CzechTek trochu jinak a ne bulvárně

1.8.2022 12:29
Nechci vidět souvislosti tam, kde nejsou, ale obávám se, že má publicita z posledních dnů, jednak článek v MF Dnes ("Jak může Západ vyklouznout z ukrajinské pasti") a v LN (jak změnit situaci v bytové politice), galvanizovaly některé mediální skupiny k útokům na mou osobu. Těmi mediálními skupinami mám na mysli nejspíše autorské skupiny v médiích a na sociálních sítích pracující ve prospěch některých prezidentských kandidátů. A tak si jakýsi hoch (nechci ho nazývat redaktorem) bulváru Extra.cz najednou vzpomněl, že se před sedmnácti lety konal policejní zásah proti technopárty CzechTek.

Název článku je mnohoslibný. "Brutální policejní zásah..." V článku se tvrdí celá řada nesmyslů, ale také jedna rozumná věc. Autor, i když lže, jak když tiskne v jiných věcech, musí konstatovat, že: "obvinění se nedočkal žádný ze zasahujících policistů..."

Tím bych mohl v zásadě svůj výklad k článku skončit, pro jeho naprostou nesmyslnost. Nemá smysl polemizovat s domněnkami, srdcervoucími větami o tekoucí krvi účastníků party, kteří se poněkud nezákonně rozšířili v řádech tisíců i na pozemky, jejichž majitelé s tím zjevně nesouhlasili a podali trestní oznámení. Autor tvrdí (a to je lež jako věž), že v roce 2005 jsem jako tehdejší premiér (myslí tím osobně mě) vydal ministru vnitra F. Bublanovi pokyn, aby rozehnal legendární technoparty zvanou Czech Tek). Nevím sice co bylo na CzechTeku legendárního, ale chápu, že bulvárista nemusí mít ani ponětí o Ústavě a zákonech tohoto státu.

V žádné demokratické zemi světa není totiž vůbec myslitelné, a bylo by to v rozporu s Ústavou a zákonností, aby premiér přikazoval provedení policejního zásahu. Stejně tak není myslitelné, aby ministr vnitra úkoloval policii například prostřednictvím policejního prezidenta, co se týče policejního zásahu. Prostě celá věc je vylhaná od začátku až do konce a redaktor, který článek napsal, zřejmě na politickou objednávku, do té doby, nežli se mně neomluví, by se měl každé ráno podívat na sebe do zrcadla a sám před sebou si odplivnul.

Mimochodem po Czech Teku zaznamenala sociální demokracie dva nejlepší volební výsledky ve svých více než 140tiletých dějinách.

Ve volbách do sněmovny v roce 2006 získala pod mým vedením téměř třetinu hlasů voličů a v roce 2008 ve volbách krajských získala téměř 36% voličů a prosadila ve 14ti krajích do čela 13 hejtmanů. A získala v senátních volbách 23 mandátů z 27 možných.

Tak tolik k "propadáku" jménem CzechTek...

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.