Glosář k 11. týdnu ´19

pelc vladimír
18.3.2019 21:46
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky: Poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. V tomto případě drobné poznámky na okraj našeho politického dění. K upřesnění jeho významu. Podle výběru autora. Tedy výběru subjektivního. A nemusí jít jen o politické produkty uplynulého týdne.

Trump + Babiš = prachy až na prvním místě

 A. Babiš byl v USA. V Bílém domě. Velmi prezentovaná událost. Nepochybně významná. Určitě ANO. Jde jen o to, pro koho. Podle všeho hlavně pro hospodářské zájmy USA. A už je to tady.

 Budeme Spojeným státům platit za bojové vrtulníky (najednou půjdou koupit bez výběrového řízení), dále za bojové drony (též půjdou koupit bez výběrového řízení), též budeme potřebovat pár obrněných transportérů (nákup samozřejmě bez výběrového řízení), časem se to zkusí s vojenskou jednotkou dočasně umístěnou na našem území (též placenou z našich daní), když už nevyšel radar v Brdech. Rozšíření jaderné elektrárny přihrajeme příslušné firmě do USA jen tak při té příležitosti.

 No zkrátka o peníze jde teprve až na prvním místě. Spojenectví přichází hned po nich.

 Nedůstojný Fero

 Režisér a producent Fero Fenič v nedávném rozhovoru prohlásil, že vzdělaný národ, za který omylem považoval nás, občany ČR, a nyní došel k tomu, že vzdělaní nejsme, tedy že vzdělaný národ si nezvolí počůrávajícího se staříka. Myslel tím prezidenta ČR Miloše Zemana. Zeman jako prezident je podle něj nedůstojným symbolem státu.

 Především se domnívám, že nedůstojný, spíš bych napsal primitivní, je citovaný arogantní blábol p. F. Feniče.

 Ale chtěl jsem ještě jednu poznámku. F. F. v tom rozhovoru mj. řekl: Václav Havel mě oslovil tím, že nebyl politik. Jakýkoliv jeho politický projev byla esej, nebylo to politické blábolení jako dnes. Myslím, že politika nechce duchaplné stylistiky, politika vyžaduje slévače – politik se také nesmí bát sáhnout do horkého, jako slévač. Chci politického prezidenta, ať jeho kročej je sebevíc nejistý, avšak s názory jistými, vyslovovanými i bez napudrované stylistiky; chci politika první kategorie, nikoli dramatika kategorie druhé. A ještě tvrději: Radši myslivého prezidenta s (případnou) inkontinencí fyzickou, který brání mé zájmy, než prezidenta s inkontinencí (rádoby) intelektuální, který brání zájmy jiných.

 Metál pro čtyřhvězdičkového fejkaře?

 TOP09, politická strana bez osobností, bez pozitivního politického programu, strana zvolna klouzající do voličského zapomenutí už neví, jak se do veřejného informačního prostoru probourat. Poslední pokusem je úvaha o návrhu na udělení Řádu Bílého lva gen. v. v. Petru Pavlovi.

 Jistě je P. Pavel snaživý a inteligentní. Snaživost u něj spočívá zejména maximě, že co je výhodné pro něj osobně, musí být výhodné i pro náš stát. Pro všechny jeho občany. Inteligentní též − nedávno mi jeden důstojník v. v. povídal, že P. Pavel byl vynikajícím a snaživým posluchačem i na VUMLu, tedy Večerní univerzitě marxismu-leninismu; vůbec o tom nepochybuji. Avšak hlavně je politicky flexibilní – někdy se tomu říká kam vítr, tam plášť, nebo se mluví o korouhvičce točící se po (politickém) větru.

 Co by takové odekorování věhlasného fejkaře znamenalo?

 Že oceňována je zrada vojenské přísahy – P. Pavel jako vyškolený voják z povolání přísahal věrnost Československé socialistické republice a jejímu lidu, socialistickému zřízení.

 Že oceňována je lež – P. Pavel neustále infikuje vědomí spoluobčanů lživými tvrzeními o vojenském nebezpečí, které nám hrozí od Ruska a Číny.

 Že oceňováno je vojenské štváčství.

 Bylo by oficiálním přiznáním, že v naší zemi jsou mocné politické tzv. neziskové subjekty (jež jsou placeny především ze státního rozpočtu), např. politicky militantní hnutí kryjící se heslem o evropských hodnotách pornoherce v. v. Jakuba Jandy (P. Pavel je s ním velký kamarád, proevropskou politiku dělají spolu).

 Dovolte několik ohlasů z diskuzí, bez úprav:

 Petr Pavel je bývalý komunista a důstojník Varšavské smlouvy. V současnosti odpůrce Ruska. Slušnému člověku se dělá zle, pro TOP 09 je to vzor jako bývalý estébák a komunista Štětina. TOP 09 a jejich voliči jsou převlečení bolševici.

 Myslite soudruhá Petra Pavla?To si dělaté kozy? Jestli voják poruší přisahu, tak zaslouží prokuratorá a kulku.Davál přeci přisahu Husakoví k nohám? Pospišil by byl v teplakách za homosexualitu, Adámová a Kalousek atd za rozkradaní.

 Mají plnou hubu komunistu.Tak jak mužou komunistu vyznamanavat? To mi nebere.

 V roce 2019 budeme dávat řád důstojníkovi ČSLA který přísahal věrnost Československé socialistické republice a komunistické straně Československa a jako člen armády varšavské smlouvy stál proti NATO,to nevymyslíš

 a u Vondracka jste se mohli zblaznit. Pokrytci

 Tak ať ho vyznamená Kalousek.. Bude to mít váhu ne?

 Zradil vlastní zemi stejně jako TOP09.

 To musí být o nervy, najít konečně někoho na toho budoucího prezidenta!Je milion důvodů , proč mu vyznamenání neudelit, mimojine “krev na jeho rukou”.Ty ostatní důvody už byly zmíněny.

 TOP 09 se zase pokouší o černý humor?

 Stop TOP se chce zviditelnit za každou cenu, navrhují i kolaboranta a komunistu zároveň na vyznamenání. Jděte už do prdele, filcky proradný.

 Den národního smutku ... před 20 lety jsme bez referenda vstoupili do severoatlantické teroristické organizace NATO

 ODS vyrazilo Klause ml.

 Vedení Občanské demokratické strany vyloučilo ze strany Václava Klause mladšího. Už není občanskodemokratický straník.

 V. K. ml. nechce být a nebude za mučedníka; bude za vítěze. Na pravé straně politického spektra. ODS pod vedením Petra Fialy mu nemohla udělat větší reklamu, než udělala, a to pro něj zdarma; nemohla mu více připravit start k tvorbě nové (jeho) politické strany, která bude mít na politickém nebi republiky svou hvězdu. Poměrně jasnou.

 V. K. ml. bude zanedlouho jinoobčanskodemokratický straník. Založí sobě stranu vlastní. Z ní ho nikdo nevyloučí.

 …a nejhorší nakonec

 Parkovací místa pro stání invalidních řidičů v Praze využívám ve dvou ulicích; v Lannově ulici (při ul. U Nemocenské pojišťovny) a v Sokolské ulici (při ul. Rumunské). A ouha: Ze čtyř míst v Lannově ulici najednou v minulém týdnu zbyla jen dvě, a ze dvou v Sokolské žádné. Důvody zrušení dohledat nelze. Ale v té Sokolské jsou najednou všechna místa, je jich deset dvanáct, vyhrazena pouze pro místní služebnu policie; předtím tam byla i pro postižené. Přitom na vyhrazených „policejních“ místech, kromě jednoho dvou aut služebních, parkují jen vozy soukromé. Patrně policistů. Přece by nedovolili, aby jim před oknem parkovali obyčejní občané… Hlavně, že se v tomto státě pořád blábolí o tom, jak je potřeba pomáhat…

 A na závěr několik odkazů na podstatné informace a přemýšlivé texty, které, podle mého názoru, stojí za hřích přečtení:

 CVVM: Důvěra vybraným institucím v prosinci 2018

 https://cvvm.soc.cas.cz/cz/32-tiskove-zpravy/politicke/instituce-a-politici/4883-duvera-vybranym-institucim-v-prosinci-2018

 CVVM: Názory české veřejnosti na úroveň demokracie a respektování lidských práv v ČR – únor 2019

 https://cvvm.soc.cas.cz/cz/35-tiskove-zpravy/politicke/demokracie-obcanska-spolecnost/4881-nazory-ceske-verejnosti-na-uroven-demokracie-a-respektovani-lidskych-prav-v-cr-unor-2019

 Maruška ze Smíchova nechala bombardovat čínskou ambasádu v Bělehradě, pak její muslimští pohůnci vraždili Srby, aby z jejích orgánů měli milionový kšeft. Započala éru „read my pins − čtěte mi z broží“. Nechá si udělat brož z ukradeného lidského srdce?

 www.rukojmi.cz/clanky/7767-maruska-ze-smichova-nechala-bombardovat-cinskou-ambasadu-v-belehrade-pak-jeji-muslimsti-pohunci-vrazdili-srby-aby-z-jejich-organu-meli-milionovy-kseft-zapocala-eru-read-my-pins-ctete-mi-z-brozi-necha-si-udelat-broz-z-ukradeneho-lidskeho-srdce

 Tohle vám ČT neukáže, varovala Lenka Procházková. A ukázala množství podobností mezi protektorátem před 80 lety a dneškem

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tohle-vam-CT-neukaze-varovala-Lenka-Prochazkova-A-ukazala-mnozstvi-podobnosti-mezi-protektoratem-pred-80-lety-a-dneskem-574225

 Stárnoucí a tučnící redaktoři ČT. Když si poslechnete názory lidí mimo oficiální mainstream, kritika už přechází v masový odpor. Exsenátor Veleba připomíná svůj radikální návrh

 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Starnouci-a-tucnici-redaktori-CT-Kdyz-si-poslechnete-nazory-lidi-mimo-oficialni-mainstream-kritika-uz-prechazi-v-masovy-odpor-Exsenator-Veleba-pripomina-svuj-radikalni-navrh-571828 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.