Festivalový speciál: V červenci se Ostrava rozzáří všemi barvami

obrazek
2.5.2013 08:21
Je tady první máj, lásky čas, jak by řekl K. H. Mácha, ale také předzvěst blížícího se léta. I přestože jaro dává o sobě teprve vědět, není na škodu se již teď začít pomalu chystat na nadcházející festivalovou sezónu. Jako první přinášíme pozvánku na festival Colours of Ostrava, který patří k tomu nejlepšímu, co česká festivalová sezóna přináší.

Letos se Vítkovice rozsvítí barvami ve dnech 18. – 22. července. V Dolní oblasti Vítkovic se festival Colours of Ostrava bude konat teprve podruhé, předchozích deset ročníků byl totiž spjat s areálem Černá louka. Pořadatelé nezapírají, že přesun do Vítkovic se neobešel bez problémů, proto letos slibují, že povrchy na festivalové ploše upraví, aby byly pevnější. Hlavní tepnou festivalu se má stát prodloužená ulice Ruská, která má sama o sobě šířku 8 metrů. Daniel Krečmer, technicky ředitel festivalu, řekl v rozhovoru pro Český rozhlas, že už by se nemělo stávat, že se budou lidé při průchodu areálem mačkat. Další chystanou novinkou má být nová folk a country Drive stage, která by měla nahradit stanové městečko.

Pět dní skvělé hudby v industriálních kulisách

Nejsou to jen netradiční industriální prostory, které na Colours každoročně lákají tisíce návštěvníků. To, co Colours totiž od jiných srovnatelně velkých akcí odlišuje, je totiž do detailu promyšlený a pečlivě vybraný repertoár. K hlavním hvězdám letošního ročníku patří jednoznačně islandská kapela Sigur Rós, kterou posluchači po celém světě obdivují pro jejich nezaměnitelnou a uhrančivou hudbu. Hudba kapely, která byla nominována na Grammy i Mercury Prize, vychází z pomíjivosti nedotčené přírody a života na Islandu, na nějž jsou její členové neustále citlivě napojeni. Jedinečný hudební zážitek slibuje i vystoupení řecké zpěvačky Saviny Yannatou nebo písničkáře Damiena Riceho. Velice očekávaný je rovněž koncert britského jazzmana Jamieho Culluma.

Loni navštívilo festival více než 31 000 návštěvníků. Čtyřdenní vstupenky na 12. ročník v současné ceně 1 790 Kč do konce května, později je cena o něco vyšší. Kompletní program festivalu najdete na stránkách http://www.colours.cz/.

mmatejkova
kulturní redaktorka, absolventka FMK UTB ve Zlíně
Klíčová slova: kultura, volný čas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.