Jaroslav Škárka: Bárta se bojí soudu. Vyvíjí nátlak na justici

obrazek
9.1.2012 15:40
Zatímco policie odvedla kus dobré práce, když uzavřela případ podplácení poslanců Věcí veřejných ze strany Víta Bárty a předala celou kauzu dál, zloděj, úplatkář a podvodník superguru Bárta se snaží ovlivnit státní zástupce a soudce, aby nedošlo k soudnímu procesu. To bylo patrné i ze zveřejněné nahrávky z policejního spisu mezi mnou a Tomášem Jánským právě v době, kdy státní zástupce, potažmo soud rozhoduje o obžalobě Bárty.

Sama nahrávka byla ze spisu vyřazena policií, protože Jánský byl i pro policii nedůvěryhodný mimo jiné i proto, že každý svůj krok neustále konzultoval s bezpečnostním guru ABL Václavem Jahodářem. Nahrávka nese jasné znaky provokace a byla technicky upravena. Rozhovor trval více než hodinu, nahrávka pouze sestříhaných dvacet minut. Sám velký ředitel zeměkoule (jak ho označil Radek John) JUDr. Vít Bárta se vyjádřil, že z nahrávky je zřejmé, že se jedná o puč a měla by to prošetřit policie. Rád bych se pana doktora práv zeptal, jak je v zákoně definována skutková podstata puče. Celé vytáhnutí nahrávky je směšné a záměrně načasované jako nátlak na všechny, kteří nyní v dané věci rozhodují. 

Rád bych ale zmínil jinou nahrávku, na té Vít Bárta mluví o tom, jak mu prezident Klaus zobe z ruky, o tom, jak je financování „veverek“ v dluhu, protože se nepodařilo sehnat peníze od tajných sponzorů, o tom, jak Michal Babák musí s penězi čarovat, jak se nechat uplatit od některých energetických investorů a mnoho dalších zajímavých skutečností. Tyto Bártovy aktivity, které veřejně deklaruje, by měla prošetřovat policie. A s ním ostatní podvodníky Radima Vysloužila, či Michala Babáka, kteří se na podvodech ve financování strany podílí. Já nebudu stejný zbabělec jako John s Bártou a nebudu omlouvat nahrávku deseti lahvemi dobrého francouzského vína. 

Určitě ne náhodou, zkreslené informace o nahrávce mě s Jánským přineslo Právo. Shodou okolností v den, kdy se na těchto stránkách objevila placená inzerce pod hlavičkou Ministerstva školství s propagací Věcí veřejných. Typický příklad zneužití státních peněz. Co na to říkají Kateřina Klasnová a Karolina Peake, které ještě jako zastupitelky v Praze 1 za stejné věci kritizovaly tehdejší starosty z ODS? Nic, protože jim touha po moci zatemnila mozky. 

Už dříve jsem hovořil o tom, že jsem vkládal do této vlády velké naděje. To co ale předvedla, předčilo mé nejčernější sny. Reformy jsou tu jenom proto, aby „vyvolení“ mohli ještě více krást. Odnášejí to občané, kterým se snižuje životní úroveň, aby zloději měli stále své příjmy. Polovina ministrů už musela odejít kvůli korupčním skandálům a to ještě některé další bezpochyby čeká. Samotnou vládu vydírá obviněný korupčník a podvodník nejmenší vládní strany, kterou by dnes nevolila ani dvě procenta voličů. Ve vládě se drží jen proto, aby si co nejvíce nakradli, protože jinou příležitost už mít nebudou. Je mi z toho špatně a divím se trpělivosti občanů.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Pokud mě uchvátila informace, že  Vedení Věcí veřejných jednalo s Dukou o restitucích, ( a to v nejsilnějším složení, tj. Bárta, Peake a Džon) opravdu to není něco, co by se netýkalo právě tohoto článku.

Naopak, v souladu s jeho obsahem očekávám, různých kolik variant rozhovoru v audio i video verzi pronikne, nepochybně vždy za záhadných okolností na veřejnost :-)  Šikovný hacker v době video-kouzel je k nezaplacení. Pardon: k dobrému zaplacení. Soudní spor pana Bárty a pana Škárky v našich podmínkách tipuji (navzdory modernizaci talárů)  tak na 50 let.

rku

A z přijmutí úplatků -několik měsíců jste je pobíral od Bárty jakoby za řízení VV -Vám špatně není? Mně je špatně z celé VV.