Bridget Jonesová se vrací na scénu, tentokrát jako vdova

obrazek
2.10.2013 08:57
Ano, je to tak. Pokud patříte k příznivcům této roztržité Londýňanky, tak se máte na co těšit. Příští týden by totiž mělo vyjít třetí pokračování Bridget Jonesové autorky Helen Fielding s názvem Mad About The Boy. A o čem bude? Budete se divit.

Ve zkratce řečeno, Bridget si vezme Marka Darcyho a má s ním dvě děti. Právník ale hned v úvodu zemře a čtenáři se setkávají s Bridget jako s padesátiletou vdovou, která si najde o mnoho let mladšího „přítele“ na twitteru. Smrt Marka Darcyho, kterého si zahrál Colin Firth, už nyní našla mnoho odpůrců, kteří si stěžují, jak mohla autorka nechat zemřít jednoho z hlavních protagonistů. To je prostě život.

Údajně se již také podle knižní předlohy natáčí filmové pokračování. O tom se přitom mluví již několik let. Celý projekt byl poměrně dlouho na bodu mrazu hned z několika důvodů. Jedním z nich byly záporné ohlasy po uvedení druhého dílu. Ovšem tím hlavním bylo údajné váhání herečky Renee Zelweger, zda se třetího dílu zúčastnit. Vadilo jí, že by musela znovu přibrat, a proto jí museli producenti slíbit, že ve třetím dílu bude ve „formě“. 

První díl knihy Bridget Jonesové, mapující život single třicátnice žijící v Londýně, se zařadil mezi nejoblíbenější knihy moderní literatury. Bridget Jonesová se stala významnou postavou, se kterou se dokázaly miliony žen ztotožnit. Kniha byla vydána v 40 zemích a prodalo se jí více než 15 milionů kopií po celém světě. Jak první díl, tak pokračování s názvem Bridget Jonesová: S rozumem v koncích byly zfilmovány a v hlavních rolích se představili Renée Zellweger, Hugh Grant a Colin Firth. Tak se necháme překvapit, co nám třetí díl přinese…

mmatejkova
kulturní redaktorka, absolventka FMK UTB ve Zlíně
Klíčová slova: kultura, volný čas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.