Praha se proměnila v centrum světového designu – Designblok je tady

obrazek
9.10.2013 12:51
Patří mezi osm největších akcí hlavního města Prahy a již po patnácté přináší do naší metropole aktuální novinky světového a českého designu v nejvýznamnějších pražských obchodech a galeriích. Designblok – Prague Design and Fashion Week je tady a potrvá do neděle 13. října.

Hlavní centrum dění se odehrává v Superstudiu na Nákladovém nádraží Žižkov. Superstudio je v rámci areálu Nákladového nádraží Žižkov umístěno hned v několika jeho sekcích, v bývalých skladech několika výškových úrovní. Instalace výrobců a kurátorské výstavy prolínající se celým areálem navíc doplňuje několik prezentací umístěných přímo na železničních vozech i stylové kavárny a bary. Jedna z hal je také věnována prezentaci vysokých a středních designérských a uměleckých škol. Nákladové nádraží tak poukazuje na fakt, že se v budoucnu může proměnit ve společensko – kulturní centrum. V samém srdci pražské metropole se Designblok zabydlel v Kafkově domě, kde je umístěno tzv. Openstudio věnované hlavně módním návrhářům. Expozice na rozhraní designu a umění najdou zájemci v Colloredo-Mansfeldském paláci v Karlově ulici a Designblok Premier Fashion Week se odehraje v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě.

Hlavní hvězda? Matali Crasset

Mezi největší hvězdy letošního Designbloku je například Matali Crasset, francouzská designérka, která patří do světové špičky již řadu let. Její tvorbu zahrnující aktuální výstavu Voyage to Uchronia můžete vidět v Art House v Colloredo – Mansfeldském paláci.

Designblokje jednou z největších a nejprestižnějších akcí svého druhu ve střední Evropě, věnující se současnému českému designu a jeho propagaci. Je rovněž vůbec první akcí v regionu střední Evropy svého druhu a vzorem pro ostatní evropské metropole. Předešlé ročníky, věhlas festivalu a stoupající zájem dokázaly, že je pro Prahu jako město značným kulturním přínosem. V rámci Designbloku se odehrává také Designblok Fashion Week, kterého se účastní přední čeští návrháři a také prestižní české i zahraniční módní značky.

Kompletní program najdete na stránkách www.designblok.cz.

mmatejkova
kulturní redaktorka, absolventka FMK UTB ve Zlíně
Klíčová slova: kultura, volný čas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.