Kulturní tipy na víkend: Veletrhy For Family, Festival kol a koleček, Miraculum v Milovicích

obrazek
13.4.2013 09:13
Víkendová předpověď počasí je více než pozitivní, proto by byla škoda sedět doma. Pokud nemáte prozatím žádný plán, nechte se inspirovat našimi tipy. Druhou dubnovou sobotu můžete navštívit například soubor veletrhů pro celou rodinu FOR FAMILY, který se koná v PVA EXPO Letňany, nebo můžete dát přednost některé z venkovních aktivit. Lákavý program nabízí Festival kol a koleček na pražské Náplavce nebo otevření sezóny v Parku Miraculum v Milovicích.

S celou rodinou – Veletrhy FOR FAMILY

Je jen málo akcí, které potěší všechny členy rodiny. Jednou z takových akcí je veletrh FOR FAMILY sdružující pět veletrhů FOR KIDS, FOR TEENS, FOR SENIOR, FOR PETS a FOR ARTWORK. Navštívit je můžete až do neděle v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Návštěvníci mohou v rámci FOR FAMILY projít na jednu vstupenku všemi pěti veletrhy. Kromě několika stovek vystavovatelů z domova i ze zahraničí nabízí veletrhy pestrý doprovodný program zahrnující pódiová show i odborné přednášky.

Za sportem – Festival kol a koleček

O víkendu se koná na pražské Náplavce velká cyklistická akce s názvem Festival kol a koleček.

Pražané se mohou těšit nejen na cyklistickou výstavu, ale především na zábavu plnou adrenalinu. Vyroste zde dráha plná skoků, překážek, na návštěvníky čeká spousta praktických rad z oblasti bezpečnosti na kole nebo třebarychlý servis, který projíždějící na všech kolech získají zdarma.
Zkrátka na své si tady přijdou zapálení i jen občasní silniční, horští, sjezdoví, trekoví, crossoví, dráhoví či akrobatičtí jezdci i začínající piloti odrážedel a koloběžek.

Na výlet – Miraculum v Milovicích

Druhou dubnovou sobotu budou moci obyvatelé i návštěvníci Milovic oslavit zahájení druhé sezóny provozu zábavně-naučného Parku Mirakulum. Ten se pro tuto příležitost spojil se sousedícím Tankodromem Milovice. V sobotu bude pro všechny věkové kategorie připraven v Milovicích pestrý program sahající odjízd v tanku, až po divadelní představení pro nejmenší, tvořivé dílny nebo prezentaci sokolníka. Zábavně-naučný Park Mirakulum, který se stal po několika měsících svého provozu novým symbolem Milovic, do sezony 2013 vstupuje s řadou novinek a inovací. Mnohé z nich vzešly z přání a námětů desítek tisíc návštěvníků, kteří park navštívili vloni. Nejviditelnější změnou bude rozšíření parku o lesní naučnou stezku na nynějších více než 10 hektarů, nové herní prvky a podzemní chodby. Tankodrom Milovice má historii sice poněkud delší, ale v kombinaci s Mirakulem tvoří dokonalý pár. Ti starší (nebo odvážnější) si zde mohou 13. dubna vychutnat jízdu v Hummeru, obrněném transportéru nebo na čtyřkolkách. Mírnější povahy mohou bezpečně pozorovat kolonu vojenských vozů, navštívit výstavu vojenské techniky, budou mít možnost podívat se do výcvikového campu US army či bojové základny US army.

mmatejkova
kulturní redaktorka, absolventka FMK UTB ve Zlíně
Klíčová slova: kultura, volný čas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.