Vzpoura proti FIFA na mistrovství světa v Kataru

one live
20.11.2022 17:52
Kapitán dánské fotbalové reprezentace Simon Kjær bude na mistrovství světa v kopané v Kataru nosit duhovou pásku bez ohledu na reakci FIFA, oznámila v sobotu dánská fotbalová federace. Naopak uvedla, že bude dodržovat zákaz FIFA používat tréninková trička s nápisem „Lidská práva pro všechny“.

„Simon Kjær  bude mít v úterý proti Tunisku na paži duhovou kapitánskou pásku, aby zdůraznil práva LGBT+ lidí," potvrdil na tiskové konferenci v Dauhá záložník Christian Eriksen.  "Bojíme se trestu? Nezáleží nám na tom, protože už jsme se rozhodli a naše sdělení je důležitější než peníze," řekl Peter Møller z dánské federace.

Nošení duhové kapitánské pásky je součástí kampaně „OneLove“ na podporu LGBT+ komunity v Kataru.   Podle španělského listu "Marca" zahrají s duhovými kapitánskými páskami  také kapitáni  Belgie , Francie, Nizozemska, Švýcarska, Walesu a  Anglie. Do akce se naopak nezapojili  například Španělé , Portugalci nebo  Poláci.

Není známo, jak na tuto iniciativu bude reagovat  FIFA, která účastníkům mistrovství světa zakazuje politické, náboženské a ideologické projevy.

 

Ilustrační fotoKomentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

gustav-svoboda

Žlutá karta

při neuposlechnutí výzvy k řádnému ustrojení. Potom podle vývoje. Druhá žlutá, červená.