Karel Horák: Je Karel Schwarzenberg převtěleným Mirkem Dušínem?

obrazek
28.2.2013 12:25
Předesílám, že jsem takříkajíc z gruntu slušný kluk. Téma, kterého jsem se dnes zhostil, se však bude jen hemžit neslušnými slovy. Náhodou se mi totiž - se značným zpožděním - dostal do ruky rozhovor se zpěvačkou Bárou Basikovou (Magazín Blesk z 15. února 2013). V něm tato „celebrita“ přímo vztekle reaguje na výsledek prezidentské volby. Dokonce prý chtěla odjet ze země. Takovým způsobem by nás, no považte sami, "vytrestala"!

Nakonec samozřejmě nikam neprchla, ale její „zlatá“ slova se nedají zapomenout. Cituji: „Jednoznačně jsem fandila panu Schwarzenbergovi. Myslela jsem, že náš národ zvolí moudrost a slušnost nad hulvátstvím. Je to šlechtic, má vznešenou kulturu, tradici.“

I zalistoval jsem tedy novinami o měsíc staršími. V sobotním vydání deníku Právo (19. ledna 2013) je otištěn velký rozhovor s Karlem Schwarzenbergem. Kdybych jen poslouchal či četl adorační chvalozpěvy jeho fanoušků, pomyslel bych si, že pan Schwarzenberg je minimálně kříženec Mirka Dušína, doktora Galéna a matky Terezy. A víte přece, že Mirek Dušín nikdy neřekl jediné sprosté slovo!

V onom rozhovoru jsem jich ale napočítal hnedle osm! „Nechlastal“, „kecat“, „nasraný“, „blbě“, „blbosti“, „blbých“, „volovina“, a „podělal“.

Zapátral jsem po dalším velkém rozhovoru Schwarzenberga - Dušína jen v tomtéž periodiku. Byl otištěn 22. prosince 2012 a zde jsou, pravda, jen tři: „blbé“, „na hajzlu“ a „prdel“.

Ruku na srdce, paní Basiková, toto je moudrý, slušný a vznešený šlechtic? Zasílám Vám srdečný pozdrav do páté cenové skupiny...

karel-horak
Stínový ministr spravedlnosti za LEV 21. Jeden ze zakladatelů studentské právní poradny při stávkovém výboru PFUK v listopadu 1989. Od počátku roku 1991 do roku 1994 působil v Litoměřicích na tamním okresním soudu, v roce 1992 byl jmenován soudcem. V období červen až srpen 1994 jej ministr spravedlnosti přidělil k mezinárodněprávnímu odboru Ministerstva spravedlnosti. Na počátku roku 1995 byl ministrem zahraničí jmenován do funkce generálního konzula ve Slovenské republice. Zastupitelský úřad – generální konzulát v Košicích – vedl až do listopadu 1997. Od roku 1998 do roku 1999 pracoval na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ve funkci ředitele odboru rezortní kontroly. Od září 1999 vykonává advokacii. Na III. Sněmu České advokátní komory v roce 2002 byl zvolen náhradníkem představenstva ČAK. Členem politické strany národních socialistů LEV 21 se stal v listopadu 2011. Kromě stínového ministra spravedlnosti je členem předsednictva strany, členem legislativní rady a 1. místopředsedou krajské organizace Praha.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Ne po titulech, ale po slovech je poznáte.