Petr Benda: Telefonní odposlechy a dnešní marasmus

obrazek
27.6.2011 19:37
Na získávání výpisů telefonických hovorů významných politických figur je v prvé řadě skandální to, že se za skandální považují kroky policisty, pokud se dotýkají těch „správných“ lidí. Tím chci říci, že se k podobným policejním skandálům mělo už v minulosti přistupovat podle hesla „padni komu padni“.

Kdyby stejné rozhořčení politiků a médií doprovázelo například tak zvanou Kubiceho zprávu, byť nebyla postavena na zneužití institutu telefonních odposlechů, tak by si zrádci policejní přísahy více rozmýšleli, jestli se mají k nezákonné službě politicko-mocenských zájmů odhodlat. Nikdo snad nepochybuje, že policista Hudec pracoval na něčí objednávku a na základě zkušeností z minulosti nepochybně i s pocitem beztrestnosti.

Nedej bože i s vědomím, že by mu služba v zájmu určité politické skupiny mohla v budoucnu zajistit kariérní postup, jako se to přihodilo současnému ministru vnitra Kubicemu. Čistě hypoteticky se v případě jeho neodhalení mohlo stát, že by jím získané informace mohly před volbami sehrát stejnou úlohu, jakou sehrála Kubiceho zpráva v případě Jiřího Paroubka. I přesto, že ke zneužití odposlechů došlo a to nepochybně i díky tomu, že se soudce, který je povolil, řídil dobrou vírou, že policista slouží zájmům veřejnosti, tak si nemyslím, že by mělo dojít k jejich zrušení. Proto se budu opakovat. Nikdy nemělo dojít k situaci, aby fakty nedoložená špína z policejních řad mohla beztrestně ovlivňovat politické dění v naší zemi.

Kdyby i v případě Kubiceho zprávy vystoupil president Klaus s názorem, že je důkazem nezdravé, nešťastné společnosti a vůči těmto lidem musí být tvrdě zasaženo, tak by na tom společnost mohla být mnohem lépe a dnes jsme nemuseli být v takovém společenském marasmu, v jakém se bohužel nacházíme.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.