Devótní Bělobrádek

26.5.2017 06:51
Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) na počátku června navštíví sudetoněmecký sjezd v Augšpurku. Formy kolaborace jsou různé. A může být kryta i frázemi o spolupráci. Ano, je to spolupráce: Nečestná.

 Myslím, že je na místě položit si otázku Proč v tomto roce P. Bělobrádek přímo manifestačním způsobem a v předstihu informuje veřejnost o své cestě k sudetům? V minulých letech Daniel Herman i P. Bělobrádek takové návštěvy tajili, veřejnost se o nich dověděla až po konání sjezdů; nebyli sami – tak se několikrát vyznamenal kupř. i Marek Ženíšek, místopředseda TOP 09.

Důvod je jednoduchý: Sudeti a jejich pátá kolona v naší zemi a zejm. vládě ČR si jsou již pevní v kramflecích, jsou přesvědčeni, že mají pro své požadavky u české vlády a ve sdělovacích prostředcích, které si mnohdy koupili (nebo si koupili alespoň jejich redaktory), oporu, domnívají se, že tajit nic nemusejí a mohou se ke svému úsilí o revizi výsledků druhé světové války přihlásit hlasitě a manifestačně.

Tvrzení ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD), že P. Bělobrádek na sjezd sudetů nejede jako zástupce české vlády, ale že se ho zúčastní jako předseda KDU-ČSL v rámci spolupráce s partnerskou CSU, je blbost: P. Bělobrádek je místopředsedou vlády ČR, není v tomto směru osobou soukromou; soukromě si může akorát tak sít mrkev na své zahrádce. Pokud člen vlády jakkoli vystupuje ve veřejném prostoru s veřejnou medializací, je politikem, reprezentantem vlády ČR. Navíc všechny sdělovací prostředky sudetů, a nejen ty, i sdělovací prostředky pražské kavárny, budou o jeho devótní cestě na sudetský sjezd informovat v tom smyslu, že to je cesta místopředsedy vlády České republiky. A sudeti se budou tetelit blahem a vyslovovat jistotu, že na jejich příští sjezd přijede už samotný český premiér. Pokud jím bude Bohuslav Sobotka, t. č. premiér za soc. dem., tak se určitě dočkají.

Vyskytly se názory, že minulost je po 70 letech uzavřena a už nebude zatěžovat a omezovat vztahy obou zemí (Petr Gazdík, STAN; Marek Ženíšek, TOP 09); ale to je omyl: Sudeti omezují vztahy obou zemí svými majetkovými požadavky na nás a svou snahou o návrat do období po mnichovské zradě.

Sjezdy sudetů jsou sjezdy politického občanského sdružení. Na ně mohou z ČR jezdit jen zástupci obdobných politických sdružení − pokud na to mají žaludek; nikoli členové vlády ČR.

Pavel Bělobrádek na 68. sudetoněmeckém sjezdu v Augšpurku, který se uskuteční 3. a 4. června, přednese projev. Už před dvěma lety poslal na sjezd sudetů video se svou zdravicí; sudeti ji tehdy přivítali potleskem. Nepochybně i nyní budou P. Bělobrádkovi tleskat.

 

K tématu:

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nackove-tu-jsou-zase

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/se-sudetskymi-nemci-se-spojovat-nelze

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/herman-opet-lze

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/sudetsti-nemci-jsou-v-evrope-rizikem

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vlada-cr-podporuje-neonacismus

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/praporecnik-nove-totality

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/distingovany-d-d

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pokrytectvi

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/mnichovska-zrada-nebyla-napravou-chyb-je-sudetonemecka-lez 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.