Co nám přinese podzim? Koncerty Bruna Marse, Placebo, Pixies nebo Nicka Cavea

obrazek
11.9.2013 11:01
Na jaké hudební zážitky se můžete těšit během podzimu? Je jich hodně, proto jsme se pokusili vybrat ty podle nás nejzajímavější nebo alespoň ty se zvučnými jmény. Do Prahy během následujících tří měsíců zavítají světové hvězdy, jakými jsou Bruno Mars, Placebo, Pixies nebo legendární Nick Cave, který se k nám pravidelně vrací.

Pixies, 11. října, Lucerna

Pixies zahrají v Praze hned dvakrát, a to 10. a 11. října. První z koncertů se vyprodal během chviličky, proto se organizátoři rozhodli společně s kapelou přidat o den později ještě jeden. The Pixies, kteří vznikli v roce 1985 v Bostonu, jsou označováni za nejvlivnější průkopnickou kapelu hudebního alternativního rocku druhé poloviny osmdesátých let. Jejich pět studiových alb a prvních šest let společného vystupování, vydláždilo cestu ke slávě skupinám jako je Nirvana, Radiohead a Pearl Jam.

Na svém turné představí úplně nové pódium a produkci. Po odchodu jedné ze zakládajících členek Kim doplní Pixies hrající ve složení Black Francis - kytara/zpěv, Joey Santiago - kytary/doprovodný zpěv a David Lovering - bicí/doprovodný zpěv – hráčka na basovou kytaru Kim Shattuck. Shattuck hrála na basu v dívčí garážové kapele The Pandoras a pak byla kytaristkou v pop punkových The Muffs. Všichni čtyři nazkoušeli v Los Angeles materiál, který nabídne nejobsáhlejší koncertní set-list Pixies v jejich kariéře.

Bruno Mars, 6. listopadu, O2 Arena

Milují ho puberťačky, stejně jako dámy v letech. Tenhle talentovaný kluk právem patří k nejpřesvědčivějším umělcům současnosti. Zastávku v Praze při své koncertní šňůře k albu Moonshine Jungle World Tour si udělá 6. listopadu. Bruno Mars své fanoušky doposud potěšil dvěma řadovými nahrávkami. Album Doo-Wops & Hooligans z roku 2010 bylo nazváno časopisem Rolling Stone „debutovým pop albem roku: 10 téměř dokonalých písní“.

Mars získal celou řadu ocenění, např. ASCAP Song of the Year, cenu Billboard Music Award za Top Radio Song pro „Just the Way You Are,” cenu BRIT Award za International Male Solo Artist, cenu American Music Award, dvě ocenění MTV European Music Awards včetně Best New Artist a cenu People’s Choice Award za Favorite Male Artist. V roce 2011 byl Mars jmenován jedním ze sta nejvlivnějších lidí na světě v anketě časopisu Time. Druhého alba Unorthodox Jukebox se fanoušci dočkali v prosinci loňského roku. Bruno Mars byl třináctkrát nominován na cenu Grammy a jeho debutové album získalo po celém světě devětatřicetkrát platinu. Prodal přes 45 milionů singlů a na YouTube vidělo jeho klipy více než miliarda diváků.

Placebo, 13. listopadu, Lucerna

Po čtyřech letech se do Prahy vrátí trojice muzikantů z kapely Placebo. Do naší metropole zavítá hned den po prvním uvedení nové desky ve Varšavě. Koncert k příležitosti vydání nové desky Loud Like Love (vychází 13. 9.) proběhne ve velkém sále pražské Lucerny. Na albu britská kapela, jejíž frontman Brian Molko vyniká specifickým hlasem, představí deset tracků, které vznikaly v průběhu loňského a počátku letošního roku ve věhlasných RAK Studios v Londýně. Producentský dohled nad ním měl Adam Noble, který produkoval například desky pro George Michaela, Paula McCartneyho nebo Red Hot Chili Peppers.

Placebo mají na kontě více než dvanáct milionů prodaných alb. Jejich hlavním poznávacím znamením je hlas zpěváka, kterého mimo jeho androgynní image charakterizuje specifický hlas, jenž lze jen těžko s kýmkoliv zaměnit. Příští rok oslaví formace Placebo dvacet let na scéně.

Nick Cave, 22. listopadu, sportovní hala pražského Výstaviště

Australský zpěvák a skladatel Nick Cave s kapelou Bad Seeds na koncertě 22. listopadu ve sportovní hale na pražském Výstavišti představí nové album Push the Sky Away, které vyšlo začátkem letošního roku. Do metropole se vrací po pěti letech, na stejném místě v roce 2008 představil tehdejší aktuální nahrávku Dig, Lazarus, Dig, ale také známé skladby z předchozích alb. "Tahle deska mi prostě přijde nová, ale tak nějak postaru," říká o novém albu Nick Cave, jehož proslavily skladby typu Where the Wild Roses Grownebo Into My Arms.

"Současné prostředí se starými mýty a kulturní odkazy, které se vsákly do Nickových písní jedenadvacátého století, lehce prozařují mlžný opar detaily posbíranými z lidských životů, které Nick odpozoroval kolem sebe v domě s vysokými okny, jež zobrazuje záhadný obal desky," charakterizují pražští organizátoři koncertu novou desku, kterou představí už a 2 měsíce i českému publiku.

mmatejkova
kulturní redaktorka, absolventka FMK UTB ve Zlíně
Klíčová slova: kultura, volný čas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.