Podraz a evidentní záměr, blbost anebo něco jiného?

paroubek ilustrace 24.jpeg
6.5.2024 16:53
Zdá se, jako by agentura pro výzkum veřejného mínění STEM/MARK, která zveřejnila průzkum známosti lídrů kandidátek třiceti stran do Evropského parlamentu, rozhodovala místo Nejvyššího správního soudu (NSS).

Před třemi týdny Šmardův Lidový dům podal zmatenou stížnost na existenci kandidátky ČSSD ve volbách do Evropského parlamentu. Agentura STEM/MARK jako by počítala už dopředu s tím, že kandidátka ČSSD do EP bude v souladu s přáním Šmardy a jeho loutkovodičů smetena z povrchu zemského. To se nestalo. NSS projevil velkou korektnost a úctu k právu a rozhodl ve prospěch ČSSD.

Kam zmizel Mlíkař?

V dnešním přehledu, který vydaly mj. Novinky.cz z průzkumu agentury STEM/MARK, se objevuje dokonce pořadí známosti špičkových kandidátů podle stran kandidujících ve volbách do EP. A tak se dozvídáme, že famózní známost ve veřejnosti má paní Nerudová (87%), za ní pan Zaorálek (84%) etc. A v druhé, tedy v poslední části tabulky jsou uvedeni pánové Mach (28%), Kolaja (25%) a dokonce s 11% i lídryně kandidátky strany Zelených.

Ale Mlíkař – tedy bývalý český premiér, u něhož se důvodně dá předpokládat vysoká známost ze strany českých občanů, jaksi chybí.... Jeho známost tedy nedosahuje ani úrovně 11% lídryně kandidátky Zelených? Anebo je to všechno jinak? Byl Mlíkař vyřazen už dopředu z jakéhokoliv průzkumu, aby prostě nerušil zažité kruhy - kdo může a má být zvolen do EP? Nebo jsou pohnutky toho ještě nižší anebo dokonce ty nejnižší?

V každém případě vedení ČSSD už před časem, při zveřejnění ještě méně reprezentativního průzkumu, apelovalo dopisem na vedení společnosti STEM/MARK, aby zjednalo v této věci nápravu. Pánové zřejmě nejsou ochotni či schopni takovou nápravu zjednat. Je to drsné ovlivnění volební kampaně, které nás posunuje směrem ke státům, které se zrovna nepyšní vzorovou demokracií.

Nezbývá nic jiného, nežli předat celou záležitost právnímu zástupci strany. Celou věc lze totiž hodnotit jako dezinformaci s cílem ovlivnit volby.

Jiří Paroubek

 

 

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.