žádám Vás, aby jste můj občanský pohled důkladně a nestranně, v zájmu demokracie a spravedlnosti, zvážil.

František Štván

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: David Rath

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan


Vše bych pochopil, kdyby PČR,( i Bradáčová) s humbukem netvrdila, že půlroční odposlechy jí daly dostatek důkazů. Jejich dostatek viděla i předsedkyně Sněmovny a proto dala s rychlostí Bolta povolení ke vzetí do vazby. A náhle se ukazuje, že to relevantní broky nejsou. To znamená, že byla Sněmovna, slušně řečeno, obelhána a proto by moudří poslanci měli PČR republiky dát najevo, že si mají přijít pro další vydání, až dotáhnou do konce to první obvinění.Tím neohrožují tvrdé potrestání Ratha, ale kladou na PČR nároky, které na ní kladeny být mají. Vyšetřovat co nejrychleji . Mě by se také nelíbilo, kdyby mne obvinili z krádeže peněženky, pak by zjistili, že se sekli a tak by mne obvinili z krádeže auta a po dalším zjištění, že mi to nedokážou by mne obvinili, že jsem na holčičky a po celou dobu bych byl před veřejností byl lotr já, místo toho aby bylo veřejnosti řečeno, že je lotrem PČR, která bez pádných důkazů dává lidi do vazby.
To je hlavní cíl mé myšlenky.

antoninsebek

Ano, poslanec je vydán vždy pouze pro jeden "případ". Ano, u nás se (pro někoho bohudík, pro někoho bohužel - zase ten Pán Bůh...) opravdu nesčítají. A může být, že bude ještě nějaké "do třetice".

Jenomže na obžalovaného je nutné se dívat jako na nevinného a nikdo nemůže se stoprocentní  jistotou říci, že obžalovaný bude také odsouzen. Kromě toho jde i o celkové škody, je třeba vyšetřit, zdali v dalších případech se vyskytlo nějaké krabicování. A zdali do případu není zapleten někdo další. A renomovaný právník by Vám jistě uvedl řadu dalších konkrétních důvodů, proč je to nutné.

Není tedy v tom viděl nějaká schválnost, nepochybně to vše je právně ošetřeno, orgány činné v trestním řízení jsou povinny podle platných zákonů jednat. A také tak činí.