Famózní logika J. Štětiny

pelc vladimír
13.6.2022 09:10
V ocelárnách Azovstal v Mariupolu se ruské armádě vzdali ukrajinští vojáci, mj. i z tzv. pluku Azov. Ruskem jsou považováni za (neo)nacisty. Pan Jaromír Štětina však stoprocentně ví, že (neo)nacisty nejsou.

J. Štětina své tvrzení staví na tom, že vůdce/velitel Azovu mu řekl, že (neo)nacisti nejsou. No tak to musí být pravda, že.

Bývalý válečný reportér a europoslanec Jaromír Štětina se v březnu setkal s velitelem pluku Azov Andrijem Bileckým, a ten prý mu jasně řekl, že neonacisté nejsou (Štětina: Nacisti? Jejich vůdce mi řekl, že nejsou | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran; 18. 5. 2022).

S velitelem batalionu Azov Bileckým jsem se setkal dvakrát v Mariupolu. Kreml o něm říká, že je nacista. Není. Natolik mám rozpoznávací schopnost, abych nepřijímal putinské pomluvy, napsal Štětina v březnu na svém twitteru. No, (neo)nacismus se podle „putinské pomluvy“ nedá ani potvrdit, ani vyvrátit – to se dá pouze na základě (neputinských) faktů. Před časem jsem v Mariupolu obědval s velitelem Azovu Bileckým. Neshledal jsem na něm nic nacistického ani tálibánského, zopakoval v jiném příspěvku. Při obědě se něco takového na spolujedlíkovi poznat nedá. (Kolik státníků před vypuknutím 2. světové války obědvalo s Hitlerem − a shledal na něm některý z nich něco nacisticky agresivního? Patrně neměli rozpoznávací schopnosti.)

Nacismus se dá potvrdit či vyvrátit pouze na základě faktů.

Příslušníci Azovu, tak jako ukrajinská vládnoucí elita a s ní mnoho Ukrajinců, adoruje ukrajinského fašistu, masového vraha a agenta Hitlera Stepana Banderu (agent pod jménem Consul 2).

Už v červnu 2015 Sněmovna reprezentantů USA schválila dodatek k zákonu o zahraniční vojenské pomoci, v němž zakazuje americkým instruktorům výcvik příslušníků ukrajinského dobrovolnického praporu Azov. Příslušníci praporu Azov jsou označeni za neonacisty a rasisty.

Známy jsou masakry v pátek 2. května 2015 v oděském Domě odborů, kde bylo fašisty zaživa upáleno, postříleno a následně ubito mnoho desítek lidí; znám je teror příslušníků Azovu v Luhanské a Doněcké oblasti (lze dohledat na webech).

Politickému zaměření příslušníků Azovu odpovídají i jeho nacistický pozdrav (zdvižení pravé ruky), hajlování pod praporem s hákovým křížem, a znak. Znak pluku Azov je totožný s runovým znakem 2. SS tankové divize Das Reich; J. Štětina fejkuje: Je spojením latinkových písmen I a N, čímž odkazuje na ukrajinské sousloví idea nacii, tedy národní myšlenka (Idea of Nation). Proč by však militantní nacionalisté psali svůj znak latinkou a anglicky? Mají přece svůj ukrajinský jazyk a své ukrajinské písmo, ukrajinskou cyrilici.

Fejkování J. Štětiny v rámci úředně schválené rusofobie a ukrajinofilie se fakty nezabývá. Velitel pluku Azov mu přece správnou politickou orientaci sdělil.

Tvrzení p. Štětiny jsou současnými politickými pověstmi (z lat. fama pověst). Nepravdivými.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Po sdělení Štětiny, že Azov nejsou nacisty, se stal Štětina čínskou císařovnou ! Tohle tvrzení je na stejné úrovni tvrzení Štětiny.  Nevěříte ? Takže pokud uvěříte Štětinovu tvrzení, pak věříte, že Štětina je čínskou císařovnou !!!!:)))

Yarmil

Asi mě někdo střelil Štětinou do délepr,ale ten kdysi komunistický agent už by konečně coby štváč a dezinformátor měl dostat nemálo let nepodmíněně,aby si to taky stihl odsedět.