EXKLUZIVNĚ: Lessy píše Kubicemu: Žádáte po mně populistické úspory, které destabilizují policii

obrazek
1.12.2011 10:42
Redakce Vasevec.cz získala jak závěry Kubiceho ministerské komise ohledně návrhu úspor v policii, tak kompletní odpověď policejního prezidenta Petra Lessyho.

Návrh ministerské komise potvrzujie obavy některých zdrojů z policie, že jedním ze záměrů Kubiceho a jeho týmu, který si přivedl z ÚOOZ, je ovládnout opět tento útvar svými lidmi a to cestou sloučení ÚOOZ s Národní protidrogovou centrálou. Proti tomu Lessy zásadně protestuje.

DOKUMENTY:

Stanovisko policejního prezidenta k úsporám v Policii ČR

Závěry komise ministerstva vnitra

Stejně tak Kubice navrhuje některé úspory, které jsou i v samotném ministerském návrhu věcně zpochybněny, neboť jsou označeny za "spíše psychologického charakteru". Podobně například Kubiceho návrh na zrušení ostrahy budov Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR příslušníky Policie ČR nepovede k žádné úspoře, neboť bude muset vzniknout sbor "Parlamentní stráže", který bude samostatnou složkou a náklady na technické zázemí a nové vedoucí posty zatíží státní rozpočet ještě více, než současné řešení.

Lessy proto některé návrhy komise označuje za "populistické" a dokonce argumentuje možnou destabilizací policie a žádá Kubiceho, aby sám zvážil některé závěry komise a kroky, které navrhuje, neboť negativní dopady by mohly poškodit akceschopnost policejního sboru.

Na aktuální střet ministra vnitra a policejního prezidenta ve čtvrtek dopoledne zareagoval i předseda Národních socialistů - levice 21. století (LEV 21). "Měl jsem možnost seznámit se jak s návrhy ministerské komise ohledně úspor i s reakcí policejního prezidenta. Mohu jednoznačně potvrdit obavy některých špičkových policistů, že Kubiceho motivací je dosáhnout některých změn na vysokých policejních postech a nikoliv efektivní úspory," sdělil v tiskové zpráva Paroubek.

Unie bezpečnostních sborů stojí za Lessym

Předseda LEV 21 si myslí, že pokud chce Kubice a jeho staronový tým šibalů z ÚOOZ dosáhnout změny na postu policejního prezidenta a šéfa ÚOOZ, měl by to říci rovnou a nehrát s veřejností divadlo, že mu jde o úspory v policii. "Koneckonců, materiál úspor nebyl ministr Kubice schopen ani jednou veřejně či na půdě Poslanecké sněmovny obhájit," dodal v závěru svého sdělení pro server VašeVěc.cz Jiří Paroubek.

Unie bezpečnostních složek MV (UBS) vyzvala policejního prezidenta Petra Lessyho, aby i nadále zůstal na svém postu Policejního prezidenta a tím se negativně vyjádřil k návrhu ministra vnitra Kubiceho. "Policejní prezident má plnou podporu od Unie bezpečnostních složek, která v 80% zastupuje řadové policisty a je právoplatnou oborovou organizací čítající 3500 členů, převážně pak policistů z výkonu služby. Tento podpůrný dopis předají členové výkonného výboru ( VV UBS) do rukou policejnímu prezidentovi," sdělili zástupci UBS v tiskovém prohlášení.

Ve výzvě bude i část věty, aby se policejní prezident nenechal zastrašit a ovlivnit politickou vládní dohodou a stál za svými lidmi.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Já bych to viděl tak pane Dubo, aniž bych se vás chtěl dotknout a jaksi obecně. Citace skutečně demonstruje určitou úroveň poznání, protože kdyby to člověk neznal, těžko by na citaci přišel a v danou chvíli použil...

Reakce na to (jako ta vaše bohužel) ovšem,  no to už je pouze demonstrace schopnosti si "zagooglovat", což je znalost tak na úrovni druhé, či třetí třídy...

 

novotny

Tak si můžete vybrat pane Dubo, peříčko nebo holubička, co Vám více vyhovuje, mě to je celkem jedno.

novotny

Podle pana Duby je tedy důležitý způsob, jakým se prosákla Kubiceho zpráva na veřejnost. Bomba! To, že vznikla za použití gestapáckých metod a byla plná nepravdivých obninění je už zřejmě nepodstatné. A člověk, který ji takto zmanipuloval je v podstatě nevinný beránek.
Napadá mě jedna hláška ze seriálu Nemocnice na kraji města: "Kdyby blbost nadnášela, tak se tady pane Dubo vznášíte jako peříčko!"

heriot

Pane Dubo, ale apríl je až prvního dubna.....

 

karel-nizbor

Pane Dubo, to s tím, že má Kubice čistý štít, si děláte legraci, ne? A co jeho účast na provokaci proti ČSSD v roce 2006? Tam podle Vás bylo vše v pořádku?

heriot

Pane Novotný, s tím gestapem je to přece jen trochu expresivní, ale jinak máte plnou pravdu. A navíc člověk nemůže být jen naštvaný, ale musí se i stydět, že takovou politováníhodnou profláknutou figuru spojenou s Mrázky, Íčky, Topolánky apod. máme jako ministra vnitra....

novotny

Pane Kulíku, gestapo byla hrůzná německá státní tajná policie, ještě hrůznější než STB. Kubiceho zprávu by nezrealizovala ani STB, tedy to muselo být spíš něco na bázi gestapa, takže myslím, že to musíte také tak chápat. Pokud ne, zkuste to vysvětlit.
Prostě to bylo svinstvo, které ovlivnilo volby, tedy horší než aféra Watergate v USA... U nás se to celé zametlo pod koberec.

novotny

Pane Dubo, myslím, že normální občan nemůže být nenaštvaný, když má takového profláknutého ministra vnitra.
Tak se prosím nedivte, že jsem také naštvaný.

rku

pro Novotného,

Jak můžete napsat takovou pitomost? Víte Vy vůbec co to gestapo bylo a co a jak dělalo?

antoninsebek

Nemohu se vyjádřit k podstatě věci, protože na to bych musel znát daleko více údajů. Na rozdíl od pana Jana Duby se nedivím, že někteří přispivatelé (Jan Novotný) dští síru na pana Kubiceho. Jsou totiž i  vysoce postavení politici, kteří jsou jinak klidní, ale při zaslechnutí tohoto příjmení vzplanou samozápalem.  Můj příspěvek je jen o významu slov.

Na tom článku mě "píchlo do oka" zcela nešťastné slovní spojení: "populistické úspory". Pokud tomu věnujete pozornost (zkuste to i na vyhledavači), potom zjistíte, že adjektivum "populistický" znamená něco zcela jiného, než se občas (jako zde) používá.

Všeobecně se má za to, že "populistický" znamená něco v tom smyslu: "být lidový", "chtít se zalíbit lidem". přeneseně: "snažit se vyhovět každému" zde tedy zřejmě nadřízenému nebo režimu.  

Ve skutečnosti je to takřka naopak. Když to hodně zkrátím, tak nejblíže podobné významu "populismus" je zcela jiné úsloví. A to něco jako: "strašit sněhulákem v létě". Tato chyba se dost často vyskytuje, například jako význam slova "přehršel".

Josef Biczak

Jednoznačný souhlas s Vámi oběma !!! Pracoval jsem coby nádeník již od roku 1952 s lidmi s čísly na rukou z koncentráků a znovu zavřených za poúnorové totality, a i později s dalšími propouštěnými po 8 - 10 letech v pozici stavbyvedoucího (nestraníka), kterému se s důvěrou ty nejpostiženější svěřovali a tak stvrzuji, že výrok poslance Ratha na "ministra" Kubice a tím potažmo současnou "koalici" je přesný!!. Je to vláda nastolující diktátorský režim, který již dnes ve svém rozpracování, začíná překonávat totalitu minulou a v "bezpečnostních a armádních úkonech" je často za hranicí  starých STB-áckých praktik, i těch nejhorších z 50.let. Jen se poučili a dělají to v "rukavičkách" s pomocí uplacené i zastrašené mediální sféry. Prodejnost tohoto ministra od jeho počátku je tak vysoká, že se tomu nedá "věřit", a na to  Zločasové a jeho kumpáni dle řízení poradců spoléhají........  (I bolševici měli před únorem 1948 na 400 sovětských poradců).

novotny

Ano, ten projev pana Ratha, uvedený níže, byl excelentní, ba přímo bravurní - bohužel to nezahýbalo ani ministrem vnitra, ani premiérem. Je to velká ostuda našeho státu, naší demokracie, pan Paroubek to také pochopitelně kritizoval a napsal o tom dokonce i krásnou knihu.
Jak otrlý, zvrhlý a zločinný člověk to musí ten ministr vnitra být, když ani po takovém zveřejnění prokazatelných faktů vydrží dále na funkci.
Odpověď pana Lessyho je rovněž excelentní, jasná, průkazná, dokazující kvantitativně i kvalitativně jeho výhrady k reakci pana Kubiceho. Dělat "jakoby úspory" ještě větším plýtváním si nemůže vzít přece jako policejní prezident na zodpovědnost.
Dá se ale očekávat, že policejní prezident bude vyhozen, protože si dovolil udělat analýzu, která zpochybňuje nesprávná a státu škodící rozhodnutí ministra vnitra. Tak to u nás chodí, je to ukázka další totality, mnohem silnější než byla ta předlistopadová. Dokonce bych to přirovnal k řádění gestapa za 2. světové války.

pudlikmaxik

Je mi zcela jedno, co bude s Lessym či Kubicem (na Kubiceho platí MUDr. Rath - viz: http://www.youtube.com/watch?v=PPoUXH3ZYZw, ale už jenom to, že v této zemičce je stejný počet fízlů tj. minimálně 40.000 tak jako bylo před 22 lety za spojené republiky se Slovenskem je alarmující a všichni zastánci demokracie by měli okamžitě bít na poplach. A to je alarmující, to už má totiž hodně společného s policejním státem. Vedle toho si připočtěte městské strážníky, bezpečnostní agentury a jsme bezmála na 100.000 lidech ozbrojených k použití proti vlastnímu obyvatelstvu. To je děsivé, ať se to líbí  nebo. A všichni zainteresovaní jsou v klídku - v klídku do té doby, než se jim šlápne na kuří oko.....No a potom si Kalousek a spol. může stěžovat na peníze v rozpočtu, když odcházejí ročně desítky miliard jen na výsluhy fízlům, lampasáků, bachařům, justiční stráži. 

V tomto státě je prostě přebrettschneiderováno, takže zeštíhlení musí být.