Fiala, Černochová a spol. nás přímo ohrožují na životě!

fiala ua facebook
11.6.2024 07:54
Když dá někdo sousedovi do ruky granát a ponouká ho „hoď!“, je spoluviník? Odpověď je stejná i na rakety dlouhého doletu mířící na cíle ve vnitřním Rusku. V odpovědi ruská raketa nedopadne na hospodu v Horní Dolní, ale třeba na Dukovany a nebo na Strakovku, popřípadě na sídlo prezidenta. Nedivil bych se.

    Proč žádný z vládních politiků nezvedne téma případné odvety Ruska za dodávku raket delšího doletu, které mohou útočit na cíle hluboko v ruském vnitrozemí? V žádném případě si to nepřeji, ale při takové válečné politice naší vlády s tím počítat by bylo prozíravé. Je ochrana např. jaderných elektráren dostatečná?

    Dnes se objevila zpráva, že ukrajinské letadlo úspěšně zasáhlo cil v ruském vnitrozemí. Rakety ve větším počtu budou stejně a nebo ještě více účinnější. Umím si živě představit negativní reakci ruského obyvatelstva, které se ve vnitrozemí cítilo poměrně bezpečně. A teď najednou má být celé Rusko v aktivním prostoru? Rozdurděné obyvatelstvo lze uchlácholit různě, ale také třeba ostrou raketovou odpovědí a nebo zemětřesením ve vedení státu.

     Obojí je špatně, ale skoro horší je ta výměna za Putina, protože ti, kteří jsou v závětří načekané, jsou horší než celý Putin. Nechci zrovna strašit jaderným konfliktem, ale už to, že případné nové vedení bude „méně čitelné“ je samo o sobě vážná hrozba.

     V jakém velkém kontrastu ke všem výše uvedeným hrozbám by byl úspěšný celosvětový tlak na zastavení zabíjení formou příměří a následné jednání za mezinárodní účasti. Většina vojenských expertů neuvažuje o voj. vítězství Ukrajiny a tom případě až okatě vystupuje účelnost pokračování bojů s jediným záměrem: co nejvíce oslabit Rusko a co nejvíce připoutat Evropu k USA. Že to stojí tisíce životů je asi vedlejší?

P.S.

Pane Fialo, my nejsme ve válce, jak se nám snažíte namluvit; to jen Vaše ego a patolízalství Vaší sqadry směrem za moře dalo podnět ke sběru munice, která jen zbytečně prodlužuje válku, která nemá reálný vítězný cíl.

 

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.