Klaus národu doslova polopaticky naznačil, jak má svoji nespokojenost řešit

obrazek
18.11.2013 19:48
Vycházím totiž z přesvědčení, že vrcholoví politici musí počítat s tím, že se mohou stát terčem tvrdé politické kritiky. Na Václava Klause, který si šel na Národní třídu připomenout co se událo 17.listopadu 1989, prý jeden z jeho odpůrců křičel, že naši republiku rozkradl. Inteligentní člověk musel vytušit, že se jedná o expresivní a v každém případě o nehulvátskou narážku, kterou kritik neříkal, že tak Klaus činil pod rouškou tmy se škraboškou na očích, ale že ho viní z politické odpovědnosti, neboť naše republika rozkradená je a to nelze popřít ani kdyby Klaus na koze jezdil.

I když Václav Klaus není můj šálek kávy, nikdy bych si netroufl tvrdit, že není inteligentní. Proto si myslím, že svoji údajnou reakcí :"Řekněte to ještě jednou a dám vám pěstí!" chtěl národu polopaticky sdělit, že lze nespokojenost s názory druhých řešit i za použití hrubé síly. Nic jiného si nepřipouštím, neboť pokud to nebylo jeho cílem, pak svoji splněnou výhrůžkou mohl paradoxně rehabilitovat zákrok pohotovostních složek SNB z listopadu 89. Stačilo, aby jeho kritik  v sobě našel tolik odvahy jako studenti v roce 89, a stejně jako oni nerespektovali výhružnou výzvu SNB by nerespektoval varovnou výzvu Klause.

Bylo by "pěkné" v den státního svátku sledovat, jak u nás mocní opět mlátí své politické kritiky. Ano politické, neboť Klaus nic jiného než politickou kritiku v neděli neslyšel. 

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.