Jaroslav Škárka: Do čela VV by se mohl postavit i pes Army Kateřiny Klasnové

obrazek
16.2.2012 15:08
Středeční deník Právo spekuluje o tom, že by v čele Věcí veřejných mohla stanout Karolína Peake místo neviditelného Radka Johna. Je zřejmé, že se jedná o pokus oživit politickou stranu, která umřela na vlastní korupci a tunelování veřejných zakázek.

S Josefem Dobešem v čele ministerstva školství, Vítem Bártou v čele poslaneckého klubu a několika dalšími bezejmennými ovcemi v poslaneckých lavicích, neoživí stranu ani doktor Sova z Nemocnice na kraji města. Je pravdou, že Radek John svůj kredit ztratil, jeho nekompetentní vedení ministerstva vnitra, přihrávání kšeftů kamarádíčkům, opora v Michalu Morozovi a vydupaná trafika v podobě vytvoření samostatného poslaneckého výboru, dělá z Johna dinosaura na úrovni Milouše Jakeše. Smutný osud dříve relativně úspěšného novináře.

Sám John to cítí a ví, že jeho dny v čele sekty "veverek" jsou sečteny. Náhrada Johna Karolínou Peake je ovšem posun z deště na pořádný slejvák. Karolína Peake je ta "paní čistá", která připravovala interní korupční kodex Věcí veřejných a podílela se na smlouvě mezi Vítem Bártou a částí tehdejší ODS, zákulisně dohodnuté s kmotry, o odstranění nepohodlného starosty Prahy 1 Petra Hejmy. Její touha po moci ji dovedla do pozice oddané Bártovy přisluhovačky, jejíž jedinou kvalifikací pro jakoukoliv odbornou práci je pouze to, že je žena, a byla na mateřské dovolené…

Ale ono je to vlastně úplně jedno, v čele Věcí veřejných by mohl být i pes Army Kateřiny Klasnové, protože stejně o všem rozhoduje Vít Bárta. A svůj vliv přenáší do strany přes skupinku obálkami "zaplacených".

V úterním tisku se také objevila zmínka o tom, že Věci veřejné chtějí vybírat svého prezidentského kandidáta pomocí primárek. Padla tři jména, Jan Švejnar, Miloš Zeman a Jan Fischer, o kterých VV uvažují. Zároveň se v článku objevila informace, že Bárta preferuje Švejnara. To znamená, že pokud budou primárky stejně "objektivní", jako byla všechna "veverkovská" internetová referenda, pak je zřejmé, že vyhraje Švejnar. A ostatní jsou pouze stafáž.

Přiznám se, že nezávidím ani Janu Švejnarovi. Bude-li kandidátem strany, která se pohybuje okolo dvou procent preferencí, pak je to jasný polibek smrti a měl by nominaci od VV s díky dopředu odmítnout, pokud chce uvažovat o nějakém slušném výsledku. Stejně jako i oba ostatní kandidáti. Nu což, Věci veřejné se asi už nezmění a svoji tragikomickou roli na naší politické scéně dohrají až do konce.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

A pokud chce být věrohodný LEV 21, měl by s díky odmítnout spolupráci s lidmi jako je Škarka.

rku

A pokud chce být věrohodný LEV 21, měl by s díky odmítnout spolupráci s lidmi jako je Škarka.