Trump odmítá tvrzení zpravodajců jako falzum

11.1.2017 21:26
Donald Trump rozhořčeně odmítl tvrzení, že Rusko vyhledávalo možnosti, jak jej kompromitovat, pokud jde o jeho údajné osobní vazby na Moskvu. Podle něho jde o neověřená tvrzení, falza. Americké tajné služby přišly s tvrzením, že jej ruská tajná služba může kompromitovat, a to deset dní před Trumpovou inaugurací.

D. Trump obvinil americké zpravodajské služby "z poslední rány do něj" poté, co se začalo hovořit o tom, že se pracovníci různých bezpecnostních agentur údajně podíleli na obsahu falsifikátu zprávy nápadně bombastického obsahu týkající se D. Trumpa, údajně sebrané ruskými zpravodajskými službami. Byla to reakce na jeho tvrzení, zpochybňujicí údajné ovlivnění prezidentské volební kampaně ruskými hackery v jeho prospěch.

„Zpravodajské agentury by neměly nikdy umožnit únik falešných zpráv na veřejnost. To je poslední rána do mě. Žijeme v nacistickém Německu?“, vyjádřil se Trump ve středu na svém twitteru.

Situace je, zdá se, velmi vážná, protože zpravodajské služby USA vcelku otevřeně útočí na nově zvoleného amerického prezidenta, který se ale statečně brání. Dnes (ve středu 10.1.) bude Trump na první tiskové konferenci od svého zvolení čelit otázkám novinářů. Chce zabránit tomu, aby se tato událost stala příležitostí pro palebné salvy na něj, inspirované zprávou zpravodajských služeb, která má být v plném rozsahu poprvé publikována příští úterý v noci, a to prostřednictvím BuzzFeed.

Trump dále uvedl: „Rusko na mě nikdy nezkoušelo použít žádné páky. S Ruskem jsem nikdy neměl nic společného .Žádné obchody, půjčky, prostě nic.“

Mluvčí Kremlu, Dimitrij Peškov, novinářům řekl, že Rusko žádné kompromitující materiály na Turmpa, jak se uvádí ve zprávě, která je široce sdílena mezi vysokými činiteli současné americké vládní administrativy, nemá. Peškov se vyjádřil jasně: „Informace není pravdivá a není ničím jiným než totálním prefabrikátem. Je to totální falsum, je to kompletní prefabrikace, je to kompletní nesmysl.“

Zdá se, že ve Spojených státech je horko, a lze jen tušit, kdo za útoky na Turmpa stojí. Pokud se Trumpovi podaří reset vztahů s Ruskem, uvolní se v americkém státním rozpočtu obrovský prostor redukcí zbytečných zbrojních výdajů. A americké zbrojařské firmy přijdou o kšefty. Zdá se, že o tom je tento boj vedený americkými zpravodajskými službami proti nově zvolenému prezidentovi USA.

D. Trump zatím tyto insinuace a útoky zvládá dobře a reaguje na ně věcně správně. Jak se ukazuje, bude muset po svém nástupu – což on stejně chystá – změnit kompletně vedení amerických zpravodajských služeb, možná, že všech. Svět si po odchodu těchto intrikánů oddychne…

Jiří Paroubek=

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.
Klíčová slova: analýza

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.