Obskurní boje na radnici Kolářovy Prahy 6

15.5.2020 14:32
Vypadá to, že si někteří pražští politici udělali z útoků na Rusko a Čínu živnost pro své zviditelňování. Je to určitě jednodušší cesta k sebeprezentaci, nežli pracovat.

To, že to může být zcela pragmatický kalkul, který je založen na poznání, že určitá část pražské veřejnosti prostě projevuje animozitu ke všemu ruskému, čínskému, případně všemu, co prošlo byť zdálky  kolem komunistů či levice, ukazuje postup Pirátů na radnici Prahy 6. I když zástupci této podařené strany v zastupitelstvu Prahy 6 hlasovali před časem pro starostův (Kolář z TOP 09, dříve blízký spolupracovník K.Schwarzenberga)  návrh na odstranění Koněvovy sochy z veřejného prostranství na Praze 6, nyní mají velkou starost o to, že to komplikuje vztahy s Ruskem. No, to si ale chlapci měli uvědomit už před časem, že se to stane. Takže teď pro změnu  kritizují starostu Koláře za to, že drží politické pozice, které  mu sami pomohli vytvořit. No, komedie...

To starosta Kolář je jinačí číman, ale zároveň  také troškař. Se svým kamarádem ze studií na proslavené Právnické fakultě plzeňské univerzity se domluvil, že udělá jakýsi víceméně nesmyslný právní posudek, který mohlo udělat právní oddělení úřadu  jeho městské části  a mohlo  tak v klidu 240 tisíc korun za honorář vyplacený Kolářovu kámošovi. Tento neobratný pokus nechat kamaráda ze studií vydělat nějakou korunu, ovšem skončil fiaskem. Když se celá věc provalila, kámoš vrátil 240 tisíc korun zpátky radnici. V zásadě tak přiznal, že práce, které provedl, byly hodny tak maximálně nějakého absolventa druhého ročníku právnické fakulty UK a možná i z té proslavené plzeňské vysoké školy.

Jiří Paroubek

 

 

Ilustrační foto: Lavičku Ferdinanda Vaňka Praha 6 instalovala za 850 tisíc, samotné dílo stálo 500 tisíc korun. Také tento počin vzbudil mnohé kontroverze.

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.