Platí pražské jízdenky i na Panenských ostrovech?

obrazek
8.11.2011 14:54
Jakožto "pražačku" ("naplaveninu") mne naprosto rozlítila informace o tom, že část peněz z ceny každé jízdenky putuje kamsi na Panenské ostrovy. Pražský magistrát zatím tvrdí, že to není pravda. Nevím, jestli mají na Panenských ostrovech MHD (meziostrovní hromadná doprava), pokud ano, chtěla bych se pánů z magistrátu zeptat, zda je jízdenka platná i tam.

Po kauzách Opencard, Blanky a mnohých dalších se tak jedná o další výsměch občanům hlavního města, ale nejen jim. Jak je možné, že se něco takového může stát? Známý (volič ODS) mne uklidňoval, že "prý jde jen o pár haléřů, tak proč to řeším...". Doufám, že to takto nebudou obhajovat i magistrátní činitelé.

Jízdenky v Praze nepatří k nejlevnějším, ale ani k nejdražším. Zdaleka ne. Ve srovnání s jinými městy se v Praze jezdí relativně levně, ač na druhou stranu je nabídka druhů jízdenek v pražské MHD ve srovnání s jinými velmi omezená. To však nic nemění na tom, že odvádět peníze z každé jízdenky do daňových rájů je obrovským podvodem, který musí být řádně vyšetřen.

Nejsem a nikdy jsem nebyla šťastná ze složení pražské koalice ČSSD a ODS. Lepší by to zřejmě nebylo ani ve složení ČSSD a TOP09. Myslím, že by Pražané měli založit vlastní stranu, která by nebyla závislá na žádné politické straně. Třeba by se situace zlepšila.

Ale nejsem naivní. Jsme přeci Češi...


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Žeby peníze z jizdenek putovaly na Panenské ostrovy je sprostá pomluva. Peníze putuji do Prahy, oklikou.