Sprosťáctví zleva i zprava…

paroubek ilustrace 24.jpeg
9.4.2024 15:23
…chtělo by se doplnit útoky zleva i zprava na ČSSD, tedy na stranu, kterou vedu. A jak to říkal jeden z mých předchůdců v čele sociální demokracie, můj osobní přítel, prof. Jiří Horák: „Když jsou na nás útoky zprava i zleva, jdeme správnou cestou“.

V neděli jsem se se svými přáteli z ČSSD zúčastnil umístění kytice se stuhou na budově bývalého hostince U kaštanu, kde byla před 146 lety založena Českoslovanská sociální demokracie. Setkání bylo v přátelské atmosféře, řekli jsme si pár slov a položili kytici (respektive zachytili jsme ji drátem o kovový výstupek pod pamětní deskou na domě) a šli jsme domů.

Jaké bylo naše překvapení, když po odpolední návštěvě přátel z Lidového domu, vedených pány Zaorálkem a Dienstbierem,   našli přátelé tuto naší kytici pohozenou za domem. Prostě sprosťáctví kvete na všech stranách. Samozřejmě, že neočekávám, že na dopis, který napsala 1. místopředsedkyně ČSSD, Jana Volfová do Lidového domu tamnímu předsedovi Šmardovi, někdo z "přátel" bude reagovat. Dopis samozřejmě poukazuje na smutnou událost zahození naší kytice, což samozřejmě je hodné odsouzení. Naši lidé přišli po ukončení návštěvy pánů Zaorálka a Dienstbiera a spol. u pamětní desky a uvedli věci do pořádku. Takže na domě teď visí obě kytice.

Druhým případem sprosťáctví je článek ultrapravicového webu Forum24, jehož autor Michal Závada (na fotografii umístěné na serveru u článku vypadá jako lesní muž), se pouští do politického hodnocení současné ČSSD. Blábolí cosi o tom (což je samozřejmě lež), že „…o využití ČSSD (myslí se zkratka) dosud vedou obě strany spor“. Nevím, s kým bychom vedli spor o tuto zkratku. Sociální demokracie z Lidového domu se jí dobrovolně vzdala. Lehkomyslně ji odvrhla a přešla na zkratku SOCDEM.

Pak se Závada celkem závadově pouští do hodnocení mého politického směřování. Prý mám blízko „ke komunistům a k Rusku“. A prý se „ČSSD názorově pohybuje kdesi mezi krajní pravicí a levicí“. Pan Závada by měl chodit na kurzy politologie či sociologie a hlavně by si měl přečíst program ČSSD. Jak ten základní program, tak i program pro volby do Evropského parlamentu. Zjistil by, že to, co blábolí ve svém článku o programových cílech ČSSD je prostě lež.

Závěrečný skeč se mu podařil větou na konci článku, když píše o preferencích ČSSD: „Nyní se v předvolebních průzkumech ani neobjevuje“. No, pane Závado, neobjevuje se proto, že vlastně ČSSD měla svůj iniciační sjezd 17. února. A protože zatím nepředstavila kandidátku pro volby do EP, mainstreamové agentury pro výzkum veřejného mínění ji zatím nezaznamenaly. Už ve středu v 11 hodin svou kandidátku a svůj program pro volby do EP představíme veřejnosti a médiím. A pak nám už mohou začít měřit popularitu.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Ještě že tam Zaorálek nepřinesl druhou kytku se stuhou Ukrajinské osvobozenécké armády, to si snad ještě každý pamatuje, jak jezdil Zaorálek roztleskávat do Kyjeva Majdan. Zítra máme v 15,00 hod. demonstraci před Ministerstvem obrany, mj. se tam omluvíme Rusku za ty rakety Vampire dodávané českou vládou na Ukrajinu, aby zabíjely ruské civilisty v Belgorodu. Někdo se tu veřejně ozvat musí.