Bravo, pane prezidente Klausi!

paroubek ilustrace
8.3.2024 15:33
Česká vláda pod vedením premiéra Fialy spustila další velmi kontroverzní krok. Přerušila vztahy na nejvyšší úrovni se slovenskou vládou. A to až do doby než slovenská vláda pochopí, že nemůže dělat zcela samostatnou a suverénní politiku.

Na takovýto přístup byli bratři Slováci vždy velmi hákliví, když je starší bratr z Prahy oktáboval, jak by se měli chovat. Většina slovenského národa se chce chovat jinak, nežli panáci v Praze. Obyčejní lidé, normální občané Slovenska nechtějí dodávat zbraně na Ukrajinu. Nechtějí pomáhat stupňování krveprolití v této zemi. Nechtějí, aby dva slovanské národy mezi sebou válčily a v bojích umíraly.

Ale jen tak mimochodem, toto nechce ani 69% českých občanů, tedy pokud vezmu za směrodatný průzkum agentury Stem, která bývá vůči současné české vládě velmi opatrná a přátelská. Tedy podle Stemu 69 % českých občanů chce ukončit válku na Ukrajině, a to i za cenu toho, že by se Ukrajina vzdala oblastí na východě a jihu země. Připomeňme si, že tyto oblasti jsou v tuto chvíli obsazeny ruskou armádou a že v těchto oblastech většina občanů je ruská anebo jsou tam ruskojazyční Ukrajinci. Jen tak mimochodem, pokud by tyto oblasti byly obsazeny ukrajinskou armádou, tak před hrozbou čistek a „hledáním ruských kolaborantů“ by nejspíš miliony ruských lidí odešly přes hranici do Ruska. V Rusku v tuto chvíli je cca 2,8 mil. utečenců z Ukrajiny, což je nejvíce  ze všech zemí Evropy.

Fialova vláda, jak je jejím zvykem, šlape v mezistátních vztazích jako slon v porcelánu. Podezírám ji z toho, že vyhověla v této otázce, tedy ve vypovězení vztahů se Slovenskem na nejvyšší úrovni, našim americkým a bruselským přátelům. Velmi významná část českého politického spektra však postup vlády odsoudila. Je to pochopitelně celá levice, dokonce i Luboš Zaorálek z realitní kanceláře Lidového domu volil tvrdá slova, ale naopak od jednoho z mužů, kteří budou na kandidátce Lidového domu pro evropské volby, Vladimíra Špidly, je to trochu jinak. V. Špidla projevil pro postup současné české vlády jisté pochopení. Tak by hoši z Lidového domu měli říct, jak to tedy vlastně je....podporují vládu anebo platí to, co říká Zaorálek.

Stejně tak prezident IQ 107 Pavel, vládu podpořil, byť to s ním vláda prý nekonzultovala.

Úkolem prezidenta Pavla a také prezidentky Čaputové by naopak mělo být, hledání usmíření mezi oběma vládami. A vyhledávat společná stanoviska v jiných oblastech, nežli je Ukrajina. Konec konců, ať si každý nechá své názory, jak Česko, tak Slovensko jsou suverénní země. Mně sice názory P. Fialy a spol. nevyhovují, ale uznávám, že je to česká vláda. Na pomoc ke svému hysterickému útoku na Slovensko si vzala Fialova vláda jako pomocníka představitele hlavní slovenské opoziční strany Šimečku. Ten je v Česku přijímán nejvyššími ústavními činiteli a má být jakousi náhražkou  legální slovenské vlády pro nejbližší měsíce.

Ve dnech 10. a 11. března navštíví Slovensko exprezident Václav Klaus. V minulosti jsem měl s V. Klausem na mnohé politické záležitosti jiné názory a také jsem je nahlas projevoval.

Václav Klaus se při návštěvě Slovenska sejde se slovenským premiérem Ficem a já říkám, bravo! Bravo Václave Klausi! Tentokrát Váš názor na válku na Ukrajině sdílí většina českého národa. 

Jiří Paroubek

 

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Homolák

Josef Mašín v Kalifornii odpovídá ; jaké je řešení situace války na Ukrajině?

Okamžité ukončení války s Ruskem. K míru mohlo dojít již měsíc po začátku války. Vyjednaná dohoda v Istanbulu byla již v březnu 2022 na stole, ale zákrokem Borise Johnsona a Joea Bidena byla Ukrajinou zrušena. Dodnes jsem neslyšel přijatelnou definici vítězství, o které Západ usiluje. Tato válka může být skončena pouze u diplomatického stolu. Odhaduji, že si Rusko ponechá rusky mluvící území Luhanska, Doněcka a Krymu a se zárukou, že se Ukrajina nikdy nestane členem NATO. Nejsem putinovec, neschvaluji jeho útok na Ukrajinu, ale je to válka mezi rovnocennými, Nelze uvrhnout svět do zkázy kvůli tomu, že se dvě zcela zkorumpované země perou. Ukrajina byla přepadena silnějším soupeřem a povinností civilizovaného světa je okamžitě zastavit toto krveprolití, které by v případě eskalace mohlo skončit zánikem civilizace na této planetě.

Josef Mašín dále říká; Naše maminka ležela ve vězení celý rok na studené podlaze, kde umírala, strýc Borek byl oběšen, další kamarádi byli též popraveni. Tento režim byl chráněn lidmi jako je prezident Petr Pavel, který byl členem komunistické strany, důstojníkem ozbrojených složek a rozvědky, který složil přísahu, že bude bránit tento zločinecký režim, jenž zavraždil členy mé rodiny. Zavražděni režimem, který Pavel přísahal ochraňovat....

1rytir

Cituji z článku: Fialova vláda, jak je jejím zvykem, šlape v mezistátních vztazích jako slon v porcelánu. Podezírám ji z toho, že vyhověla v této otázce, tedy ve vypovězení vztahů se Slovenskem na nejvyšší úrovni, našim americkým a bruselským přátelům.

 A ptám se proč ty síly, ony osoby z USA a EU "řídící" naši vládu ještě vůbec nazývat přáteli? 

A ještě dodám, že rovněž vysoce oceňuji postup exprezidenta Klause a jen na okraj připomínám, že jedná jako skutečný politik. Mimochodem stejně, jako premiér Orbán, který se včera sešel s exprezidentem Trumpem přímo na Floridě aniž by kontaktoval některého z oficiálních představitelů Spojených států.

tichanek

Možnosti: jsou-li naprosté shody v názorech, v přístupech k problému, pak proč vůbec by měly dvě strany jednat?

Jsou-li neshody, pak nutno jednat, probírat důvody, možnosti.

Českou vládu tak k jejímu rozhodnutí nutně vedlo cosi jiného, než neshoda v názorech na Ukrajinu.