Konečně se fanoušci Dana Browna dočkali, Inferno vychází v češtině

obrazek
19.9.2013 07:14
Pokud patříte k velkým fanouškům knih Dana Browna, tak jistě netrpělivě vyčkáváte českého překladu jeho nového thrilleru Inferno. V nové knize Dan Brown navazuje na předchozí bestsellery Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol.

Hlavní postava se v Infernu ocitá v v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí. Světové uvedení měla kniha již v květnu, a to konkrétně 14. 5. 2013, a to ne zcela náhodou. Danteho Peklo, kterým je kniha inspirováva, je rozděleno do kruhů a právě datum uvedení je anagramem čísla pí, tedy 3, 1415. Symboly se to, jak je již u Dana Browna zvykem, jen hemží. Inferno je tak opět plné tajemství, hádanek, šifer, záhadných náznaků a překvapivých řešení.

New York Times zhodnotil Brownovo nejnovější dílo jako jeho dosud nejvážnější počin. V prvních kapitolách prý Brown nešetří sebeironií a dokonce to vypadá, že se jedná o parodii na předchozí díla. „Ve své nové knize se vracím do srdce Evropy a zvláště pak k práci velkého italského spisovatele Danta Alighieriho. Ačkoli jsem studoval jeho Peklo jako student, až donedávného výzkumu ve Florencii jsem nedokázal docenit vliv jeho práce na moderní svět. Věřím, že čtenáři ocení poučení o světě, ve kterém žijí. Snad je bude zajímat kupříkladu jiný náhled na církev a velká umělecká díla trochu jinou optikou, v tomto případě skrze oči symbologisty a mého hrdiny Roberta Langdona. Stejně jako v mých předchozích románech jsou jedinou fikcí v románu moje postavy. Všechna umělecká díla, historická data, místa, dokumenty a výzkumy jsou reálné. Langdon se musí zorientovat v přehršli nových šifer, symbolů i vědeckých poznatků… A také v nejedné tajné chodbě,“ citují Dana Browna jeho české stránky www.danbrown.cz.

O českém uvedení knihy Inferno informoval Dan Brown také na svých oficiálních stránkách na facebooku, kam přidal i několik fotografií z nočního prodeje, který se uskutečnil v úterý v pražském Paláci knih Luxor. Dan Brown patří k nejprodávanějším současných autorům a pro mnohé čtenáře nejen u nás je Inferno očekávanou knihou roku.

mmatejkova
kulturní redaktorka, absolventka FMK UTB ve Zlíně
Klíčová slova: kultura, volný čas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.