Petr Benda vs. Vít Bárta - 1:0

obrazek
6.10.2011 18:07
Vítám dnešní rozhodnutí Městského soudu v Praze, který mi dal za pravdu ve sporu Vítem Bártou, údajným neformálním šéfem vládní strany Věci veřejné a exministra dopravy v Nečasově vládě. Pan Bárta mne počátkem roku - ještě coby ministr dopravy - obvinil, že skrytě ovládám Ředitelství silnic a dálnic v Ústeckém kraji a prostřednictvím těchto vazeb jsem měl i zajišťovat "ekonomické výhody" pro sociální demokracii. Toto tvrzení jsem pochopitelně musel okamžitě odmítnout, neboť se nezakládá na pravdě.

Zmíněné vyjádření Víta Bárty se mě osobně dotklo. Jednak je zřejmé, že podobné obvinění z úst tehdejšího ministra dopravy zasáhlo do dění v hlavní opoziční straně, neboť bylo vzneseno pouhých šest dní před konáním krajské konference ČSSD v Ústeckém kraji, kde jsem měl obhajovat funkci předsedy krajské organizace. V druhé řadě se pak označení mé osoby jakožto "kmotra" (v negativním slova smyslu) dotklo i mé rodiny. A to jsem si nemohl a nechtěl nechat líbit. Ačkoliv jsem byl mnoha lidmi od tohoto soudního sporu zrazován, cítíl jsem potřebu očistit své jméno. Byl jsem odhodlán jako chlap bránit svou čest, a to právě i prostřednictvím soudu.

Jsem přesvědčen, a dnešní verdikt soudu mi částečně dává za pravdu, že výroky pana Bárty měly jediný účel, a to poškodit mou osobu. Nasvědčuje tomu i taktika pana Bárty a jeho právníků, kteří k tomuto soudnímu sporu zvali osoby, jejichž úkolem bylo zopakovat nesmyslná mediální obvinění ze strany pana Bárty, nikoliv uvádět fakta.

Musím připomenout, že pan Bárta ve zmíněném pořadu sliboval zveřejnění důkazů. Doposud se tak nestalo. A co víc, samo ministerstvo dopravy se od těchto slov distancovalo. Podobné obvinění vnímám ze strany pana Bárty, jakožto člověka, který je sám podezřelý z uplácení poslanců politické strany, jímž je členem, za účelové. Je pochopitelné, že výtěžek z případného soudního vyrovnání daruji krajskému ředitelství ŘSD v Ústeckém kraji.

Závěrem si dovolím v reakci na slova pana Bárty poznamenat, že i když se pan Bárta proti tomuto rozsudku odvolá a vyšší soudní instance rozhodne jinak, nemůže to v očích veřejnosti změnit všeobecný názor veřejnosti na charakter jeho osobnosti.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.