Sudetští Němci jsou v Evropě rizikem

posselt
21.5.2016 20:49
Dnes v rozhovoru pro deník Právo uvedl předseda vlády Bohumil Sobotka několik nepravd. Nepravd týkajících se sudetských Němců.

B. Sobotka m. j. uvedl: „Sudetští Němci učinili několik vstřícných kroků, které já pokládám za důležité. Jejich krajanské sdružení vypustilo ze stanov majetkové požadavky, což je velmi silný signál o jejich snaze orientovat se na budoucí spolupráci než se vracet k minulosti.“ Není to pravda. Sudetští Němci neučinili žádný vstřícný krok, natož důležitý: O odsunu sudetských Němců, kteří podporovali Hitlera, rozhodly vítězné mocnosti na konci II. světové války, a to včetně majetkových souvislostí odsunu – na žádný majetek odsunutí Němci, kromě movitého, který si mohli při odsunu odvézt s sebou, právní nárok neměli; nárok na majetek nemovitý, umístěný na území Československa, odsunem ztratili. Takže sudetští Němci, resp. jejich potomci, se zřekli něčeho, na co nárok nemají; neměli se tak čeho zříkat. Uvedené „zřeknutí“ tak je pouze propagandistický blábol.

Žádný další údajný vstřícný krok sudetských Němců p. Sobotka neuvedl.

B. Sobotka m. j. uvedl: „Rozhodně nelze vnímat sudetské Němce jako nějaké pohrobky německých nacistů.“ Sudetští Němci a jejich potomci sdružení v landsmanšaftu neprojevili nikdy lítost nad tím, že oni, resp. jejich předci, podporovali nacismus a tím se jako tenkrát českoslovenští občané dopustili vlastizrady, která se podle tehdejších zákonů trestala smrtí; nikdy se nezřekli svého obdivu a aktivní podpory Konráda Henleina a jeho Sudetendeutsche Heimatsfront (SHF), resp. Sudetendeutsche Partei (SdP), svého obdivu a aktivní podpory Adolfa Hitlera a jeho NSDAP, SS, Wehrmachtu; nikdy se kriticky nevyrovnali se svou aktivní účastí ve Freikorpsu, svou účastí na zločinech nacismu.

B. Sobotka prohlásil, že sudetské Němce potřebujeme jako spojence kvůli rizikům v Evropě. Není to pravda, protože jedním z velkých rizik v Evropě naopak jsou právě sudetští Němci, resp. jejich potomci. Rizikem jsou proto, že jsou kryptoneonacističtí. Nepropagují neonacismus výslovně – fakticky se ho ale nikdy nezřekli.

 B. Sobotka m. j. psal o hledání společné řeči se sudetskými Němci. Ale základem takové společné řeči může být jenom skutečná denacifikace sudetoněmeckého hnutí.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Spočívá zde hlavní problém v okolnosti, že dějinná paměť u některých jedinců již nadobro vymizela ? Tedy v neustálem předklonu vůči aktuálním mocným a ještě mocnějším. V české kotlině se pochopitelně od roku 1648 nejedná o nic nového. Nakonec nejen prezident E. Beneš se z těchto zrádců českého národa hanbou musí obracet v hrobě. Panu Pelcovi nezbývá než poděkovat za tento velmi aktuální článek, který by  již zmíněným některým, měl poněkud osvěžit paměť.

stvan

Rizikem je nenažranost mocné globální menšiny....