Jiří Paroubek: Bijec rudých z Prahy 6

Jiri-Paroubek-1403-02
23.8.2019 13:59
Sochu maršála Koněva zase někdo polil rudou barvou. Stalo se tak ke zřejmému potěšení starosty Prahy 6 Koláře. Tento muž z obskurní, pomalu končící a zcela rozvařené TOP 09, se, jak se zdá, pokouší o výlety do historie i do vysoké politiky. Tím pádem nedělá, co by jako starosta dělat měl.

Poté, co se dozvěděl, tedy oficiálně dozvěděl (myslím, že to věděl tak nějak předem), že byl pomník osvoboditele Prahy, maršála Koněva, znovu polit rudou barvou, neváhal sdělit, že „má pro pachatele pochopení“. Mluvčí městské policie pokrytecky sdělil, že bylo zahájeno pátrání po pachateli trestného činu spočívajícího v poškození cizí věci. Jsem si naprosto jistý, že policie nic a nikoho nevypátrá. Ostatně je podivné, že kolem památníku, tedy sochy maršála, nebylo umístěno pár kamer, na základě jejichž nahrávek by bylo poměrně snadné identifikovat pachatele.

Pan starosta se ovšem pustil do ještě horších blábolů. Dává do souvislosti tento vandalský čin s tím „co se děje o pár kilometrů dál na Hradě…“. Podle starosty je vlastně  prezident ten, „…kdo nutí svým jednáním vandaly k tomuto činu…“. Nevím, co Miloš Zeman udělal takového, že to způsobilo v nějakém slabém mozku potřebu uskutečnit vandalský čin. Kromě toho, k soše maršála Koněva byla před časem umístěna dodatečná deska s nápisem, kde se kromě konstatování, že má na svědomí osvobození Prahy v roce 1945, hovoří také o maršálově podílu na potlačení maďarského povstání v roce 1956 i na výstavbě Berlínské zdi v roce 1961. To bych považoval za dostačující pro všechny rusožrouty a komunistožrouty.

 Kdyby nebylo Rudé armády v období II. světové války, jako rozhodující vojenské síly protifašistické koalice, český národ by dnes asi vůbec neexistoval. Možná v nějakém skanzenu na Sibiři by pár přeživších Čechů ještě hovořilo česky. Část národa by čekala po vítězství nacistů ve válce fyzická likvidace, další část poněmčení a ještě další část vyvezení na Sibiř. To jsou historická fakta, která nelze zpochybnit asi tak, jako nelze zpochybnit holocaust židů. Prostě nacisté měli konečné řešení české otázky připraveno až po vítězství ve válce. Samozřejmě, že komunistická diktatura nebyla nic, co bych chtěl obhajovat. Ale neznamenala ve svém celku ohrožení existence českého národa.

Pan starosta Prahy 6 by měl zanechat exkurzů, ostatně nepříliš zdařených, do české historie či exkurzů, opět nepříliš zdařených, do vysoké politiky. Chci mu jen připomenout, že prezident Zeman se podle relevantních průzkumů veřejného mínění těší podpoře 57% českých občanů... Rada MČ Prahy 6 by měla větší pozornost věnovat tomu, na co zapomíná. Modernizaci škol, údržbě zeleně, vytváření nových míst v domovech pro seniory. To také znamená, nepouštět se do srandovních sporů se státem o zámeček ve Veleslavíně apod. Prostě, ševče, drž se svého kopyta! 

Jiří Paroubek

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Supman

Také děkuji za článek!!! a i když si myslím, že to p. Paroubek ví, ještě by se slušelo podotknout, že starosta Prahy 6 je synem Petra Koláře, bývalého velvyslance ve Washingtonu a Moskvě, ideologa místních protiruských a protizemanovských tažení, stejně jako člena "Iniciativy Evropských (porno)hodnot". Synek Ondřej byl aktivní v umisťování "doplňující" tabulky na pomník již dříve. Postoje tohoto "starosty" tedy nemohou být vzhledem k jeho nepochybnému začlenění do party poskoků velvyslanectví Na Tržišti překvapením, stejně jako vyjádření MZV vedeného poskokem poskoka. Pokud bychom si udělali takového "vztahového pavouka", jistě by se nám objevila jména všech "světodemokratů" jako je Rouček, Putna, Halík, Stránský (chtěl zbavovat prezidenta Klause svéprávnosti kvůli odporu k přijetí Lisabonské smlouvy), Pánek, Hermann, anebo Dlouhý, Farský, Hamáček, Žantovský, kteří chrání naši demokracii společně s Bakalou v dresu Aspen Intitute. Nebudou chybět ani Klvaňa, Pehe či Mitrofanov s Wollnerem a mnozí další, kteří mají bohatou "demokratizační" historiii v zájmu zahraničních subjektů a institucí. Jejich úkolem je vytváření tzv. "Overtonových oken", která slouží k posunu náhledu veřejnosti na společenské či historické zkušenosti, které nejsou jejich donátorům vhod. A jak vidno, dělají to opravdu s nadšením...

paysan

Díky za dusud jediný veřejný ohlas na neuvěřitelné vystoupení pana starosty Prahy 6. Je hanebné, co si ten hloupý muž dovolí. Doslova jsem oněmněl po jeho slovech, že památník asi ani nenechá vyčistit, protože bude pomalován znovu a že by bylo nejlepší, kdyby si ho ruská ambasáda postavila vedle velvyslanectví. Prosím to v čase, kdy na jedné straně obviňujeme ruskou stranu, že se náležitě nestará o památníky našim legionářům na které jsme poslali peníze a kdy ruská strana nás za toto nařčení žaluje. Normánímu člověku je jasné, že i výstupy pana starosty jsou záměrně směřovány k posílení protiruských nálad, jako ostatně ono celé mainstreamové připomenutí srpna 68, kdy je veřejnosti všemi prostředky vnucováno rovnítko mezi tehzdejší Sovětský svaz a dnešní Ruskou federaci.