Jaroslav Škárka: Chystá Vít Bárta s prezidentem Klausem novou stranu?

obrazek
10.4.2012 08:51
Voliči pozor, „veverky“ se chystají převlíkat kožíšek. Myslíte si, že v úterý padne vláda? Já tomu dávám asi tak velkou pravděpodobnost, jako že u nás v červenci nasněží. Věci veřejné mají preference 1,4% a své voliče ztrácejí i ODS a TOP 09. Členové koalice by byli blázni, pokud by šli do předčasných voleb. A pro „veverky“ by to bylo naprosto smrtelné, vždyť musí ještě vracet investorům jejich peníze...

Proto si myslím, že zažijeme další hezké divadlo. Divadlo s názvem „Řízené štěpení veverek“. Vedení strany (tak, jak to udělalo minulý týden Grémium VV) vyzve ministry k odchodu z vlády, ti ale neposlechnou. Křídlo kolem Tomáše Jarolíma, Radka Johna a Víta Bárty bude mluvit o tom, jak tito ministři zradili. Jarolím už vyzval stranu, aby vyloučila nerezignujícího ministra dopravy Pavla Dobeše. Jistě se divíte, proč nevyzval také k vyloučení nerezignující Karolínu Peake. Přece proto, že se teď „veverky“ rozštěpí na ty, které podrží vládu a na ty, které chtějí odejít.

Co mě ale překvapuje nejvíc, jsou naivní komentáře politologů o tom, že je ve VV rozkol. Věci veřejné se neštěpí, hrají jen domluvenou hru Víta Bárty (tento plán už byl ve VV v době, kdy jsem tam já působil). Část lidí tak kvůli dalšímu tunelování zakázek musí ve vládě zůstat a vládu držet a část lidí bude křičet kvůli snaze o zvýšení voličských preferencí po odchodu z vlády. A do toho odchod - neodchod Josefa Dobeše z VV. Toho Josefa Dobeše, který byl a je Bártovou pravou rukou a ví na něj téměř vše. Dobeše by Bárta nikdy nepustil. Proto jde nejspíš o další domluvenou hru. Josef Dobeš se spojí s Václavem Klausem, a buď vytvoří nějaký společný projekt – stranu, nebo se přidají k některému stávajícímu subjektu, ať už k Janě Bobošíkové nebo k Miloši Zemanovi. A vše proběhne s tichým vědomím Víta Bárty.

Jaký bude tedy další scénář kabaretního působení „veverek“ v Parlamentu? Jejich loutkové vedení vydá v úterý zase nějaké silácké prohlášení, že se musí splnit jejich podmínky, ale že boj proti korupci a reformy jsou důležité, tak že podmínečně ve vládě zůstanou. Tím získají čas. V rámci strany ale vznikne rozkol. Klíčoví lidé Karolína Peake a Pavel Dobeš (u něj jediného bych snad věřil tomu, že nechce být ovládaný Bártou a bouří se) zůstanou ve vládě a k nim se přidá dalších zhruba sedm poslanců, aby koalice měla stále většinu ve Sněmovně. John, Jarolím, Bárta a další budou volat po odchodu, budou napadat ministra financí Kalouska a tvrdit, že ve vládě už nejsou, ale nemohou nic dělat, protože nemají dostatek hlasů. A mezitím se Josef Dobeš bude snažit, aby se zapomnělo na jeho neúspěchy na ministerstvu školství, a začne se zviditelňovat v odlesku slunce našeho největšího Václava Klause. Máme se na co těšit. Neskákejme, prosím, na tuto hru převlékání kožíšků. Spíš by se kožíšky měly „veverkám“ vypráskat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Pan Bárta to měl zřejmě dobře okaučované, když soud rozhodl o 3 letech natvrdo pro pana Škárku.
Jak je vidět, měří se u nás různými metry, logické by bylo, aby to bylo naopak - to asi nikdo nečekal.

Martin Konečný

Pane Škárko, pro mně je pořád tajemstvím, že pokud jste věděl o té hře co s námi VV sehrály před volbami a plány Víta Bárty jak naložit s politickou mocí, proč jste probůh za tuto stranu kandidoval ? Že on Vás do toho někdo nutil násilím.

antoninsebek

Dobrý den, pane Škárko, nepíšu poslancům  ani dvakrát za uherský rok a tím pádem se nechci vytahovat ani na Vás. Já se na to chci dívat bez emocí a tak mám na to jednu poznámku a jedno připomenutí:

1/ Myslím, že kdyby nebylo té "věci s těmi penězi", tak byste zřejmě dodnes  seděl ve VeVerčím hnízdě.

2/ Pokud něco víte konkrétního o nepravostech, ať už kdekoli, tak Vám připomínám, že existuje telefonní linka 158, kam to můžete nahlásit. Lépe řečeno: měl byste to nahlásit. Nebo zajít na nejbližší policejní stanici a tam jim to nadiktovat.

rku

Kdybych byl soudce nechal bych Škárku a Bártu zavřít alespoň na pár měsíců. A do společné cely. Rada pro LVA- hlavně nepůjčovat. A vypráskat kožíšek by Škárkovy jistě prospělo.