Kulturní tipy na víkend: Festival Evolution, Le Market, Formanovy filmy na Ořechovce

obrazek
20.4.2013 09:36
Skvělý víkend máme před námi, tak je třeba si jej užít. V sobotu můžete vyrazit za nákupy do pražského Fusion hotelu, kde se koná moderní trh Le Market a najdete tam vše – od jídla, přes doplňky do bytu, až po módu. Pokud máte rádi tajemno nebo patříte k vyznavačům zdravého životního stylu, je pro vás jako stvořený festival Evolution, který probíhá na výstavišti v pražských Holešovicích. Filmové fajnšmekry zase může potěšit přehlídka filmů Miloše Formana, která se koná v kině Ořechovka.

Na veletrh – Festival Evolution

Až do neděle máte šanci navštívit festival Evolution, který nabízí více než tři stovky expozic vystavovatelů z oblasti bio, zdraví, esoteriky, osobního růstu nebo inspirace. Festival nabízí vše, co si jen z těchto oblastí dokážete představit. Najdete zde bio produkty, které zde může ochutnat, dále kosmetiku, oblečení, vitamíny,… Levé křídlo Průmyslového paláce v Holešovicích je zasvěceno esoterice, takže si zde můžete nechat vyložit karty, změřit svou auru, zjistit odolnost svého organismu na stres a podobně. Neopomeňme ani možnosti vlastního rozvoje, jež tu zastupují například kurzy umění spolupráce v zaměstnání a podobné témata. Celé veletržní dění doplňují zajímavé workshopy a přednášky. Více informací najdete zde: http://www.festivalevolution.cz/intro.

Za nákupy – Le Market

V sobotu se vydejte do pražského designového hotelu Fusion (pozor, nejde o žádný snobismus), kde se koná Le Market - moderní trh s nabídkou originálních produktů od českých a slovenských autorů. Pestrý sortiment nabídne módu a módní doplňky, šperky, doplňky do bytu a jedlé produkty. To vše od malých i větších autorských značek s osobní účastí jejich tvůrců. Doprovázet a náladu utvářet bude i DJ Ted Otis přímo z Holywoodu.  Přijďte si nakoupit od českých a slovenských tvůrců, které možná ještě neznáte, ale rozhodně by neměli ujít vaší pozornosti. Kompletní seznam prodejců zde: http://lemarket.cz/prodejci.html.

Do kina – Formanovy filmy na Ořechovce

V klasickém pražském biografu, který jako jediný přežil na Praze 6 likvidaci kin, se probíhá od pátku první z řady filmových přehlídek, kterými se chce kino Ořechovka vrátit zpět na kulturní mapu Prahy. Ozvěny Forman Festivalu představí kompletní americkou tvorbu legendárního filmového režiséra českého původu.  Kromě známých režisérových hitů jako Amadeus nebo Přelet nad kukaččím hnízdem budou moci diváci v originále s českými titulky vidět i režisérovu americkou prvotinu Taking Off, méně známý, ale o to kultovnější Ragtime, ale například i originální zpracování muzikálu Vlasy nebo historický film Valmont. Chybět nebudou ani Formanovy poslední filmy Lid versus Larry Flynt, Muž na Měsíci a Goyovy přízraky.

mmatejkova
kulturní redaktorka, absolventka FMK UTB ve Zlíně
Klíčová slova: kultura, volný čas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.