Andreji Babiši, udělejte z voleb referendum o vládě

paroubek ilustrace
20.1.2023 13:21
K tomuto doporučení mě inspiruje komsomolský styl vystoupení v duchu Valji Borcové a Pavky Korčagina redaktorky Echa 24 Lenky Zlámalové v ČT24.

Na to, že je Česká televize médium, které nepokrytě a jednostranně vyjadřuje podporu prezidentskému kandidátovi Petru Pavlovi, jsem si už vcelku zvykl. Před pár dny hovořil v podobném duchu, jako dnes ráno Zlamalová, v ČT24 jiný známý babišožrout, Daniel Kroupa.

Jen tak mimochodem, tento „dobrý muž“ patřil svého času k čelným představitelům někdejší vládní Občanské demokratické strany.Tedy strany, která skončila v korupčních kotrmelcích jako zcela nevolitelný politický subjekt. Dnešní vystoupení L. Zlámalové, takto redaktorky ultrapravicového serveru Echo24 ovšem překonalo jakékoliv meze.

Probíhající kampaň P. Pavla, která spočívá v návštěvách některých měst a jeho podporu, označila za „ikonickou“. Prý tam je úžasná atmosféra.

Dokonce i na redaktorku ČT už toho bylo hodně a proto naprosto jemně Zlámalovou shodila slovy: „Ani jedna z nás jsme tam nebyly. Nemůžeme to posoudit“. Ale Lenka Zlámalová ve své komsomolské zanícenosti s mírně vypoulenýma očima, svědčícíma o nezdravém vnitřním pnutí, pokračovala dál. Prý se volební kampaň mění na referendum o Babišovi. To už její blábolení přešlo do blouznění.

Dobrá, tedy v mysli L. Zlámalové a spol. to tak může být. Ale A. Babiš byl dobrým premiérem a najdu pro toto tvrzení celou řadu seriózních argumentů.

Tyto volby by právě A. Babiš měl změnit na referendum o Fialově vládě. Ta vláda je špatná, arogantní, asociální, zvyšující státní dluh. Strukturální deficit se již blíží k částce 250 mld. Kč. To tu ještě nebylo. Takže, Andreji Babiši, dejte povel k „palbě“! Veškerou pozornost věnujte chybám a obrovským přehmatům Fialovy vlády. Lidé Vám budou rozumět. Pavel je přeci politickým spojencem této vlády.

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.