Jiří Paroubek: Kdo se ujme zřízení sněmovní vyšetřovací komise?

muzeum youtube
18.3.2023 11:09
Mám na mysli vytvoření sněmovní vyšetřovací komise, která by objektivně zjistila, jak to bylo s incidentem po skončení sobotní demonstrace na Václavském náměstí u budovy Národního muzea.

Podle videí, která jsem shlédl i podle vyjádření očitých svědků, je zřejmé, že se část zasahujících policistů chovala při tomto incidentu velmi neurvale až brutálně. Nemohu se zbavit dojmu, že se tak chovala na objednávku a že zde byl určitý zájem jistých politických kruhů (abych přímo nejmenoval ministra vnitra a předsedu hnutí STAN Rakušana) vyvolat incident, o němž se bude psát a mluvit v médiích více nežli o tříhodinové protivládní demonstraci za účasti desetitisíců lidí.

Konec konců nebylo by to nic divného, neboť už po lednové demonstraci, kterou organizoval L. Vrabel, byl tento muž ihned po ukončení demonstrace přímo na Václavském náměstí zajištěn Policií ČR a odveden k podání vysvětlení za čin, kterého se údajně měl dopustit dva měsíce předtím. Jinak řečeno, policie čekala na demonstraci a pak provedla spektakulární „zhaftnutí“ pana Vrabela. A ještě umožnila proukrajinským aktivistům, aby pana Vrabela polili barvami ukrajinské vlajky.

Myslím, že parlamentní opoziční strany by na základě sobotní události měly konat, neboť z dostupných videí a svědectví postižených anebo jen přítomných občanů lze dedukovat velmi snadno závěry.

Přece není možné, aby policie účelově zasahovala proti protivládním demonstracím, respektive jejich organizátorům. Anebo jejich účastníkům.

Ministru vnitra a šéfovi policejního zákroku u Národního muzea by celá věc neměla projít jen tak snadno.

Stejně tak ředitel Národního muzea by měl být povolán k zodpovědnosti ministrem kultury za nevyvěšení české státní vlajky na budově muzea. Vyvěšení pouze ukrajinské vlajky na této budově představuje vysokou neúctu vůči jednomu ze symbolů českého státu, české vlajce. Zkrátka, když se vyvěšuje vlajka nějakého státu na veřejnou budovu, měla by být vyvěšena také česká státní vlajka, a to na čestnějším místě nežli vlajka druhého nebo dalších států. A to se v tomto případě nestalo. I tento postup vypadá jako záměrnà provokace...

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Já tam byl a viděl jsem to na vlastní oči, to lhaní ve sdělovacích prostředcích svědčí o tom, že se něco pokazilo na aranžmá, a že jim jde do ouzkéjch. To snad někdo chce říci, že se to natočilo ve studiu s komparzisty jako výstup na měsíc? Já na tom videu sám sebe slyším, jak říkám "svině", to patřilo policajtům poté, jak ten zakuklenec ukázal našim směrem, 3 těžkooděnci se vrhli k nám, vrazili od nás tak, že jsme odlítli 2 m a spadli na záda, a když jsem se postavil, tak jsem řekl "svině" a přiběhl policajt a namířil na mě pušku a stál a mířil na mě z metru a půl, mezitím tam ti tři policajti strhli na zem toho, co stál původně vedle mě, klečeli na něm, a jak on ležel na břiše, tak mu zkroutili ruce za záda a svazovali mu je nějakými řemínky. Toto mi přece nemůže nikdo zapřít. Já to můžu dosvědčit kdekoliv. Já jim napíši do CNN, to mě naštvali, jak oni spoléhají na to, že většina lidí se nechá obelhat.   

1rytir

Vyšetřovací komisi k čemu? Dnes celé dopoledne na CNN Prima v debatě běží, že video, které viděly statisíce lidí je MANIPULATIVNÍ. Proč? To nikoho nezajímá. Protože snad ukazuje to, co se nestalo? Ale ono se to přece stalo. A stalo se to na pokyn velícího policisty. Nikdo z těch, co video shlédlo, nevědělo proč to ten policista udělal a také to vědět NEMUSEL! Nicméně moderátorka a tedy i média šot označují za manipulativní. Tak co od komise čekat? A mimochodem, nikdo se nezabývá včerejším pochodem, který se ve své podstatě zastával zajatých příslušníků pluku Azov! To jako "starost" o z velké části sympatizujících s fašismem příslušníků této jednotky je v pořádku?!

opatovice328

Rajchl si musí zvyknout na to, že se stal nebezpečným pro vládu, a že se může zaklínat na začátku demonstrace, jak chce, že my tu nejsme proruští a já nejsem přítelem Putina, a i tak mu tam ty provokatéry s ruskými nášivkami pošlou, tomu prostě nezabrání. Musí mít tvář pokrového hráče, ale musí si také uvědomit, že to nesmí přehánět, že minimálně polovina lidí, co tam na té demonstraci má, má k Rusku sympatie. Ta akce u Muzea byla spontání, to nebyla žádná provokace, to vím na 100%, protože se s tím Popelkou znám a on mi říkal, k čemu se chystá. Jak jsem to popsal dnes ve svém článku, ti s ruskou vlajkou, ti byli na té odpolední demonstraci proto bídě, a pak po té 5. hod. večerní se zorganizovala ta neplánovaná akce u Muzea a tam došli dva s těma nášivkama Wagnera. Na té odpolední demonstraci byli dva se Z a ruskou vlajkou, ale u toho Muzea došlo k výměně směn, tam se najednou objevili ti s těma nášivkama s Wagnerem, a už tam ale nebyli ti s tím Z a ruskou vlajkou na rukávě.  A najednou tam u Muzea bylo plno reportérů, kteří nebyli na té odpolední demonstraci. Někdo jim dal avizo,a podle mě někteří z těch reportérů věděli, že tam ti s těmi nášivkami Wagnera budou. Já jsem šel v jednu chvíli okolo, jak si tam jeden reportér fotil nějakou červenou nášivku na jednom rameni u jednoho toho jako by demonstrantra, a ten mu tam tu nášivku nastrkoval před nos, aby si ji dobře mohl vyfotit. Já až druhý den jsem se v noviných dočetl, že prý tam byly nášivky Wagnera a tak jsem si vzpomněl na to, jak si tam ten jeden fotograf fotil tu červenou nášivku, tak jsem si pak řekl, tak to bylo asi ono, to červené. Kde by ji kdo tady sehnal? A podle mě 90% lidí na té demonstraci nevědělo, jak ten Wagner vypadá. Dokud budou bezcharakterí novináři, a hloupí lidé ochotni věřit lžím, tak tady ty provokace budou fungovat.     

Standa

Vlajka na budově Národního muzea je vlajkou fašistického státu Ukrajina - proti fašismu máme zákon a není uplatňován záměrně. Už nyní koluje po EU název euroatlantický fašismus jsme jeho součástí díky tzv. našim elitám, které nejsou elitami ani náhodou !!!