Tak nám toho prezidenta, přes noc vyrobili!

obrazek
14.1.2013 12:14
Sešli se „moudří muži“ na Tři krále, týden před volbami si společně sedli, dali hlavy dohromady. Výzvu tříkrálovou podepsali, kandidáta rychle vyrobili. Rozhodli,… „jediným důstojným pokračovatelem „odkazu Václava Havla“ bude Karel Schwarzenberg “. Michael Kocáb, Ivan Havel, Václav Malý, Jan Ruml…rozhodli. Výbor ustavili. Voliče obešli.

Kde byli když Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09 a 1. místopředseda vlády Petra Nečase, stál u zrodu asociálních zákonů, u důchodové reformy, u daňových zákonů, či u dalšího nárůstu zadlužení České republiky? Celá léta mlčeli, byli slepí a hluší, dnes cítí svou další šanci. Tedy nové konkursy na nové role. Opět budou stát ve světle ramp. Budou povýšeni, budou odměněni. Jsou nedočkaví, chtiví moci. Potřebují k tomu jen naivního voliče. Již nyní se nyní předhánějí s podporou, kdo více přinese hlasů panu knížeti. Vycítili svou velkou hereckou i poltickou šanci, důležité je, aby byli dnes vidět a slyšet.

Musím myslet na Karla Havlíčka Borovského. Na jeho píseň Čechů z roku 1850. Jak předvídavá, jak je aktuální i dnes :

Zle, matičko, zle !

Švarcenberci zde :

jeden, ten je generál,

a druhý je kardinál.

Zle, matičko, zle !

Zle matičko zle !

Švarcenberci zde,

jeden drží karabáč,

druhý říká „Otčenáš“,

zle, matičko, zle!

Švarcenberci zde,

Jeden, ten je arcibiskup,

A druhý je taky……,

Zle, matičko, zle !

Naskýtají se otázky:

Proč máme drahé, nákladné volební kampaně, proč ty petiční podpisy pro kandidáty?

Proč kandidáti jezdí po republice, tisknou ruce, rozdávají fotografie i koláče?

Proč ten volební cirkus ? Nestačí jen pověřit ty moudré muže, aby za nás rozhodli?

Na jedné straně televizní moderátor odměřuje kandidátům vteřiny, na straně druhé za touto televizní kulisou běží politické divadlo na českého voliče. Skrytá režie připravila, jak ušlechtilého hrdinu, tak i zloducha, máme tu také polepšené či dezorientované poddané. Po prvním seznamovacím dějství se rozeběhlo dějství druhé, už s akčním hrdinou.

Přichází pohádkový knížepán Karel Schwarzenberg, vévoda krumlovský, hrabě ze Sulzu a lantkrabě kleggavský. Hrdina a zachránce české země, pravda s občanstvím švýcarským a českým. Jeho předkové kdysi proháněli husity, byli před sto lety vždy loajálními k císařskému dvoru ve Vídni. Oni nikdy nebourali Rakousko-Uhersko, jako TGM, či naši legionáři. Pan kníže se označuje za Středoevropana, tedy to naše češství je mu cizí. Však se také do Čech přijel spíše jen podívat, zkontrolova znovunabytý majetek. Byl ministrem zahraničí za Zelené v Topolánkově vládě, před tím kandidoval za ODA do Senátu PČR, dnes je předsedou TOP 09. Tedy spíše politický turista, jak někdy zaznívá... Ale…jinak je tak neskutečně legrační a milý. A že žvatlá…a někdy malého šlofíčka si ve sněmovně dá… Je to hodný zeměpán.

Karel Havlíček Borovský by se v hrobě otočil. Tomáš G. Masaryk by se podivil.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Obávám se, že se Vaše slova vyplní. Náš drahý prezident je pomoci údajně sociálních sítí již nainstalován. Proč drahý? No, protože, na "tohle" jsme vynaložili miliardu Kč!!!!  A proč "údajně sociálních"? Protože to přídavné jméno má více významů a spíš vás může po internetu rámci těchto sítí někdo napálit než aby vám pomohl. Což se nyní stalo.

Ze zkušeností z jeho "řízení" TOP-ky lze usuzovat, že opravdovou moc dostane nějaký "důvěrník". Nevěřím, že by byl tak naivní, aby to byl zase byl Koloušek. Možná že ano, ale přes nějakého prostředníka. Neboť hlava státu o celé řadě důležitých problémů (ekonomika, zdravotnictví ...) nic moc neví. To mi vadí opravdu hodně.

Mám úctu ke stáří a tak mi nevadí vada řeči, hluchota včetně té hudební a častý spánek. Ale divím se, že mladí lidé (kteří taková vnější kriteria více posuzují) si jaksi nevšimli toho, že Erste Frau nedá dohromady ani onu větu ze Švejka: Češká foják, toprá foják. A že budoucí hlava státu NEZNÁ SLOVA STÁTNÍ HYMNY, to jsme se dozvěděli až po 1. kole. Bude nám zřejmě souzeno postupně zjišťovat, co všechno náš První Hajný ani netuší.