Druhý summit USA a KLDR proběhne v Hanoji

KLDR-USA
26.2.2019 18:23
Nadcházející summit USA a KLDR se bude pořádat ve Vietnamu. Jedná se o bezprecedentní událost, což demonstruje ochotu země přispět k dialogu pro zachování míru, bezpečnosti a stability na Korejském poloostrově nejen v regionu, ale i ve světě.

Summit se bude konat ve vietnamském hlavním městě od 27. do 28. února, tedy zhruba po půl roce od konání prvního summitu v Singapuru, který proběhl v červnu minulého roku. Během tohoto summitu se obě země zavázaly k upevňování vzájemných vztahů pro mír a prosperitu, a to zejména k potřebě budovat dlouhodobý mír na Korejském poloostrově.

Vietnam byl již v minulosti úspěšný v pořádání mezinárodních summitů ke kterým patří například summit APEC ve městě Danag v roce 2017 nebo Světové ekonomické fórum ASEAN v Hanoji v roce 2018. Pořádání druhého summitu mezi USA a KLDR potvrzuje rostoucí význam Vietnamu v mezinárodním měřítku.

Pořádání summitu rovněž potvrzuje odhodlání země provádět zahraniční politiku nezávislosti, soběstačnosti, míru, spolupráce a rozvoje; diverzifikace a multilateralizace mezinárodních vztahů; aktivní mezinárodní integrace; a snahou stát se nejen přítelem, ale důvěryhodným partnerem a odpovědným členem mezinárodní komunity.

Summit v Hanoji se koná v období, kdy město slaví 20. výročí svého uznání organizací UNESCO, která jej považuje za město pro mír. 

pavelherman
Absolvent studijního oboru Politologie a Veřejná správa.
Klíčová slova: KLDR, Summit, USA, Vietnam

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.