Tak ještě jednou, pro upřesnění...

extra.cz
10.2.2021 13:03
Zhruba před čtrnácti dny se objevily na bulvárním portálu eXtra.cz desinformace, inspirované nejspíše mou budoucí bývalou manželkou Petrou. A samozřejmě, jak jinak, také „informace“ o mé údajné účasti na „nočním mejdanu s Paroubkem“. Jak to velmi, velmi přehnaně nazval Blesk.

Jak se mohli čtenáři Vaši věci dozvědět, opět zhruba před třemi týdny, zaslal jsem šéfredaktorovi serveru eXtra.cz dopis (a také jeho majiteli), kde jsem se ohradil proti lžím, uváděným v jejich článku či článcích.

Na základě tohoto mého dopisu přišly před několika dny z redakce portálu eXtra.cz dotazy, které jsem poctivě zodpověděl. A protože nepočítám, že by se tyto otázky a zejména mé odpovědi v plném rozsahu objevily na serveru eXtra.cz, zveřejňuji je raději sám na Vaší věci.

  1. Jak říkáte, oslavy narozenin Petra Bendy jste se nezúčastnil. Pouze jste mu přišel popřát. Věděl jste ale, co za akci se v hotelu koná?

Věděl jsem, že v hotelu Prince de Ligne, který vlastní společnost, jejímž majitelem P. Benda je, se koná večeře rodiny k jeho 50. narozenin. Šel jsem Petrovi blahopřát a všiml jsem si, že ve velké místnosti je šest nebo sedm jeho rodinných příslušníků. Pozdravil jsem všechny, poblahopřál a během dvou či tří minut jsem odešel. Spojil jsem příjemné s užitečným, protože po blahopřání jsem se sešel s ředitelem a s účetním hotelu a řešili jsme pracovní problematiku. Se společností, která vlastní hotel, mám dlouhodobou smlouvu o ekonomickém poradenství.

Zarazilo mě, že při vytváření celé kauzy se mě nikdo z novinářů neptal na to, zda mám uzavřenou smlouvu s hotelem a jak přicházejí platby za mou práci. Tak tedy mám uzavřenou dlouhodobou smlouvu o poradenství a platby probíhají bankovními převody. Jedno i druhé mohu pochopitelně doložit. Mé vyjádření o převážně pracovním charakteru mé cesty do Teplic onu sobotu se dají tedy celkem lehce doložit.

  1. Mohl byste nám onu oslavu nebo setkání popsat? Nevšiml jste si obsluhy, velkého počtu hostů a nedodržování nařízených bezpečnostních opatření?

Jak jsem řekl, na rodinné večeři Petra Bendy byli jen jeho rodinní příslušníci. Samozřejmě, někdo je asi obsluhoval. A pokud jsem si všiml, tak ani velmi investigativním snahám bulvárních i dalších médií se nepodařilo vydestilovat více než pět či šest údajných hostů. To tedy nejsou žádné desítky, o kterých s nadšením psal bulvár v prvních dnech. Pokud vím z dodatečných vyjádření účastníků, i oni postupovali podobně, jako já, poblahopřáli oslavenci, a buď rovnou odešli anebo měli v hotelu pracovní schůzky. To nepovažuji za něco nepřirozeného.

  1. Myslíte, že touto oslavou narozenin, pan Benda udělal chybu?

V celé zemi probíhají každý den stovky a tisíce rodinných setkání, oslav apod. z této záležitosti se udělala poněkud uměle nafouknutá kauza o jakýchsi „papaláších“, kteří si dávají do nosu, když všichni ostatní trpí.

Dnes (v pondělí 8. 2.) jsem četl v Blesku drobnou noticku, že policie musela někde na Brněnsku rozehnat „mejdan“ se zhruba šedesáti účastníky. Bylo o tom napsáno na druhé straně novin dvanáct řádků. O mé cestě do Teplic dva dny po akci Blesk popsal dvě velké strany s nadpisem „Noční mejdan s Paroubkem“. Z jedné mé fotografie s rouškou na teplickém náměstí se vymacerovala účast na „mejdanu“ s desítkami údajných účastníků.

Zhruba deset let po odchodu z opravdu vrcholné politiky mě na jednu stranu těší, jak jsem pro některé zájmové a mediální skupiny stále ještě zajímavý a nebezpečný, že mě musí věnovat takovou vzácnou pozornost.

  1. Potkal jste se v hotelu s někým z hostů? Například s Jiřím Šlégrem, se kterým se znáte z působení v ČSSD a LEV 21.

Viděl jsem na dálku Jiřího Šlégra a pozdravil jsem jej na dálku pozdvižením ruky a on mi to opětoval. S někým měl zřejmě jednání.

  1. Již nějaký čas nepijete alkohol. Jak dlouho už tento "půst" držíte a co vás k němu vedlo?

Ano, opravdu nepiji alkohol. Tato má zdrženlivost trvá zhruba pět let, stejně jako velmi přísně dodržovaná životospráva. Ty důvody, proč jsem se vydal touto „suchou cestou“ v kombinaci s každodenním cvičením v rozsahu cca hodiny a půl, byly zdravotní. Podle zhruba měsíc starého laboratorního vyšetření krve nemám nyní žádný vážný zdravotní problém, který by bylo potřeba v brzké době řešit, tedy s výjimkou nedostatku hořčíku.

  1. Jaká práce vás v současnosti vytěžuje nejvíce?

Nejvíce mě v současné době vytěžuje ekonomické poradenství a dále publicistická činnost (tato je ovšem neplacená).

  1. Komu patří zmiňované drahé auto? Půjčujete si ho často?

Teorie o drahém autě je oblíbeným tématem mé budoucí bývalé ženy Petry. Ta už s tím přišla u soudu, ale protože u soudu neuspěla, snaží se toto téma o „chudých důchodcích a drahých autech“ podsouvat bulváru. U soudu jsem doložil, že onen mytický jaguár je v majetku společnosti mého syna a ta mi ho půjčuje zejména o víkendech. Já jsem vlastní auto už před více než dvěma lety prodal. Moje přítelkyně má auto a občas mě buď vozí anebo mi jej také půjčuje. Velmi často po Praze jezdím zdarma MHD, protože jsem důchodce pře 65 let věku. Je to skoro papalášská výhoda, uznávám.

  1. Co se týče vašeho řadového domu, vycházeli jsme ze současné situace na realitním trhu. Prozradil byste nám, jakou má opravdu hodnotu?

Pokud jde o hodnotu řadového domu v Chuchli, neznám ji a nevím, proč by to mělo kohokoliv zajímat. Pokud to zajímá mou budoucí bývalou ženu Petru, tak by především měla zpytovat svědomí, nad prodejem našeho společného domu v Řecku na ostrově Ithaca. Ten prodala hluboce pod cenou, která podle odborného posudku řeckého soudního znalce činí přes 500 tisíc eur. Až budeme jednou provádět majetkové vyrovnání, tak zcela nepochybně použijeme pro stanovení tržní hodnoty řeckého domu mezinárodní expertní firmu, protože počítám, že řeckého soudního znalce bude protistrana zpochybňovat.

  1. Která pomluva od vaší manželky vás trápí nejvíce?

Po seriálu těžkých pomluv inspirovaných mou stále ještě ženou, které se postupně během čtyř let objevovaly v bulváru, jsem už dospěl k určitému stoickému přístupu k těmto pomluvám, lžím, polopravdám a záměrným nepřesnostem. Myslím, že to Petře fakticky k ničemu nepomáhá. Zejména ne u soudu. Hodně se mě dotklo např. to, že prostřednictvím vašeho serveru byl zcela dezinterpretován výsledek soudního rozhodnutí o výši alimentů. Ty Obvodní soud stanovil ve výši 14 tisíc Kč. Já jsem tuto výši akceptoval. Petra se však odvolala k Městskému soudu a požadovala alimenty ve výši 50 tisíc Kč. Městský soud vrátil výši alimentů na původní částku 10 tisíc Kč. Tedy nic jsem neprohrál a nic nikomu nedlužím a už vůbec ne na alimentech. Budu proto rád, když i váš server bude napříště vycházet u této nepříjemné rozvodové kauzy z faktů, kterými jsou rozsudky soudů. Já jsem nabídl vašemu šéfredaktorovi, že se váš právní zástupce může se všemi třemi posledními soudními výroky seznámit.

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.