Chtěl bych mít starosti prezidenta Zemana a odborových vůdců

obrazek
23.4.2013 09:19
Byl jsem evidentně naivní, když jsem si od realizace předvolebních slibů Miloše Zemana sliboval především permanentní politický útok na zákonodárce, aby naši legislativu opravili ve prospěch "dolních deseti miliónů" občanů. Zatím se tak neděje! O to víc se Miloš Zeman upíná na malichernosti, které by si podle mého názoru ale měly spíše spořádaně stoupnout do fronty důležitosti.

Například bitva o velvyslanecké koryto pro paní Klausovou měla být svedena teprve až PO vítězné bitvě za posílení sociálních jistot občanů. Za ní rozhodně nelze považovat Zemanovo přemluvení profesionálních odborářů, aby žádali navýšení minimální mzdy je o pět set korun, místo původně plánované tisícikoruny. Naopak to z mého pohledu byla střelba do vlastních předvolebních slibů.

Zřejmě ale nebude náhoda, že si "odbory" (uvozovky jsou na místě, neboť řadových odborářů se nikdo na názor neptá) před Zemanem sedly na zadek. Odboroví vůdci se totiž stejně jako Zeman chovají už dlouhou dobu. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že lidé v regionech s největší nezaměstnaností přicházejí o práci, nebo jim ztráta zaměstnání aktuálně hrozí a ze svých odborových centrál dostávají pozvánky na odborářské sportovní akce, pobyty u moře či zájezdy do Prahy za kulturou.

Je to vstuktu radost být v dnešní sociálně napjaté době odborářem a poddaným M. Zemana...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Vladimíre, odbory jsem podle mne vytunelované. Mám vlastní zkušenosti. Dělal jsem bez mála deset roků předsedu základní organizace. Nikoho a ničeho jsem se nebál. Otravoval jsem poslance, odborové špičky, dokonce i předsedu vlády.Výsledek? Celo odborové vedení mne doslova nesnášelo.Vedení našeho odborového svazu včetně špičky ČMKOS Štěcha také. To, že mne nesnášel můj ředitel divné v tomto kontextu není. Byl to on kdo zatlačil na mé kolegy a kolegyně, aby mne demokraticky odvolali, což se, sice ne na poprvé, ale na podruhé stalo.Následně se stal předsedou loajální člověk a mě nastaly horké časy.Šikana jak vyšitá. Celozávodní výbor mi nepomohl. ČMKOS také ne a tak jsem si musel pomoc sám, tím, že jsem to všechno "napráskal" nejvyššímu.Zkrátka a dobře. Současné vedení celopodnikové odborové organizace je v jistém slova smyslu "béčkem" vedení."Dělnické" profese převálcovali vysokoškoláci, kteří zastávají poměrně vysoké funkce. Zájem bojovat jim nedovoluje jejich intelektuální "nadřazenost". Myslím si, že to bude podobné napříč odborovým hnutím a proto to tak vypadá. Reálně mi hrozí nezaměstnanost a odbory mi bez zájmu o můj osud posílají v mém článku zmíněné pozvánky. To je prostě antiodborový hnus, který dokáže s mojí nervovou soustavou mimořádně zacloumat. Měj se pěkně a díky za reakci.František