Dětské bolístky portálu

obrazek
28.12.2011 16:34
Na sklonku roku letošního a na prahu toho příštího bych rád poděkoval redakci, aktivním tvůrcům portálu, všem přispěvovatelům i diskutujícím za přízeň těmto stránkám. Nepatří zatím k nejnavštěvovanějším, ale i tak je čas od času citován. K jeho nepopiratelným kladům patří především skutečnost, že názory publikuje v jejich skutečné podobě, je otevřen všem názorovým proudům a kritiky, čas od času směřující i na duchovní otce portálu, se nebojí. Přesto myslím nastal čas, aby vyrostl z dětských botiček a lépe sloužil svému účelu.

Určitě stojí za úvahu a úsilí redakce změnit podobu titulní stránky. Otvírák, neboli hlavní materiál je podle mého vybírán značně nahodile, často je jim článek některého z tzv. VIP blogerů bez ohledu na aktuálnost sdělení.

Také samo dělení přispěvovatelů na VIP blogery a ty ostatní je neš'tastné. Není vůbec jasné co rozhoduje o tom, že se někdo stane "vipákem" a druhý ne. Zarazí třeba, že mezi VIP blogery je náhle autor, který do té chvíle, ale ani dlouho potom nezveřejnil na stránkách Vaší věci ani řádku.

Proto si myslím, že by portálu prospěla důkladná inovace, zejména pak v rozšíření nabídky různě zaměřených rubrik. Protože portál navštěvuji od jeho začátku vím, že příspěvky lze rozdělit do následujících témat: domácí politika, zahraniční politika, ochrana životního prostředí, kultura, výjimečně sport a "pan Vrána :-) (při vší úctě k autorovi se pro mnohé jeho příspěvky na hraně literárních pokusů o snad satiru en stěží hledá zařazení).

Mám za to, že nové dělní do rubrik musí odrážet už sama úvodní strana (home page). Dosavadní praxe, kdy v bloku VIP blogů nedochází někdy i po řadě dní k posunu, byl jinak velmi zajímavý a navýsost aktuální i  hojně diskutovaný příspěvek od těch "ostatních" "odkloněn" třemi, čtyřmi později vloženými materiály dost často s odtažitou tématikou. Tomu všemu by bylo možné zabránit dělením do výše navrhovaných a třeba i dalších rubrik.

Byl bych rád, kdyby se k tomuto tématu vyjádřili i další blogeři a příznivci tohoto portálu.

Vám všem ještě jednou do nového roku pevné zdraví, pořádný kus nezbytného štěstí a úspěchů ve všech Vašich aktivitách.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

Připojuji se jak k přání, tak i se ztotožňuji s připomínkami.

macura

Vážený pane Sedláčku,

moc Vám děkuji za tento článek a samozřejmě uznávám, že portál má několik "dětských bolístek", jak jste to trefně nazval. Co na to říct... Snad je, že se v rámci možností snažíme tyto bolístky jednu za druhou "pofoukat" a vyléčit.

Portál Vaše věc od svého vzniku v říjnu 2010 prošel několika zásadními úpravami. A to jak, co se týče vzhledu, ale také, co se týče rozšíření na rubriky, o kterých píšete. K úpravám - kterých si ovšem čtenář nemusí ani všimnout - dochází prakticky neustále, ať už se jedná o propojení se sociálními sítěmi nebo přizpůsobení obsahu webu tak, aby bylo možné z něj přebírat texty "výstřižkovými" portály. Čas od času na náš redakční e-mail dostáváme rady, jak náš web vylepšit. Cesta od "rady" k "realizaci" však není vůbec jednoduchá, zvláště, pokud se jedná o rady nekonkrétní. Někdo - zpravidla programátor - musí vymyslet, jak změny docílit. A to nechávám stranou, že hodinové tarify programátorů nepatří k nejlevnějším...

Nicméně, jak jsem řekl, za tento článek Vám děkuji a připojuji se k Vaší výzvě, aby se k rozvržení portálu Vaše věc připojili i další z blogerů. Náměty můžete psát formou komentáře pod tento článek nebo na redakční e-mail: info@vasevec.cz.

Pane Sedláčku, rovněž děkuji za Vaše přání do nového roku a přeji Vám také mnoho štěstí a dobré zdraví.