Petr Dimun: Slunce, seno, Benešová

obrazek
27.5.2013 18:17
Ať chceme nebo ne, někdy z nás vyjdou slova, neřku-li věty, kterých později litujeme. Pokud za ně mohou emoce, pak se většinou my sami, okamžitě, omluvíme. Aniž by nás někdo musel nutit. Ulítne-li nám něco, co si sice myslíme, ale seznáme, že na to není nejen čas, ale hlavně ani společnost, najdeme situaci i formu, kdy svoje selhání náležitě omluvíme. K tomu všemu jsou ovšem potřeba tři věci: odvaha, zdravý rozum a trocha fištrónu. Problémem je, že v Čechách, ve veřejné debatě, nevím proč, dnes scházejí všechny tři.

Výsledkem tohoto podivného stavu je, že nerozvážnost se mylně zaměňuje za odvahu a ráznost – viz dnešní Týden. Za to, čemu naši předkové dali jméno drbna: jinak řečeno, bez důkazů, s odkazem na „slyšel jsem“, šíření něčeho, o čem nemám fakta, ale co mi dělá dobře, abych to šířil. Tečka.

Nedávno jsem někomu něco rozmlouval s tím přirovnáním, že na hrobech protivníků netančili ani opolidé. Pochopil to. Stejně jako já, když jsem četl - dnes již bohužel - předposlední rozhovor Marie Benešové poté, co ji sjezd ČSSD vyjádřil nedůvěru coby obhajující místopředsedkyni a co následně nebyla opětovně jmenována do stínové vlády ČSSD na základě výsledků práce.

Svého času jsem si totiž myslel, že její rozhovor 15. dubna v tomtéž titulu, který vyšel pod názvem „ČSSD? Pokrytci a zametači kauz“, byl tím, čemu se říká A Dieu! Jinak řečeno, věřil jsem, že se jedná o ten typ rozloučení, kdy si každý z nás volí způsob rozlučkového večírku.

V tomto případě jsem se mýlil.

Marie Benešová – Zemanova Kelišová

Marie Benešová dala nový rozhovor. Opět pro časopis Týden. Dnes opět obviňuje na základě „slyšela jsem“, „doslechla jsem se“, „zaslechla jsem“, „říká se, že“ atd. No, možná si někdo vzpomíná, ale je to pár let, co mne paní Benešová obvinila z toho, že si platím reportéra TV Nova. Tehdy mne obvinila ve funkci nejvyšší žalobkyně bez důkazů, že podplácím novináře TV Nova v přímém přenosu. Pak se, pod tlakem hrozby kárného obvinění, omluvila. Ne sice mně - protože to by se rovnalo lití žhavého železa do hrdla jejího, jak ve středověku zhodnotili váhu jména pomluveného - ale mému ministrovi. Pavlovi Němcovi. Pane, to je ale, osobnost… :-)

„V politice nemáte přátele, to je potřeba říct. Můžete mít spojence, krátkodobé či dlouhodobé, ale není to přátelství.“ Marie Benešová


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

 

Komentář jsem vložil jako samostatný blog Ve věci P. Dimuna a i M. Benešové.
Ale bohužel se zde na Vaševěc.cz nějak zanízdil zlozvyk - NEREAGOVAT!
Bohužel.