Miroslav Němec: Tak se pan Nečas konečně dočkal

obrazek
8.7.2013 13:21
Pan premiér v demisi - Petr Nečas - se přes média tak dlouho dožadoval výslechu na policii, až mu konečně pan vrchní státní zástupce Ivo Ištván vyhověl a požádal Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky o jeho vydání k trestnímu stíhání. Pochopitelně na to ihned reagovala jeho nejbližší kolegyně z ODS a předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, paní Miroslava Němcová, která vystoupila okamžitě v televizi a prohlásila, že ji to velice udivilo a že vůbec nechápe sled těchto událostí.

Budiž jí opravdu omluvou, že je to slušná dáma se středoškolským vzděláním zemědělského směru, kde se věci náležející do oboru trestního práva pochopitelně nevyučují. Ten kdo však o trestním právu, kriminalistice a teorii výslechu něco ví, to však plně chápe, neboť v médiích již dávno proběhly informace o tom, že celé jednání týkající se odchodu „nepohodlných“ poslanců zosnoval a řídil přímo pan předseda vlády Nečas, aby se on i jeho vláda udržela u moci co nejdéle. Z teorie taktiky výslechu je pak státním zástupcům, policistům, ale i dalším zasvěceným osobám jasné, že nejtěžší zločinci se vždy vyslýchají nakonec, kdy je již proti nim shromážděna celá řada důkazů, vyplývajících mj. i z výslechů méně závažných pachatelů či jen pouhých svědků události.

Ve sdělovacích prostředcích popisované jednání pana Nečase, jsou-li tedy tyto informace opravdu pravdivé, je totiž z pohledu u nás nyní platného a účinného trestního zákoníku (tj. zákona č. 40/2009 Sb.) nezbytně nutné kvalifikovat jako účastenství na trestném činu (viz. § 24 TrZ), kde se praví, že účastníkem na dokonaném trestném činu nebo i jen pokusu trestného činu je ten, kdo úmyslně spáchání trestného činu zosnoval nebo řídil (tj. organizátor), nebo jen vzbudil v jiném rozhodnutí spáchat trestný čin (tj. návodce) či pouze umožnil nebo usnadnil jinému spáchání trestného činu, zejména pak opatřením prostředků, odstraněním překážek, vylákáním poškozeného na místo činu, hlídáním při činu, radou, utvrzováním v předsevzetí čin spáchat, a nebo pouze i jen slibem přispět mu po trestném činu (tj. pomocník). Odstavec druhý tohoto paragrafu dále uvádí, že na trestní odpovědnost a trestnost účastníka trestného činu se užije ustanovení o trestní odpovědnosti a trestnosti pachatele.

Jako obyčejný občan jsem velmi udiven, že tato ustanovení našeho trestního zákona nezná ani pan premiér v demisi a dokonce ani paní předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, který tento nový trestní zákon dost dlouho projednával a pak i schvaloval. Jen jsem velmi zvědav na to, zda páni poslanci znají a dobře pochopili alespoň tzv. „vydávací proces“ týkající se právě vydání osob chráněných imunitou k trestnímu stíhání, zda urychleně splní svou povinnost a bez problému pana Nečase k trestnímu stíhání vydají. A plně doufám, že ho vydají stejně rychle, jako vydali levicově zaměřeného poslance a významného kritika pravice, Davida Ratha.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

nemec.miroslav.doc

Pane Kulíku,

nejsem historik, abych věděl, jaké vzdělání měl sedlák, který byl za první republiky třikrát premiérem, ale domnívám se, že měl vyšší vzdělání než Vy, který se mně tady neustále provokativně, až drze vyptáváte na naprosto nepodstatné až nesmyslné otázky, a to i z mého soukromého života přesto, že jsem Vám již všechny podstatné věci napsal a opakovaně jsem Vám sdělil, že na určité Vaše další stupidní otázky již odpovídat nehodlám. Domnívám se, že jsem Vám věnoval času dost a v podstatě jste se snažil všechny tyto moje upřímné snahy o slušnou komunikaci bagatelizovat.

Ne, že bych se nemohl podívat do historických materiálů, ale dnes je situace naprosto jiná a stejně by to nemělo žádný efekt, víte? Pokud se potřebujete někde předvádět, zkuste to jinde, např. v hospodě IV. cenové skupiny, kde jsou i opilci, kteří jsou po dvou pivech schopni radit i předsedovi vlády. Pokud Vám to ještě není jasné, tak se začtěte do historie, abyste zjistil, jaká tady byla vůbec tehdy, za první republiky, situace, jaký tady byl průmysl, v jakém stavu bylo rozdrobené zemědělství, jaká tady byla politická situace, proč tady byla silná agrární lobby, atd., takže to skutečně tehdy mohl řídit nějaký lehce nadprůměrně inteligentní sedlák (např. agrárník Jan Malypetr, který vystudoval gymnázium a poté vyšší hospodářskou školu v Kadani, nebo další agrárník Antonín Švehla, který měl sice jen vzdělání základní, ale veškeré znalosti si získával svým vlastním samostudiem) a kterého někteří dnešní tupouni, kteří neumí ani to, co uměl on, vychvalují do nebe, protože nechtějí chválit léta socializmu, kde se skutečně něco dělalo pro obyčejné a pracovité lidi.

Nebo si to už nepamatujete? Vy jste neměl novomanželskou půjčku? Vy jste neměl zajištěnou práci? Vy jste neměl školku pro děti za směšnou cenu? Vy jste neplatil státem dotovanou elektřinu, plyn, vodu a teplo směšnými poplatky? Všichni, vážený pane Kulíku, co jsme tady žili, jsme byli rádi, že máme práci, že máme na nájem a na poplatky a také na jídlo pro děti a lidé navzájem spolupracovali, chodili na brigády, pomáhali si a měli se rádi. Dnes, v této „slavné“ demokracii po česku, nemáte státem garantováno téměř nic, stát je naprosto asociální a podívejte se, co je tady žebráků, bezdomovců a dalších chudáků a také kolik je tady měsíčně sebevražd? O tom se nikde nepíše, že tato „pseudodemokratická“ společnost vytlačila řadu slušných lidí na okraj společnosti a v podstatě je donutila vzít si život, protože bez práce a bez peněz se dnes žít nedá, gauneři je naprosto zruinovali a řada slušných lidí s tím žít nedokáže. Tak už tady, moc Vás prosím, nepreferujte ani „První republiku“, kterou se dnes ohání kde kdo, protože byste také musel po pravdě říci, že se tam střílelo, za prezidenta Masaryka, do dělníků a děly se tam i další protilidové lumpárny. Tak si tam moc příkladů neberte, protože když už chcete něco kritizovat a nebo dávat něco jako příklad, je třeba být vždy objektivní!

Pane Novotný,

nevím, proč se Vy sám nepodíváte přímo do trestního zákona a požadujete „třešničku na dortu“ přímo ode mne? Snažte se také, alespoň trochu, a dávejte tak příklad mladé generaci, která ke všemu přišla moc levně a bez zásluh, nemusí chodit na vojnu, práci moc nehledá, celkově zlenivěla, zodpovědnost ji nic neříká, chce se jen bavit a vůbec si neumí vážit toho, co jsme pro ni tady vykonali my a pomalu degeneruje, nejen politicky. Bude Vám za to jistě vděčná. Tak ať se Vám daří.

rku

Pane Němče,

nevíte náhodou jaké vzdělání měl sedlák, který byl za první republiky třikrát premierem a dosud je považován za jednoho z nejlepších politiků té doby?

novotny

Ještě chybí v tom Vašem článku pane docente třešnička na dortu - kolik může premiér Nečas dostat let natvrdo?