Zemanovi nerozumím a vlastně mu už ani rozumět nechci...

obrazek
13.6.2013 06:20
Zeman se v úterním Hyde Parku na ČT 24 ukázal ve světle monarchy, neboť důležité a správné je evidentně jen to, co si myslí on a nikoliv to, co si myslí občané. Ti si například prostřednictvím veřejných investic do zdravotní osvěty myslí, že by mládež neměla být k pití alkoholu ponoukána, a už vůbec ne alkoholickými volnomyšlenkáři z Hradu, kteří považují pití alkoholu za normální, byť připouští, že normální není se opíjet, aniž by přiznali, jak často a v jakých situacích dokázali být díky konzumaci alkoholu nenormální.

To si opravdu prezident Zeman neuvědomuje, že se k opilství bez poznání, že alkohol elévovi chutná, nelze dopracovat? Copak i k zánětu mozkových blan není nutné splnit základní podmínku, kterou je mít mozek? To si opravdu neuvědomuje, že pití alkoholu podpořil berličkou, kterou je pro jeho začínající začínající konzumenty poznání, že jim nový koníček nemůže zabránit stát se prezidentem?

Za negativní vrchol Zemanovy obhajoby pití alkoholu považuji bonmot o Hitlerovi, kterým stále dokola infantilně naznačuje, že válku prohrál díky svému asketismu. Přitom příčinou porážky režimu, který Hitler v Německu nastolil, byl fakt, že se takřka celý svět proti němu politicky, a následně vojensky, postavil. Kdyby se tak nestalo, tak by Churchill do sebe mohl lít jednu whisky za druhou a Německo by poraženo nebylo. Zřejmě jen náhodou zapomněl dodat, že kdyby jeho protikandidáti měli, stejně jako on, k pití alkoholu pozitivní vztah, že by možná díky tomu prezidentem nebyl. A vůbec, jak si může prezident demokratické země dovolit používat jméno nacistického zločince Hitlera v jakémkoliv svém projevu?!

Aby toho nebylo málo, tak Zeman bez náznaku nesouhlasu okomentoval Klausovo nerespektování výsledku voleb v roce 2010, když místo jejich vítěze, kterou byla ČSSD, potažmo její předseda Jiří Paroubek, pokusem sestavit vládu nepověřil. Naopak jím obdaroval nevítěznou ODS, potažmo Nečase. Prý tak Klaus učinil proto, neboť věděl, že s Jiřím Paroubkem údajně nikdo nechce spolupracovat. Přitom z tohoto vysvětlení čouhal jako sláma z bot Klausův strach, aby se napřiklad VV či jiná strana v zájmu získání podílu na moci nevzdala svých asociálních pravicových předsudků. Zkrátka a dobře strach, že by naší vlast mohly ovládat jiná politická předsevzetí a vize, než které zastával prezident Klaus. Nebýt toho, tak na tom naše společnost dnes mohla být lépe. To konec konců Zeman přiznal ve své prezidentské kampani, neboť hospodářské a politické výsledky Nečasovy vlády svému protikandidátovi ve finále při každé příležitosti omlátil o hlavu.

Chtěl bych  ještě podotknout, že ač podle Zemana lidé s kladným vztahem k alkoholu vyhrávají války, tak zatajil, že jim i škodí. Jinými slovy řečeno, že jim měkne mozek. Každý člověk, který se o politiku alespoň trochu zajímá přeci ví, že Václav Klaus Jiřího Paroubka ani pověřit sestavením vlády nemohl, protože  ihned po oznámení výsledků rezignoval na všechny své funkce a vedení strany připadlo statutárnímu předsedovi Sobotkovi. To, že si Miloš Zeman rád kopne do kotníku pro mne nebyla žádná novinka. Že  musí u tohoto druhu  okopávání ještě lhát, to je pro mne vyloženě nepříjemná novinka.

Zkrátka a dobře. Vyznat se v Zemanovi může jen ten, řečeno s Helenou Růžičkovou, kdo má z pití piva místo mozku kostku.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Miloš Zeman, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.